Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] instalacja aktywnego tempomatu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286787)

w4co 01-10-2018 11:36

instalacja aktywnego tempomatu
 
Cześć,
mam Edga z 2015 z tempomatem, niestety nieaktywnym. Jaki może być koszt materiałów instalacji radaru? Czy jest tu ktoś kto się tym zajmuje w zachodniopomorskim?

a4tech 05-10-2018 11:19

Odp: instalacja aktywnego tempomatu
 
Nie jest to do konca takie proste - czasami nalezy wymienic pompe ABS - montowaem kilka razy rowniez z systemem start & go ( FFS 2017 ).

w4co 08-10-2018 20:28

Odp: instalacja aktywnego tempomatu
 
Myślałem, że to kwestia zakupienia radaru... W takim układzie trzeba będzie wymienić auto na wersję z aktywnym tempomatem.

lukaszooo 08-10-2018 20:31

Odp: instalacja aktywnego tempomatu
 
Ja również montowałem i udało sie zmieścić w przyzwoitych kosztach :)

kjawo 08-10-2018 20:43

Odp: instalacja aktywnego tempomatu
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3039405)
Ja również montowałem i udało sie zmieścić w przyzwoitych kosztach :)

Chciałbyś podzielić się większą liczbą szczegółów? Robiłeś sam, czy zlecałeś pracę? Jakie są efekty, tzn. czy działa zgodnie z oczekiwaniami? Jakie części były potrzebne. Może masz jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę :)

lukaszooo 08-10-2018 21:06

Odp: instalacja aktywnego tempomatu
 
Montowałem to koledze z forum. Z tego co mi wiadomo to radar sie zaadaptował i działa poprawnie. Trzeba dołożyć radar, zmienić wiązkę zderzaka i przyciski w kierownicy. Dwa podstawowe problemy to brak instalacji auto-wiązka zderzaka i jeśli masz to żaluzje aktywne chłodnicy przeszkadzają i to mocno.

w4co 12-10-2018 08:49

Odp: instalacja aktywnego tempomatu
 
Jakby ktoś z zachodniopomorskiego zechciał się zająć tematem to proszę o kontakt.

robo007 12-10-2018 13:31

Odp: instalacja aktywnego tempomatu
 
Jak mogą przeszkadzać żaluzje skoro radar jest z prawej strony (patrząc od przodu samochodu) w dolnej części zderzaka za msakownicą. A co do wiązki to muszę sprawdzić, bo z tego co kojarzę u mnie jest wtyczka bezpośrednio przy miejscu do montażu radaru.

lukaszooo 12-10-2018 13:53

Odp: instalacja aktywnego tempomatu
 
Zdejmij zderzak, zrób foto i będziemy dyskutować. W focusie żaluzja do aktywnego jest inna.

robo007 12-10-2018 19:39

Odp: instalacja aktywnego tempomatu
 
nie wiem jak jest w focusie (zresztą mnie to nie interesuje - bo temat jest o Edge).
w Edge radar jest w dolnej części - atrapie - zderzaka z prawej strony (od kierowcy).
Żaluzje kończą się na części wlotowej - nie nachodzą na część zakrytą w której jest radar.
A co do okablowania - u mnie jest wtyczką pod którą się podłącza radar (oczywiście nie bezpośrednio - jest mały łącznik między radarem a końcówką)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.