Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Koło pasowe 2.0 EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315835)

M.A.G. 22-12-2020 14:51

Koło pasowe 2.0 EB
 
Cześć wszystkim.

Muszę wymienić w aucie pasek klinowy wraz z kołem pasowym, rolką pośrednią i rolką napinacza (lub cały napinacz - jeszcze nie podjąłem decyzji).

Przeglądając sklepy internetowe i alledrogo nie znalazłem za wiele opcji a używki nie wchodzą w grę - pozostaje oryginał lub zamiennik firmy "Corteco".

Z mojego "fordowskiego" sklepu internetowego dostałem taką wycenę:

pasek klinowy:
oryginalny - 150 zł
Gates - 122 zł

koło pasowe:
oryginalne - 1050 zł
Corteco - 530 zł

napinacz kompletny:
tylko oryginał - 660 zł

sama rolka dedykowana do tego napinacza nie występuje w sprzedaży

rolka prowadząca:
oryginalna - 133 zł
INA - 84 zł

Czy ktoś z użytkowników S-Maxa z silnikiem 2.0 ecoboost wymieniał też koło pasowe i czy ewentualnie może doradzić w sprawie jego wyboru lub dostępności :?: Bardzo dziwne, że w żadnych sklepach nie ma wymienionych tych elementów w połączeniu z tym silnikiem :shock:

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

RyszardaTrzeciaWaza 22-12-2020 15:04

Odp: Koło pasowe 2.0 EB
 
Koło febi - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Napinacz febi - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wszystko jest dostępne w normalnych pieniądzach, trzeba poszukać. Koło pasowe oe za 1000zl to przesada, można kupić za połowę taniej, to samo z napinaczem.

Ramon82 22-12-2020 16:53

Odp: Koło pasowe 2.0 EB
 
W lipcu wymieniałem przy okazji wymiany tarcz i klocków pasek PK i mogę potwierdzić, iż mój mechanik stwierdził, że napinacz dostępny tylko w ASO (są ponoć różne do tego silnika a ten konkretnie co jest u mnie jest dostępny tylko w ASO - na szczęście mój napinacz jest jeszcze OK). Nie wymieniałem również koła pasowego bo ponoć jeszcze tego nie wymaga - tak z ciekawości jaki masz przebieg, że koło pasowe wymaga już wymiany??

M.A.G. 22-12-2020 19:19

Odp: Koło pasowe 2.0 EB
 
Przebieg mojego wozidła to 224 tys., jeśli chodzi o części z Febi to nie miałem okazji ich używać - ta firma raczej z płynami mi się kojarzy.

Pozdrawiam.

lucas4891 22-12-2020 19:41

Odp: Koło pasowe 2.0 EB
 
Jeśli chodzi o kola pasowe, silentbloki zawieszenia i przeguby kulowe układów kierowniczych marki Febi, osobiście mam dobre doświadczenia. Płynów od nich nigdy nie używałem szczerze powiedziawszy

M.A.G. 24-12-2020 09:36

Odp: Koło pasowe 2.0 EB
 
Z mojej strony już po temacie - zakup dokonany:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam :)

L_BUBU 24-12-2020 11:42

Odp: Koło pasowe 2.0 EB
 
Sama rolka do napinacza w intercarsie E2G5252BTA

Koło pasowe jeśli nie wibruje i nie powoduje palenia paska to się nie wymienia

M.A.G. 16-01-2021 21:40

Odp: Koło pasowe 2.0 EB
 
Hej.

Jeszcze mam pytanie do osób które widziały koła pasowe (w moim przypadku Corteco) do silników ecoboost - czy odlew/spasowanie też było tak dziwnie zrobione - widoczna na całej owalnej krawędzi nierówność i jakieś dwa "fikuśne" szlify przy mniejszych otworach :?:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie wiem czy tak ma być, czy to jakaś niedoróbka jest :?

Dzięki za odpowiedzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.