Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260707)

MAX2008 29-10-2013 09:35

Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
Im dłużej jeżdżę tym autem to więcej kwiatków wychodzi i dziś rano idąc o 5 rano na parking stwierdziłem że może zrobię pobudkę na osiedlu :027: alarmem i o dziwo centralny zamek nie zamyka tylnych prawych drzwi za które chciałem pociągnąć żeby aktywować alarm reszta drzwi była normalnie zamknięta :< zrobiłem parę prób na parkingu z zamykaniem z pilota auta i zawsze te drzwi były otwarte tzn nie zaryglowane przez alarm można je było normalnie otworzyć :( a reszta łącznie z bagażnikiem zamknięta.Co mnie bardziej wkurzyło to to że chciałem zobaczyć czy może zamykając normalnie kluczykiem coś się zmieni a tu ZONK bo kluczyk nie zamknął żadnych drzwi nawet kierowcy :mad:.
Macie może jakieś pomysły co może być przyczyną takiego działania ????

tombalt 29-10-2013 17:05

Re: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
Kluczykiem kreciles zgodnie ze wskazówkami czy przeciwnie? (u mnie zamyka w przeciwna stronę). Tyłu nie zamyka gdyż możliwe że masz uszkodzoną wiązkę między slupkiem a drzwiami. Zamknij je przyciskiem nad klamką i zobacz czy otwiera...

arkmyl12 31-10-2013 19:18

Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
Sprawdź tak jak mówi kolega tombalt jak nie działa to wiązka albo siłownik w zamku drzwi

MAX2008 01-11-2013 07:15

Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
Sprawdziłem i kluczyk zamyka też tylko troje drzwi i klapę bagażnika wiec obstawiam ten siłownik drzwi bo jak siedzę w środku i delikatnie mu pomogę przy wciskaniu kluczyka to się wszystkie zamykają :) i to wygląda jak by ten nie miał siły zaryglować sam więc w sobotę albo w przyszłym tygodniu zdejmuję boczek z drzwi i patrzę co się dzieje bo może to tylko jakieś cięgno się wygięło i dlatego nie rygluje do końca. Jak zrobię to napiszę co to było bo może komuś się przyda

Bogi666 12-02-2016 19:25

Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
no i? co wyszło?

poised 12-02-2016 19:43

Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
trochę odgrzany temat :)

Darek1302 31-05-2016 21:54

Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył
 
Może miał ktoś z Kolegów podobny problem że nie działał centralny zamek na tylko jednych drzwiach tj. jak w moim przypadku tył prawe drzwi. Podczas otwierania drzwi te nie otwierają się, apo otworzeniu ręcznie i próbie zamknięcia nie zamykają się / tylko ręcznie/. Po konsultacji z warsztatem panowie powiedzieli mi że padł silniczek od ryglowania drzwi. Po przejrzeniu postów na forum i aukcji z podobnymi częściami - przynajmniej mi wychodzi że za całe zamieszanie prawdopodobnie odpowiedzialny jest moduł sterowania prawych tylnych drzwi/ podobno moduł jest przypisany do konkretnych drzwi/ . Może którys z kolegów mi podpowie czy mam rację i czy może jest tam pod tapicerką w drzwiach jakiś silniczek. Inaczej czeka mnie i tak rozbieranie tapicerki drzwi i szukanie problemu.Link do części: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Pozdrawiam.

Saucerhead 01-06-2016 10:06

Odp: Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył
 
Może tak być, że pada silniczek w zamku drzwi - tak miałem Mondeo na podwójny ryglu :evil:. Trzeba wymieniać wtedy zamek, a sterownik jest ok.

Darek1302 01-06-2016 18:24

Odp: Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył
 
Saucerhead nie wiesz może jak fachowo nazywa się ta część, bo nie wiem za bardzo gdzie i pod jaką nazwą jej szukać. Podobno musi być tylko od konkretnych drzwi / w moim wypadku prawy tył /. Musze poszukać chyba z demontażu bo ASO mnie zczyści . Pozdrawiam.

Saucerhead 01-06-2016 18:41

Odp: Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył
 
Ja poprostu szukałem zamka drzwi na portalu aukcyjnym. I tak - trzeba szukać do konkretnych drzwi - w Twoim przypadku prawy tył. W ASO krzykneli mi 600 zł za sam zamek. A jak usłyszeli, że padł na zamkniętym podwójnym ryglu to cena wymiany bliżej nie określona duża. Nie wiem jak w s-maxie, ale chyba tak samo jak mondeo, zamek nie jest rozbieralny i kupuje się cały. Za zamek zapłaciłem chyba 150 zł.
Przykładowy link znaleziony na szybko :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.