Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] nie wiem czemu system auto start-stop nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272633)

migra2012 19-11-2017 07:27

nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
 
Witam
Od kilku dni posiadam nowa Kuge niestety nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
po zatrzymaniu pojazdu na desce zapala sie szara przekreślona ikonka systemu i tyle...

Odrazu dodam ze system jest włączony, auto przejechało ponad 1000 km ( w tym blisko 700 jednego dnia), testowałem na wyłączonej klimie i światłach, temp otoczenia w zakresie 2-7 Celsjusza....

Ktos spotkał sie z czyms takim?

APeZet 19-11-2017 08:58

Odp: Nowa Kuga auto start-stop
 
Z Twojego podpisu wynika, że posiadasz nowe auto w takim razie jest na gwarancji i warto byłoby ten problem rozwiązać w serwisie. Tam zapytać o przyczynę i rozwiązanie problemu a następnie nspisać o tym na forum aby zostało dla potomnych.
A bezpieczniki i przekaźniki sprawdzałeś. W instrukcji obsługi pewnie znajdziesz wskazówki.
Pozdrawiam i powodzenia.

Rob^ 19-11-2017 09:28

Odp: Nowa Kuga auto start-stop
 
Cytat:

Napisał migra2012 (Post 2889304)
Od kilku dni posiadam nowa Kuge niestety nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
po zatrzymaniu pojazdu na desce zapala sie szara przekreślona ikonka systemu i tyle...

Cytat z instrukcji obsługi Foscusa
Cytat:

Wskazówka: Układ działa wyłącznie wówczas, gdy silnik jest rozgrzany, a temperatura otoczenia wynosi między 0°C a 30°C.
Może to to ? :D

facio07 19-11-2017 10:20

Odp: Nowa Kuga auto start-stop
 
Tu masz wyjaśnione dlaczego może się tak dziać: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tortoise 04-04-2019 10:10

Auto-Start-Stop przestało działać
 
Cześć,

mam problem z systemem Start-Stop. Od kilku dni mi nie działa i według moich ustaleń, takim punktem "krytycznym" była... wizyta w myjni. Wtedy ostatni raz system działał tak jak powinien.

I zacząłem się zastanawiać, czy może być jakieś powiązanie ASS z wodą? Czy raczej nie tu powinienem szukać przyczyny? Czy są jakieś sytuacje, w których przestaje on działać, np. słaby akumulator?

Ford Kuga Titanium, 2.0TDCi , 180KM, 2015r.

EDIT: dziękuję za przeniesienie tematu, nie wiem dlaczego wyszukiwarka mi go nie pokazała...
Co do rozgrzania silnika i temperatury otoczenia, to były porównywalne warunki, gdy system działał i gdy nie działał. Była to różnica kilku dni, a przejechana trasa była dokładnie taka sama. Niemniej jednak zwrócę na to uwagę podczas jazdy i przetestuję po dłuższej jeździe i lepszym rozgrzaniu silnika.


Pozdrawiam.

piki1 04-04-2019 13:06

Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
 
System start-stop bardzo czesto przestaje dzialac, przy zbyt niskim napieciu akumulatora lub np. po jego wymianie.
Mozna sprobowac zrobic reset "Battery Management (Monitoring) System" i start-stop powinien zaczac znowu dzialac.
Jednak gdy reset pomoze, nalezy mimo wszystko szukac przyczyny zdeaktywowania start-stop, np. podladowac, lub wymienic akumulator.

zaczerpniete z niemieckiego forum:

Reset Battery Management (Monitoring) System :
- wlaczyc zaplon
- wlaczyc swiatla mijania
- 5x nacisnac przycisk tylnej lampy przeciwmglowej (po 5 nacisnieciu lampa ma sie swiecic)
- 3x nacisnac przycisk swiatel awaryjnych (po 3 nacisnieciu awaryjne maja dzialac)
- odczekac chwile az lampka akumulatora mignie 3x
- wylaczyc zaplon

Escap 05-04-2019 06:53

Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
 
Cytat:

Napisał migra2012 (Post 2889304)
auto start-stop nie działa
po zatrzymaniu pojazdu na desce zapala sie szara przekreślona ikonka systemu

Miałem taki sam problem gdy pojemność akumulatora spadła, po naładowaniu do pełna chodził tydzień i znów ikonka robiła się szara. Wymieniłem akumulator na jesień i od tego czasu działa cały czas.
Nowy samochód nie musi mieć w pełni naładowanego akumulatora - podłącz najpierw prostownik i doładuj go do pełna, a później zobaczysz czy działa czy też nie.

maciek_84 06-04-2019 19:45

Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
 
Nie leć od razu do serwisu, odczekaj jeszcze kilkanaście dni. U mnie też na początku użytkowania samochodu były takie okresy, że system nie działał.

rickb 27-05-2019 19:16

Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
 
Witam wszystkich, po wymianie aku też mi przestał działać start-stop, zrobiłem reset jak napisał Piki1 i od tego czasu system działa bez uwag. Przed resetem napięcie ciągle było zbyt niskie, nawet raz musiałem doładować bo nie chciał odpalić. Teraz wszystko ok.

Wacman 27-05-2019 20:30

Odp: nie wiem czemu system auto start-stop nie działa
 
Może trochę nie na temat, ale patrząc na wasze wpisy i wiek waszych aut to moim zdaniem chyba trochę przegięcie aby wymieniać aku po 2-3 latach :roll: . W drugim aucie jakie mam akumulator padł mi dopiero po prawie siedmiu latach i na dodatek w dieslu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.