Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211771)

latar 19-09-2014 08:25

TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Jak w temacie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Obraz z kamery wariuje. Orientujecie się może czy kamera pada czy może gdzieś coś z wtyczkami/instalacją? Jeżeli wtyczki to od czego zacząć? Od kamery czy od radia?

tedi_k 19-09-2014 09:47

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Trudno zgadnąć. Można to sprawdzić z pewnym wysiłkiem - trzeba wyjąć radio i podłączyć wejście kamery do jakiegoś monitorka. Potrzebna pewnie będzie przejściówka ze złączki FAKRA na RCA lub miniJack (w zależności jaki rodzaj wejścia ma ów monitorek). Podobnie - na wejście navi można "wpuścić" sygnał z dowolnego urządzonka (aparat cyfrowy, odtwarzacz DVD itp.) również przy pomocy stosownej przejściówki. Obraz na navi pojawia się tylko przy włączonym zapłonie i na wstecznym biegu.
W razie czego mam stosowne przejściówki i mogę służyć radą. Wiadomość na PW.

szafir6 21-09-2014 17:30

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Mam taki sam problem. Zaczęła identycznie wariować. W innym poście znalazłem poradę żeby kupić nową (cena katalogowa 900 zł), ale nie interesuje mnie takie wyjście. Jeśli znajdziecie powód usterki proszę o info.

:569:

tedi_k 21-09-2014 22:57

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Ale jak Ci co mają problem będą czekać zamiast diagnozować przyczynę to się samo nie zgadnie...

szafir6 22-09-2014 19:06

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Jestem dwudniowym posiadaczem forda z kamerą i dlatego mam więcej innych spraw na głowie. Ja wiem co zrobię, pojadę do elektryka samochodowego niech radzi. Jestem specjalistą w innym fachu lecz miałem nadzieje że ktoś się z podobnym problemem spotkał i zdiagnozował przyczynę.

latar 22-09-2014 19:49

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Zajmę się tym w niedalekiej przyszłości. Puchnie mi rodzina, remont robię. Napisałem póki pamiętałem, żeby temat ruszyć i się zmobilizować.

szafir6 21-10-2014 20:33

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Właśnie moja kamera została zdemontowana i okazało się że problem to jej awaria. Teraz mam problem z jej zakupem. Na allegro jest kilka ale mocowanie ich jest inne. Czy ktoś mi podpowie gdzie mogę zakupić kamerę która będzie pasowała w oryginalne miejsce?

oscarious 21-10-2014 20:48

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
A ja po kilku tygodniach z problematyczną i denerwującą usterką oraz próbach znalezienia rozwiązania na forum, pojechałem do serwisu Forda w Szczecinie i rozwiązanie problemu trwało 1.5 godz i kosztowało mnie 250 zł. Wgrali nowy soft do radia, sprawdzili i podociskali wtyczki i odcinek kabla przy kamerze i problem rozwiązany. Co pomogło chyba sami dokładnie nie wiedzą ale grunt że działa jak należy a przy okazji wgrali mi w tej cenie najnowszy soft do skrzyni Power Shift. Polecam :))

szafir6 22-10-2014 12:35

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Ja dzisiaj zamontowałem awaryjną kamerkę, poszycie klapy, i zdegustowany awarią palnąłem mocno klapą. I co? :) i ku mojemu zaskoczeniu kamerka zaczęła działać :) mam nadzieje że na długo. Wydaje mi się że problem chyba wynika gdzieś w przewodach i braku styku. Sam nie wiem co jest a raczej było przyczyną.

latar 09-12-2014 07:52

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Spadły temperatury i od jakiś 2 miesięcy nie odnotowuję problemu. Nic się nie dzieje. Pewnie było/jest coś na stykach i podejżewam raczej, że w okolicach kamery. Jak się powtórzy to rozbiorę i poczyszczę. Póki co działa to nie ruszam.

