Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Jakie klocki i tarcze hamulcowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309065)

leelo81 15-05-2020 13:15

Jakie klocki i tarcze hamulcowe
 
Witam wszystkich
Z jakiego innego forda będą pasowały klocki hamulcowe. Chce ceramiczne wsadzić ale do edga nie ma.
Dzięki za podpowiedzi

Bump: Edge 2018 2.0 diesel Europa

luckyboy 15-05-2020 14:23

Odp: Edge klocki hamulcowe
 
Daj spokój z ceramiką...

robsoncz 16-05-2020 11:45

Odp: Jakie klocki hamulcowe
 
A kolega to będzie go upalał na Nurburingu ???

Bo jak nie to po co? Nie lepiej porządne wiercone...i wystarczy?

leelo81 16-05-2020 15:58

Odp: Jakie klocki hamulcowe
 
Ceramiczne klocki dużo mniej pylą. O to mi chodzi a nie o upalanie na torze. Mam w innym aucie i felgi są czyściutkie.

kaczor99 17-05-2020 08:04

Odp: Jakie klocki hamulcowe
 
Polecam :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kupisz tu :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cena około 90 $ + przesyłka i cło , ale jak zamówisz komplet to wyjdzie około 140 zł

dostawa w 5 do 7 dni do Polski

robsoncz 17-05-2020 08:39

Odp: Jakie klocki hamulcowe
 
Aaa...nie zrozumiałem,myślałem tak naprawdę o tarczach ceramicznych......
A klocki (ceramiczne?) obawiam się że słowo ,,ceramiczne" to tak naprawdę jest mocno nadużyte.Coś przeczytałem o włóknie węglowym i bez pyłowości.Jak tak to spoko...Jeszcze kwestia tarcz czy jakieś inne nie muszą być.

leelo81 17-05-2020 14:05

Odp: Jakie klocki hamulcowe
 
Tarcze tez ATE mam ale standardowe i jest ok. No tak tam są jakieś dodatki ceramiki ale naprawdę dużo mniej pylą.

Dziękuje kolego kaczor99. Pytanko: jeździłeś na tych klockach? Napisałem tez do EBC i zobaczę co odpiszą .

Edge43 18-05-2020 09:39

Odp: Jakie klocki hamulcowe
 
Cytat:

Napisał leelo81 (Post 3250591)
Ceramiczne klocki dużo mniej pylą. O to mi chodzi a nie o upalanie na torze. Mam w innym aucie i felgi są czyściutkie.

Czy ktoś może potwierdzić stosowanie klocków "cermicznych" na pierwszym wyposażeniu ? jeśli one są takie fantasytycznie to dlaczego Ford, Volkswagen czy Volvo nie stosują ich ?

aaa... pylą każde klocki ! nawet te "ceramiczne" kwestia ile w tym pyle jest materiałów które się kleją i są widoczne np. na feldze. Najlepsze klocki które nie pylą są z azbestu, wyglądają też cool ... w Polsce są zakazane ale w Rosji i Białorusi bez problemu można je kupić.

A może kolega bardziej pomyśli ile metrów będzie potrzebne do zatrzymania auta ? To tragiczne jeśli ktoś przy doborze częsci w układzie hamulcowym martwi sie estetyką a nie sprawnością i bezpieczeństwem....

leelo81 18-05-2020 16:55

Odp: Jakie klocki hamulcowe
 
Jeśli chodzi o hamowanie to nie sadze żeby oryginał był lepszy od EBC czy ATE Ceramic. Jeżdżę na nich i wiem co pisze.
Może ich nie montują bo są dwa razy droższe.

Edge43 19-05-2020 12:50

Odp: Jakie klocki hamulcowe
 
Cytat:

Napisał leelo81 (Post 3251058)
nie sadze żeby oryginał był lepszy od EBC czy ATE Ceramic.

Koncerty motoryzacyjne muszą się mylić... Ta walka o skrócenie drogi hamowania i sprawienie żeby to było powtarzalne to musi być bujda.

Swoją drogą zakup oryginalnych klocków z pierwszego montażu to nie jest łatwa sprawa... nawet w ASO często dostępne są tylko zamienniki klocków OE (mimo że kartonik wygląda tak samo) ....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.