Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294774)

jvc 12-04-2019 19:05

Zalety, wady i usterki
 
Witam.
Jak w temacie.

potraff 12-04-2019 20:06

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3117985)
Ok, w ASO jednak znaleźli kawał węża o takiej samej średnicy, od jakiegoś Transita chyba, docięli 15mm więcej i złożyli na nowo.

Rozumiem, że to problem 2,0 tdci?

bidżej 12-04-2019 20:40

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
wady z którym i spotkałem się do tej pory (14kkm przebiegu w 3 miesiące)

- za krótki wąż gumowy pomiędzy turbiną i kolektorem dolotowym w silniku 2.0 EcoBlue, przez co wąż spada z króćca na kolektorze. Utrata mocy, po dłuższym odcinku lampka check engine. U mnie przez 14kkm spadł 3 razy, przy czym 2 razy w przeciągu 150km. ASO wymieniło wąż na ~1.5cm-2 dłuższy, wycięty z węża chyba od Transita. Testy trwają :)

- szarpanie skrzyni A8 przy redukcji z 8 na 6 bieg przy prędkości ok. 80-90km/h. Szarpnięcie jest na prawdę mocne, jak uderzenie solidnym młotem w podłogę. Sprawa wisi u Forda w Kolonii, ale jest podejrzenie, że jest związana ze zbyt krótkim, zsuwającym się powoli wężem z punktu powyżej, co powoduje niewielką nieszczelność wpływającą na reakcję silnika i "niezgranie" że skrzynią. Testy trwają.

EDIT:
co do szarpania skrzyni - nie ma to związku z wężem. Problem pojawia się kiedy skrzynia jest mocno rozgrzana. Wtedy nie tylko zdarza jej się szarpnąć (a szarpnięcie widać nawet po obrotomierzu), ale w dodatku przy łagodnym dodawaniu i odejmowaniu gazu słychać jakby luz osiowy gdzieś w układzie napędowym (dość głośne puknięcia).

bidżej 12-04-2019 23:06

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał potraff (Post 3118127)
Rozumiem, że to problem 2,0 tdci?

tak wygląda (tzn. 2.0 Ecoblue).
2.0 ma kompletnie inny rozkład osprzętu niż 1.5 (kolektor wydechowy z tyłu vs. kolektor wydechowy z przodu), węże są całkowicie inne i w 1.5 część gumowa jest znacznie dłuższa i ma więcej swobody.

Nie wiem jak tu przez telefon wstawić zdjęcia, ale jakby ktoś był zainteresowany, to mam, cyknąłem dzisiaj w czasie wizyty w ASO.

mareqm 13-04-2019 11:31

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Jak dla mnie wadą jest oprogramowanie telefonu w Sync 3. Muszę ręcznie zmieniać, który telefon jest obsługiwany. Jest to upierdliwe w przypadku korzystania z auta przez kilka osób. Teraz przed jazdą muszę sprawdzać, który telefon będzie działał i przełączyć na właściwy.
W starym Focusie Mk3 aktywny był ten, który znajdował się aktualnie w samochodzie.

stew66 13-04-2019 13:10

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Ja mam wprowadzone dwa telefony, swoj i żony, moj dodałem jako Ulubiony, natomiast żony normalnie. Podczas jazdy we dwoje jest widoczny mój telefon jako główny, natomiast jak jedzie sama żona, Sync widzi jej telefon i nie mamy z tym problemu.

bidżej 13-04-2019 15:19

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał mareqm (Post 3118273)
Jak dla mnie wadą jest oprogramowanie telefonu w Sync 3. Muszę ręcznie zmieniać, który telefon jest obsługiwany. Jest to upierdliwe w przypadku korzystania z auta przez kilka osób. Teraz przed jazdą muszę sprawdzać, który telefon będzie działał i przełączyć na właściwy.
W starym Focusie Mk3 aktywny był ten, który znajdował się aktualnie w samochodzie.

to nie wada, to niewłaściwa obsługa. Sam jeżdżę z 2 albo i 3 telefonami i zawsze łączy się właściwy. Kwestia ustawień ulubionego urządzenia.

jvc 13-04-2019 16:07

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Dokładnie, dziś wsiadłem do focusa żony i telefon połączył się normalnie ,bez żadnej ingerencji z mojej strony.

lookmal 13-04-2019 18:58

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cześć,
11200 km przejechane, 1.0 125 KM.
1. Odłączanie cylindra powoduje drgania - to główna wada bo w zakresie 2200-3000 obr/min przy małym obciążeniu silnik trzęsie się jak ratlerek na mrozie. Na dłuższą metę mnie to coraz bardziej wku... znaczy denerwuje.
2. Sztywność karoserii - hmm, w zasadzie to jej wiotkość. Auto pracuje jak najedziesz jednym kołem na wysoki krawężnik. Tego się nie spodziewałem w aucie z 2018 roku.... A chwalą się że zwiększyli sztywność o ileś tam procent... Gdzie?

Nie potwierdzam problemów z telefonami w SYNC 3.2 które posiadam. Nie wiem jak w późniejszych wersjach "downgradeowanych" do 2.5....

Pozdro

Matti_k 16-04-2019 15:26

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Mnie (raczej żonę bo akurat ona jechała) dziś dopadła pierwsza usterka przebieg 3200 km a mianowicie coś się stało z czunkikami parkowania. Dźwięk nie wydobywa się z głośników tylko tak jakby z licznika jest całkiem inny. Nie wiem o co chodzi. Błędu na liczniku żadnego nie wyświetlił odległość pokazuje a dźwięk inny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.