KarQ 21-02-2015 08:10

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Witam,
Czy ktos znalazla rozwiazanie problemu? Od wczoraj borykam sie z tym samym :|
Myslalem zeby wyjac kamere znad tablicy i radio i posprawdzac kostki/styki. Zeby dostac sie do wspomnianej kamery to musze demontowac od wewnatrz plastik z klapy?
Pacjent to Mondeo mk4 polift

Beny244 22-02-2015 23:56

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
u mnie podobny problem


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


panowie znalazł ktos rozwiazanie tego problemu !!!!!!!!!!!!!!

tedi_k 23-02-2015 10:35

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Navi włącza sygnał z kamery w oparciu o analizę poziomu sygnału na złączu kamery cofania (po wrzuceniu biegu wstecznego).
Możliwe są więc następujące problemy:
- kłopot ze złączkami kabla sygnałowego na module kamery lub na wejściu do navi;
- kłopot z samą navi (niepoprawne rozpoznawanie poziomu sygnału na wejściu kamery)
- kłopot ze sterownikiem kamery (to on finalnie generuje sygnał CVBS).
- kłopot z kamerą lub jej wiązką (między kamerą a sterownikiem) - jak kamera "przerywa", to sterownik nie ma co generować sygnału do navi...

Metoda zdiagnozowania co się dzieje:
1) wyjąc navi i odłączyć złączkę kamery.
2) podłączyć sygnał z kamery (poprzez przejściówkę) do jakiegoś monitorka i sperawdzić czy na monitorku będzie stabilny obraz.
3) do wejścia kamery do NX podłączyć jakąś inną kamerę cyfrową lub aparat cyfrowy (przez odpowiednią przejściówkę) i sprawdzić czy na NX po wrzuceniu wstecznego będzie się wyświetlał poprawny obraz z kamery/aparatu cyfrowego.

Tą metodą można wyselekcjonować czy problem generuje kamera-sterownik czy navi NX.

mucha_fkp 24-02-2015 20:50

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Patrząc na te problemy chyba wole moja kamera od Viakena co prawda nie skręca jak org. ale koszt to 90 zł i tak daję rade nawet w nocy.

Juka7 13-02-2016 17:37

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Cytat:

Napisał KarQ (Post 2356486)
. Zeby dostac sie do wspomnianej kamery to musze demontowac od wewnatrz plastik z klapy?

tutaj masz opisane na 2 str. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Mam też problem z kamerką - na mokro piszczy i pokazuje, że z prawej strony już dotarłem do przeszkody niezależnie od tego czy jest tam coś czy nie ma nic. Jak wyschnie to działa normalnie. Rozumiem, że jakaś nieszczelność powoduje wadliwe działanie (auto mam od grudnia). Zabiorę się za to jak będzie trochę lepsza pogoda (niestety parkowanie pod chmurką). Hmmmm.... pisze ten tekst i przychodzi mi do głowy, że to nie kamerka przecież, a któryś czujnik "widzi" przeszkodę. Więc trzeba się będzie wziąć za czujnik a nie za kamerkę. I to jest właśnie jeszcze jedna korzyść z tego forum - jak artykułujesz problem to trochę inaczej go widać niż w "myślach".

tedi_k 13-02-2016 20:37

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Cytat:

Napisał Juka7 (Post 2536138)
...Mam też problem z kamerką - na mokro piszczy i pokazuje, że z prawej strony już dotarłem do przeszkody niezależnie od tego czy jest tam coś czy nie ma nic. Jak wyschnie to działa normalnie. ....

Trzeba było przedytować tekst... To faktycznie nie jest problem kamery, tylko czujnika cofania (tego prawego).

Juka7 17-02-2016 08:47

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2536279)
Trzeba było przedytować tekst... To faktycznie nie jest problem kamery, tylko czujnika cofania (tego prawego).

