Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Activ noice Control - opcja z wersji vignale (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281703)

olilB 02-06-2018 07:09

Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
Czy ktoś orientuje się czy jest możliwość zainstalowania w zwykłym smaxie elementu wyposażenia z wersji Vignale - Activ noice Control (auto emituje odwrócone fale dźwiękowe dzięki czemu nie słychać m. in. silnika)? Jeżeli tak to jaki warsztat się tego podejmie i jakie urządzenie należy kupić? Mój smax jest w wersji titanium i ma co prawda przednia szybe akustyczna, ale drażni mnie dźwięk silnika powyżej 2.5k obrotów przypominający klekot zaworów w fiacie 125p zalanym radziecka benyna . Nie jeździłem co prawda innym egzemplarzem może po prostu z moim jest coś nie tak. Z recenzji dziennikarzy wynika ze ten system w wersji vignale całkowicie eliminuje problem .

weuek 02-06-2018 07:15

Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Takiego czegoś nie ma, nawet w "vaginale".

olilB 02-06-2018 09:58

Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
Jesteś pewny? Poniżej cytat i linki :
Przy prędkości* 130-140 km/h panuje wręcz błoga cisza. I to mimo dużego nadwozia i wielkich lusterek, które tną powietrze z subtelnością przedniej szyby rozpędzonego TIR-a. To niebywałe, ale żaden natarczywy dźwięk nie przedostaje się do kabiny. Zawirowania powierza podczas szybkiej jazdy nawet z prędkością 160 km/h i więcej, także nie gwałcą ciszy panującej w środku. A wspominałem już, że pod maską pracował dwulitrowy diesel? Tu Vignale gra absolutnie w klasie Premium i deklasuje zwykłe wersje S-Maxa oraz większość konkurencji. Co ma wpływ na tak genialną izolację akustyczną wnętrza? Z pewnością grubsze szyby i lepsze materiały wygłuszające. Jednak główną robotę wykonuje … elektronika. S-Max Vignale jest wyposażony *w system aktywnej redukcji poziomu hałasu (Active Noise Control). Jak to działa?* Emituje on przez głośniki systemu audio fale dźwiękowe odwrotne do*niepożądanych dźwięków. Może i jest to oszustwo, ale daje to genialny efekt.


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cattani75 02-06-2018 10:13

Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
Koledze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] chodzi o słowo "noice" i "noise". :-)

olilB 02-06-2018 10:32

Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
Literówka chociaż znaczenie podobne . Prosiłbym jednak o rzeczową odpowiedź kogoś kto ma o tym pojęcie . Koledze*@weuek polecam zarejestrować się na forum dla osób uczących się angielskiego i wypowiadać się tam do woli .

smiechu 18-08-2018 10:17

Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
Odświeżę temat Active Noise Control.
Czy ktoś posiada i może opisać subiektywne odczucia z użytkowania tego systemu.

Na papierze wygląda to nieźle. Ciekawy jestem jak system wypada w codziennym użytkowaniu.

Czy system można w czasie jazdy wyłączyć żeby porównać głośność we wnętrzu przy załączonym i wyłączonym ANC?

W obecnych wersjach MY2019 ANC dostępny jest jako standard tylko w Vignale (wszystkie wersje silnikowe) i w Titanium oraz ST tylko z silnikiem EcoBlue biturbo 240 KM.

badip 19-08-2018 09:28

Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
Mam ten system u siebie w aucie na pokładzie, i moge powiedzieć tylko tyle że w środku jest mega cicho podczas prędkości autostradowych,więc cos chyba działa , z tego co wiem to nie idzie tego wyłączyć z resztą po co :)

djanek 27-06-2020 14:51

Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
Czy może w tym temacie coś się ruszyło?, jestem ciekawy co należy zrobić aby ANC zamontować i oczywiście działał

smiechu 27-06-2020 14:58

Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
Odnośnie dołożenia ANC przesyłam informację która dostałem kiedyś od Tadeusza:

Nikt tego nie dokładał, bo:

1. podsufitka do wyjęcia z auta i wymiany (jeśli bez panoramy)

2. cała wiązka dachowa do wymiany, mikrofony na podsufitce do założenia.

3. wiązka podłogowa do wymiany (tor mikrofonów do DSP)

4. moduł DSP do wymiany.

Czarno widzę.

djanek 28-06-2020 20:59

Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale
 
Ja planuję na przyszły rok, może gra warta przysłowiowej świeczki.
Jak na razie to do zrobienia ledy i blis.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.