Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   DRL i halogen w jednej lampie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283692)

Nix2 18-07-2018 08:43

DRL i halogen w jednej lampie
 
Witam

Zastanawiam się nad założeniem lamp o podwójnym działaniu, tj halogen przeciwmgielny oraz klasyczne dzienne DRL.
Dwie żarówki- H8 do przeciwmgielnych oraz P13W do dziennych. Lampa byłaby montowana w miejsce oryginalnego halogena przeciwmgielnego.

Oryginalnie przeciwmgielne jest typu LED, więc jego moc jest myślę rzędu 5-8W
i tu pytanie czy instalacja/moduł ( nie wiem czy tymi lampami steruje przekaźnik, czym bezpośrednio moduł) wytrzyma moc 35W żarówki H8 ?

Takie lampy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dodatkowe pytanie jest takie: Lampy przeciwmgielne są pewnie na szynie CAN, jeśli w miejsce LED wstawię halogen H8, to moduł może mi odciąć zasilanie
bo z jego punku widzenia jest lekkie zwarcie, tj. mocno zwiększony pobór mocy ?
pzdr

jaceks 19-07-2018 11:31

Odp: DRL i halogen w jednej lampie
 
Mustang i Ka+ mają takie same lampy DRL i mgielne. Bardzo mi się podobają

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tu masz taniej

Nix2 19-07-2018 17:18

Odp: DRL i halogen w jednej lampie
 
Dzięki!
Z tego co się zorientowałem, to tylko jedna firma robi takie zamienniki, jest to TYC, na allllllllledrogo chodzą nowe po ok 100zł, więc cena atrakcyjna, tyle że dalej zastanawiam się nad poborem prądu żarówki H13 i nad jej sterowaniem przez fabryczny moduł...

pzdr Nix

vinczi 20-07-2018 13:45

Odp: DRL i halogen w jednej lampie
 
A ja zastanawiam się nad zakupem takiego modułu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
I jestem ciekaw czy jakbym podpiął go do świateł przeciwgielnych zamiast do drogowych to czy wszystko by hulało :P

jaceks 20-07-2018 14:50

Odp: DRL i halogen w jednej lampie
 
wszystko poza homologacją

Nix2 20-07-2018 17:24

Odp: DRL i halogen w jednej lampie
 
Nie wiadomo jak zadziała w/w moduł z lampą typu LED. Można by zapytać producenta/sprzedawcę, ale skoro piszę on tak

"Na 100km oszczędzasz ok 1 Litr paliwa gdyż alternator ma 90% lżej."

To znaczy że niepoważny i tyle. Oszczędność taką można liczyć w promilach lub ułamkach promila, a nie w procentach...

pzdr Nix

vinczi 25-07-2018 08:42

Odp: DRL i halogen w jednej lampie
 
Ale nie zamierzam tego z żadnymi ledami łączyć ;) Chodzi mi tylko o automat. Mam w swoim aucie automat z funkcją włączania świateł po zmierzchu, i wg. zapewnień producenta ten zestaw "dogaduje" się z takimi automatami.

Nix2 26-07-2018 11:54

Odp: DRL i halogen w jednej lampie
 
Cytat:

Napisał vinczi (Post 3008378)
...
I jestem ciekaw czy jakbym podpiął go do świateł przeciwgielnych zamiast do drogowych to czy wszystko by hulało :P

To chcesz automat podłączyć do przeciwmgielnych, które są halogenowe a nie LED-owe ( jak u mnie) ?
To powinno działać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.