Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Fioletowy ksenon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325569)

phpion 05-12-2021 20:27

Fioletowy ksenon
 
Mam problem z ksenonem świecącym na fioletowo. Opiszę po kolei jak to było.

Ok. miesiąc temu wywaliło mi na desce usterkę przedniego oświetlenia. Prawy kseonon zgasł. Momentami zapalał się i świecił na fioletowo ale częściej nie świecił wcale. Zakupiłem więc 2 nowe żarniki 6000k i wymieniłem oba, włącznie z tym sprawnym z lewej lampy.

Minęło pare dni i zauważyłem, że tym razem lewy (czyli ten wcześniej sprawny) ksenon świeci na fioletowo, prawy elegnacko na biało. Pomyślałem, że trafiłem na trefny żarnik więc kupiłem kolejny. Założyłem i na drugi/trzeci dzień widzę, że znowu świeci na fioletowo. Ten włożony do prawej lampy, czyli tej gdzie była pierwotna usterka, wciąż świeci na biało.

W czym może być problem? Żarniki nie są jakieś wybitne, kupione za 80 zł, ale żeby trafić 2x pod rząd na jakieś felerne to chyba byłby zbyt duży zbieg okoliczności.

Vito2m 06-12-2021 01:02

Odp: Fioletowy ksenon
 
Kupic firmowe porzadne zarniki

phpion 06-12-2021 20:27

Odp: Fioletowy ksenon
 
Jako podejrzana stała się*też przetwornica i czekałem czy ktoś to zasugeruje. Ale może faktycznie zrobię*tak, że zamienię żarniki miejscami i są 2 opcje:
- oba zaczną świecić na fioletowo -> jednak przetwornica i jestem 3 żarniki w plecy,
- ten obecnie fioletowy będzie świecić*na biało, a ten biały na fioletowo -> żarniki z dupy
Opcji nr 3 czyli, że oba będą białe nie biorę pod uwagę :)

phpion 09-12-2021 15:30

Odp: Fioletowy ksenon
 
Po zamianie żarników miejscami ten który świecił nadal świeci, ten który nie świecił nie świeci. Czyli na kupione 3 żarniki 2 były z dupy :<

slawek-kali 09-12-2021 16:09

Odp: Fioletowy ksenon
 
z dupy kazdy bo to jakies chinczyki tanie..

szmelcmax 09-12-2021 21:02

Odp: Fioletowy ksenon
 
Za 80 zł 2 szt.? Top musi być byle co. Albo wielkie byle co. Są tu inne tematy o ksenonach. Przejrzyj i kup porządne. Sprawdzone przez forumowiczów. Przed zakupem, warto było tak zrobić. Ja też coś tam pisałem. I moje po kilku latach świecą aż miło. Mniej niż 150 za sztukę to raczej nie będzie.

Vito2m 09-12-2021 23:40

Odp: Fioletowy ksenon
 
Jak pisalem wyzej kup Osram , Philps i po klopocie , Kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje

Hugo_Chavez 10-12-2021 04:32

Odp: Fioletowy ksenon
 
Ja polecam Senso. Jeżdżę już chwilę na nich i jak na razie jest ok

Juzek 10-12-2021 09:37

Odp: Fioletowy ksenon
 
Bosma też dają radę

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

phpion 13-12-2021 17:44

Odp: Fioletowy ksenon
 
80 zł za sztukę. Wiem, że szału nie ma… tak czy siak dzisiaj wymieniono mi jeden bez opłaty. Pojeżdżę i zobaczę, może będzie akurat ok. Tak czy siak ten co świecił nadal swieci. Jeszcze :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.