Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Usterka silnika - tryb awaryjny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300497)

Mondziak111555 06-09-2019 19:36

Usterka silnika - tryb awaryjny
 
Cześć. Szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi bo to dość nietypowe jest. Może opisze. Jestem posiadaczem Forda Mondeo MK4 z 2011r. 2.0 automat po lifcie. Wyskakuje komunikat: usterka silnika po przejechaniu jakis 200-250km. Nastepnie w ciągu dalszej jazdy przełącza sie na tryb awaryjny( nie osiaga wiecej niż 3500 obrotow). Kiedy wyłącze i włącze silnik po kilku minutach znowu można jezdzić. Bylem u " mechanika", ktory podpiął pod komputer i coś tam posprawdzał i mówi że pewnie coś z turbiną. Wg niego to geometria turbiny lub zawor sterujacy. Z cisnieniem jest wszystko ok. Powiedzial zebym jezdzil i jak padnie to wtedy rozebrac trzeba bedzie i dać do regeneracji turbine ( wycenil na 2500zl- co wg mnie jest stanowczo za dużo). Także pojechałem do innego mechanika i z turbiną jest wszystko w porządku. Została sprawdzona na wszystkie sposoby. Dodatkowo sparwdził elektryke, DPF i tez wszyatko dobrze. Jedyne co przychodzi do głowy to " Pompa Abs"? A może paliwo trefne być?

MŁODZIAK 06-09-2019 20:03

Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny
 
Spróbuj przegonić furę-czerwone pole na obrotomierzu , itp...Powinien wyskoczyć błąd.Ja też miałem błąd silnika.Po przegonieniu wyskoczył błąd sondy...I już mam wydatek.

lucas4891 06-09-2019 21:31

Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jaki kod bledu wywalilo?

damiannottingham 07-09-2019 20:03

Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny
 
Witam mam podobnie mój błąd to p2263. U mnie wywala tryb awaryjny w dolnych granicach obrotów 1500 - 2000 . Spompowałem regulator ( gruszkę) pompka do odpowietrzenia i wygląda że trzyma vacuum. Zastanawiam się nad czujnikiem położenia sztangi.

lucas4891 07-09-2019 21:27

Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny
 
Cytat:

Napisał damiannottingham (Post 3171514)
. Spompowałem regulator ( gruszkę) pompka do odpowietrzenia i wygląda że trzyma vacuum. Zastanawiam się nad czujnikiem położenia sztangi.

Mozliwe, ze jestem malo domyslny, ale co Ty zrobiles ?

MŁODZIAK 09-09-2019 18:06

Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny
 
Witam.U mnie wyskoczył błąd sondy nie wiem dlaczego.Byłem dziś na kompie i egr,sonda-wszystko hula,15,41 sadzy dpf.Coraz częściej go muli.Komp pokazał jakieś ukryte błędy,bo czek się nie świecił.żapamiętałem kilka:błąd czujnik kąta skrętu,błąd moduł drzwi,vdm nie prawidłowe,moduł dynamiki pojazdu błąd,pcm błąd,U 0418,U0126,C1021,MODUŁ CZUJNIKA SKRĘTU błąd,monitor opon usterk,spryskiwacze reflektorów usterka-reszty nie zapamiętałem.Od czego zacząć ?Czy to topielec?

radkor 09-09-2019 18:48

Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3171535)
Mozliwe, ze jestem malo domyslny, ale co Ty zrobiles ?

Kolega wytworzył ręcznie pompką podciśnienie i sprawdził czy działa regulator na turbinie. ;) Działa. Teraz zastanawia się nad czujnikiem położenia zmiennej geometrii.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , zacznij od najprostszej rzeczy czyli sprawdź stan akumulatora. Przy niskim napięciu potrafi się pojawić masa fałszywych błędów.

lucas4891 09-09-2019 19:34

Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny
 
Cytat:

Napisał radkor (Post 3172166)
Kolega wytworzył ręcznie pompką podciśnienie i sprawdził czy działa regulator na turbinie. ;) Działa. Teraz zastanawia się nad czujnikiem położenia zmiennej .

Dziekuje za przetlumaczenie na jezyk poloski :wink:
Ciezko u mnie ze zrozumieniem jezykow obcych

MŁODZIAK 14-09-2019 18:33

Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny
 
witam.Czy moja usterka to może być wina PCM?Kupiłem auto i nie ma czym latać.

Tak gdybam:a może być wstawiony za mały akumulator i nie ma odpowiedniego prądu?

Mondziak111555 16-09-2021 09:25

Odp: Usterka silnika - tryb awaryjny
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3171260)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jaki kod bledu wywalilo?

U mnie p2263. Dalej z nim jeżdżę... da sie żyć, ale powyżej 150km/h wywala błąd i przechodzi w tryb awaryjny. Chciałbym jednak to w końcu zrobić... pojechałem do ASO, a tam, że mi nie wywołają błędu bo się nie rozpędzą powyżej 150km/h. tj. powyżej 3000 obrotów mi ten błąd się pokazuje. mieliście taki błąd, jak sobie poradziliście?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.