Chętnie to zrobię tylko ... jak ? A może dzisiaj jest już za późno :)

kristof76 21-02-2016 19:24

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
witam, powszechnie wiadomo że kamera cofania po zmroku, delikatnie mówiąc, nie spełnia swej roli (nic nie widać ) w związku z tym mam pytanie czy są jakieś zamienniki o lepszej rozdzielczości które poprawiły by tę bez wątpienia złą cechę tego układu

tedi_k 21-02-2016 21:33

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kristof76 (Post 2541707)
powszechnie wiadomo...

Na tyle się zdżaźniłem na to "powszechnie wiadomo...", że poszedłem (mimo nocy i padającego deszczu... :569:) zrobić zdjęcia z mojej FABRYCZNEJ kamery cofania w Grand C-maxie 2013.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Znajdź mi proszę jakiegokolwiek chińczyka jakkolwiek "wypasionego", który ze swoimi "143 diodami IR podświetlenia nocnego" jest w stanie dać taki obraz jak ta fabryczna kamerka bez jakiegokolwiek doświtlacza IR...:569: Proszę o propozycje!
Zdjęcie robione w ciemności o godz. 22 dnia 21.02.2016.

Speedo 21-02-2016 21:57

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
może w c-maxie jest inaczej a może u Ciebie nie jest całkiem ciemno...

jak ja rano jadę do roboty to u mnie jest całkiem ciemno :) i na mojej FABRYCZNEJ kamerce jest czarno + kolorowe kreski, nie widać zupełnie nic, kompletne zero, trzeba polegać na czujnikach pipipi

mam też porównanie do chińskiej ze 143 diodami podświetlenia nocnego, którą miałem poprzednio no i tu FABRYCZNA wypada blado, na chińskiej było widać całkiem dobrze w wielu odcieniach szarości ;)

także jestem w stanie zrozumieć rozterki kolegi kristof76 ;)

tedi_k 21-02-2016 22:23

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Nie narzekałem za bardzo na fabryczną z moim NX SD w poprzednim C-maxie 2008, choć te do Sync1 w FF3 (czyli moja obecna) i do Sync2 są bez porównania lepsze. Żaden "chińczyk" nie podskoczy.

latar 03-03-2016 15:11

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
W S-Maxie jest bryndza kompletna. Do tego wsteczne daje tyle światła co świeczka. Żeby cokolwiek zobaczyć cofam z wciśniętym delikatnie pedałem hamulca.

kristof76 20-03-2016 09:28

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
czyli 3:1, wniosek jest taki .zwracam się z prośbą do kolegi tedi_k jeżeli była by taka możliwość sprawdzić jak kamerka z C-maxa się sprawdza w S-maxie(i czy wogóle)

dzeryae 20-03-2016 09:58

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Cytat:

Napisał latar (Post 2549593)
W S-Maxie jest bryndza kompletna. Do tego wsteczne daje tyle światła co świeczka. Żeby cokolwiek zobaczyć cofam z wciśniętym delikatnie pedałem hamulca.

W Mondeo w nocy też jest fatalnie, robi się prawie bezużyteczny dodatek. Czarno i kreski. Najgorsze, że wsteczne dają tyle światła co kot napłakał. Próbowałem wymienić na 5W Cree ale wtedy dla odmiany walą b.mocnym światłem ale poziomo, czyli blisko auta nadal nic nie widać. Straszenie mnie to wkurza.
Ponawiam pytanie, czy można to jakoś poprawić ???
Albo zamiast fabrycznej kamery w to samo miejsce wmontować lepszą kamerę, albo podmienić z np. z C-Maxa ?

artur1970 20-03-2016 17:51

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
wymień lampki podświetlające tablicę rejestracyjną na panel led - oświetlają bardzo mocno okolice zderzaka

dzeryae 23-03-2016 11:12

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
O tym nie pomyślałem, dzięki za pomysł. Już kupiłem i zamontowałem, wieczorem zobaczę efekt. Oby było widać nie tylko sam zderzak, ale też coś pod nim :-).

