Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172803)

MGalaxy 07-01-2013 12:59

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Juz wypytalem o wszystko w WK. Zarejestrują auto bez wymeldowania w Niemczech więc nie będę musial odsylac tablic i dowodu do wymeldowania. To jest dla mnie duży plus. Ale żeby nie było za pięknie to okazuje sie, że bede musial zrobić przegląd zerowy mimo, że TUV robiony byl 4 mies. temu. Podobno do dowodu bedzie potzebnych kilka danych, ktorych nie ma w niemieckich dokumentach. Bez sensu ale co poradzic...Panstwo musi swoje zarobić.

Marek 07-01-2013 16:10

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
W listopadzie rejestrowałem corsę z 2009r. i uznali tuv bez problemu. W 2010 roku rejestrowałem mondka i to samo-uznali tuv.Widać co urząd to swoje taktyki stosują

mziolkowski 07-01-2013 16:35

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Ale głupoty piszecie .
W żadnym wydziale komunikacji nie zarejestrują auta bez wymeldowania auta w Niemczech czy w innym kraju.

Sprawa wygląda tak:
1.Kupujesz auto od Niemca , on zawsze wymeldowywuję go
2. Teraz twoja kolej czy bierzesz lawetę czy czerwone tablice.
3. Po przyjeździe do Polski masz 14 dni od przekroczenia granicy na opłacenie akcyzy w urzędzie celnym
4. Tłumaczenia sobie robisz (muszą być przysięgłe)
5.Według nowych przepisów musisz po akcyzie iść do urzędu skarbowego zapłacić 160 zł i dostajesz zaświadczenie vat-25.
6. Z tym idziesz do wydziału komunikacyjnego po próbne tablice.
7.Na próbnych tablicach jedziesz na przegląd (przegląd + dok. identyfikacyjny)
8. Spowrotem wracasz do wydziału komunikacji

Magik123 07-01-2013 17:33

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Ehh próbne tablice bierzesz wtedy jak przywiozłeś auto na lawecie bez tablic zjazdowych. Tablice próbne potrzebne sa do zrobienia przeglądu, inaczej się nie da. Tak sie pozmieniały teraz przepisy.

Jeśli auto zjechało na kołach lub z własnymi tablicami które widnieją w brief-ie (dowodzie) to wtedy przegląd można zrobić na samym początku i nie potrzeba do tego pobierać tablic próbnych (czerwonych)

Miesiąc temu swojego rejestrowałem a był bez tablic.

Jeśli auto ma np jakieś tablice od handlarza to jeśli nie są one zgodne z tymi z briefu (dowodu) to radze nie mówic w celnym że mamy tablice bo będzie problem. Auto zjechało na lawecie bez tablic i tyle.

Auto musi być wymeldowane w np Niemczech inaczej się nie da
Dodatkowo w dowodzie musi byc wbita pięczątka o wymeldowaniu i lub obcięty róg dowodu briefu.

kicaj 08-01-2013 08:10

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
niemiec nie musi wymeldować auta, ale zazwyczaj to robi bo byś jechał na jego ubezpieczeniu...
auto nie musi byc wymeldowane w danym kraju bo wydział komunikacyjny przesyła info/tablice
nawet jeśli auto przerejestrujesz przy kupnie auto to w pewnych warunkach możesz zostawić czarne tablice
umowę trzeba tłumaczyć o ile nie jest to wielojęzyczna
przegląd w niemczech zrobiony jest ważny w polsce, z tym że trzeba uzupełnić czasami niektóre dane

Patryk_Kielce 23-08-2013 09:20

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Witam,
planuję zakup Forda Mondeo Mk4. Spodobał mi się: http://otomoto.pl/ford-mondeo-limito...C30254668.html
Tylko on jest w polsce na niemieckich blachach. Jak sprawdzić czy mogę tym autem wrócić do domu?

kicaj 23-08-2013 10:38

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
na tablicy nie ma naklejki (pomiędzy K i G) homologacji tablicy oraz z tyłu brak naklejki z ważnym przeglądem rej. = nie możesz na tych tablicach poruszać się w ponieważ auto zostało wyrejestrowane... ubezpieczenie może mieć ale samo ubezpieczenie nie upoważnia do poruszania się po drogach publicznych...
jak chcesz takie tablice możesz sobie do woli kupić, nawet w necie...

Patryk_Kielce 23-08-2013 12:33

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Tylko i wyłącznie laweta?

RafałB 23-08-2013 12:43

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Nie nie tylko.Możesz ryzykować i jechać tak jak jest...

Patryk_Kielce 23-08-2013 13:21

Odp: Przywóz auta z Niemiec na oryginalnych tablicach
 
Musiałbym przejechać nim 400km od miejsca zakupu, więc nie widzę siebie tak ryzykującego :)
Jeżeli nawet udałoby mi się go przyprowadzić to co z rejestracją? Będę miał jakieś problemy czy z takimi tablicami da się go zarejestrować w Polsce?

Czy ktoś posiadający Microcata mógłby proszę spojrzeć na VIN pojazdu: WF0EXXGBBE8G20283


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.