Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wyciek p³ynu ch³odnczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309321)

MsMatrix 22-05-2020 21:06

Wyciek p³ynu ch³odnczego
 
Witam, jest taki ma³y problem mianowicie:

Wyciek p³ynu zlokalizowa³em, ca³a dolna rurê wymieni³em na now±. I problem siê pojawia przy odpowietrzaniu. Mianowicie zbiorniczek jest zalany prawid³owo i odpalony silnik jest przy otwartym korku, pytanie do jakiego momentu mam to tak trzymaæ? Tzn. troszkê uby³o p³ynu przez prawdopodobne rozprowadzenie to po silniku, ubytek uzupe³niony i doczeka³em trochê stan siê nie zmieni³ wiêc korek zakrêcony. Nastêpnie w³±czy³em nawiew na gor±cy A tutaj niespodzianka. Leci zimne powietrze. Dodatkowo wycieków ju¿ ¿adnych nie zauwa¿y³em ale pojawia siê dym tak jak by jeszcze p³yn lecia³ na rozgrzany silnik. Temperatura dosz³a do ok 90 stopni. Kto¶ co¶ mo¿e pomóc? Foczka 1.8 TDCI.

Lukasz2525 22-05-2020 21:22

Odp: Wyciek p³ynu ch³odnczego
 
Odpal silnik, ogrzewanie na max i dopiero dolej, p³yn musi siê te¿ rozprowadziæ po nagrzewnicy do ogrzewania.

MsMatrix 22-05-2020 21:35

Odp: Wyciek p³ynu ch³odnczego
 
Na otwartym korku czy go trzymaæ ju¿ na zamkniêtym ?

Lukasz2525 22-05-2020 21:37

Odp: Wyciek p³ynu ch³odnczego
 
Wydaje mi siê, ¿e nie ma to wiêkszego znaczenia, mo¿esz spróbowaæ tak i tak. W ka¿dym b±d¼ razie trzeba w³±czyæ ogrzewanie i dopiero wtedy p³yn pójdzie na ca³y uk³ad. Nie wiem jak ma 1.8 tdci, ale nowe silniki ju¿ raczej same siê odpowietrzaj±.

MsMatrix 22-05-2020 21:43

Odp: Wyciek p³ynu ch³odnczego
 
Spróbuje zrobiæ to tak jak mówisz, mo¿e siê uda, bo ju¿ s³ysza³em ¿e mog³a pój¶æ UPG wiêc mam lekkiego pietra jak to siê mówi.

Lukasz2525 22-05-2020 22:53

Odp: Wyciek p³ynu ch³odnczego
 
Jak p³yn bêdzie znika³ litrami to mog³a, ale odpal ogrzewanie i uzupe³nij p³yn.

MsMatrix 23-05-2020 12:32

Odp: Wyciek p³ynu ch³odnczego
 
Kupi³em test na usterkê UPG ale nic nie wykaza³, za to ju¿ zosta³a zlokalizowana usterka. Dok³adniej, p³yn nie dochodzi do nagrzewnicy bo moja pompa wody nie domaga i przecieka, wywala p³yn przez pompê wody. Zamówiê now±, za³o¿ê i zobaczê czy to pomo¿e. Bo kolo od pompy ca³e jest w p³ynie i leci z tamt±d ca³y czas.

BTW jakiej firmy pompê polecacie ?

Bump: Kupi³em test na usterkê UPG ale nic nie wykaza³, za to ju¿ zosta³a zlokalizowana usterka. Dok³adniej, p³yn nie dochodzi do nagrzewnicy bo moja pompa wody nie domaga i przecieka, wywala p³yn przez pompê wody. Zamówiê now±, za³o¿ê i zobaczê czy to pomo¿e. Bo kolo od pompy ca³e jest w p³ynie i leci z tamt±d ca³y czas.

BTW jakiej firmy pompê polecacie ?

Lukasz2525 23-05-2020 12:58

Odp: Wyciek p³ynu ch³odnczego
 
Nie wiem kto tam produkuje, ka¿da markowa bêdzie dobra, Gates, Ina, Dayco, Conti itp.

konieczko5 24-05-2020 08:26

Odp: Wyciek p³ynu ch³odnczego
 
Lepiej na zakrêconym korku. Odpowietrzanie mo¿e trwaæ nawet kilka dni (u mnie do pe³nego odpowietrzenia musia³em czekaæ miesi±c).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.