artur1970 23-03-2016 18:16

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Będzie Pan zadowolony :one:

dzeryae 24-03-2016 09:01

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Kupiłem takie LEDy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Jest zdecydowanie jaśniej, ale tak szałowo to też nie jest. Co prawda lekko padało i było mokro więc to też ma znaczenie. Problemem jest taka łuna w dolnym prawym rogu ekranu - oślepienie kamery od LEDa. Efekty można zobaczyć tu (kilka razy włączałem i wyłączałem światła)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I jeszcze jedno pytanie - praktycznie od ponad roku na obrazie mam co jakiś czas takie pasy, zakłócenia widoczne np. od 15 sekundy filmu. Co to może być? Kamera zapowiada koniec żywota, jakieś przebicie, czy jeszcze coś innego?

BARNEY 11-10-2016 12:12

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Witam,

Szukam info na temat "obraz kamery jak za mgłą". Niestety dopadł mnie problem ten problem. Obraz z kamery wygląda tak jak "za mgła", nie jest to problem szklanej banki zewnętrznej. Czy ktoś z kolegów miał ten problem i jak udało się go rozwiązać.

Problem powstał po ostatnich deszczach, czy to jest objaw zaparowanej soczewki?

Wymienić kamerę czy poczekać aż wyschnie soczewka?

tedi_k 11-10-2016 12:16

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Cytat:

Napisał BARNEY (Post 2673281)
...Problem powstał po ostatnich deszczach, czy to jest objaw zaparowanej soczewki?
...

Łatwo sprawdzisz podgrzewając kamerę np. suszarką do włosów. Nie przesadź tylko...

lukass1987dj 08-12-2017 16:25

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Hej, a mi dziś zrobiło się coś takiego ze jak daje wsteczny to zamiast kamery włącza się Navi. Tz mapa z nawigacji taka Nie załadowana na białym tle :///..., wczoraj było ok. Mial ktoś podobnie?

marcel828 26-05-2018 21:07

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Czy ktoś mógłby poradzić jak szybko zdiagnozować przyczynę awarii kamery .
Obawy są takie jakby coś nie łączyło...
Ekran mryga, zmienia kolory, obraz pojawia się i znika.

peter79 21-08-2018 23:13

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Witam i mnie dopadła awaria kamery z tym samym objawem "miga", ale zauważyłem również że nie mogę zamknąć auta przyciskiem w klapie bagażnika.

peter79 22-08-2018 17:40

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
Panowie podpowie ktoś jak się dobrać do kamery, podejrzewam jakiś problem na stylach bo jak zamknąłem bagażnik dzisiaj to usterka kamery ustąpiła

peter79 22-08-2018 20:33

Odp: TravelPilot MCA - wariuje kamera cofania
 
1 załącznik(i)
Kamera cofania połączona jest instalacją z "guzikiem" zamykania samochodu w klapie bagażnika (po rozpięciu kostki "guzika" kamera nie działa w ogóle). Jak już pisałem wcześniej u mnie przestał działać ten zamek, a objawy usterki kamery były identyczne jak w filmie zamieszczonym na youtube (chyba pierwszy post). Po rozpięciu kostki okazało się, że jest rozbieralna, a kabel jest ekranowany (jak antenowy) i przewody ekranu są pourywane. Porozginałem tą kostkę i próbowałem to zacisnąć jeszcze raz, ale nie wiem czy ten ekran ma ściśle zwierać z masą, dodam jeszcze, że dwa piny z kostki również są połączone z masą, ale czy mają się spinać z ekranem?
Załacze zdjęcie tej kostki, może coś podpowiecie i mam nadzieję , że opisałem to w miarę zrozumiale (nie jestem elektronikiem)

Bump: Dodam jeszcze, że po próbie naprawy tego połączenia z kamerą jest wszystko w porządku, ale zamek raz działa, raz nie, jak docisnę ręką kostkę to zamyka auto


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.