Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313266)

patrykSidoruk 23-09-2020 15:00

Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
Pytanie do użytkowników Focusa MK4 1.0 EcoBoost: Czy i w jaki sposób zadbaliście o dotarcie silnika w pierwszym okresie użytkowania? Czy w związku z tym zdecydowaliście się na pierwszą wymianę oleju po okresie np. 3000, 5000 km?

Jakie są koszty wymiany oleju z filtrem oleju i filtra powietrza w ASO? (nie pełny przegląd)

Jaworrr 23-09-2020 15:11

Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
Mam mk4 ale 1.5, benzyna. Przez pierwsze tysiąc km lekka jazda, ale bez skrajności. Wymiana oleju po 10 tysiącach. Koszt olej + filtr ok 600zł, aso kraków.

Z lektury forum dowiesz się, że zdania są podzielone w kwestii częstotliwości wymiany oleju i konieczności robienia tego w aso. Jak to w życiu, będziesz musiał sam zdecydować co zrobić. Powodzenia.

forger 23-09-2020 17:15

Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
1.5 150KM benzyna. Przez pierwsze 1500km bez "butowania", ale przede wszystkim jazda ze zmienną prędkością - tak mi powiedziano w ASO. Wymianę oleju zrobiłem właśnie po tym dystansie i sama wymiana była gratis - wytargowałem przy zakupie. Zapłaciłem za olej + filtr.

Info z instrukcji o docieraniu pojazdu:

Opony
Nowe opony wymagają dotarcia na odcinku około 500 km. W tym okresie pojazd może mieć inną charakterystykę prowadzenia.

Hamulce i sprzęgło
Jeżeli to możliwe, przez pierwsze 150 km jazdy po mieście i 1.500 km jazdy po szosie unikaj gwałtownego hamowania i używania sprzęgła.

Silnik
Unikaj zbyt szybkiej jazdy przez pierwsze 1.500 km. Zmieniaj często prędkość i wcześnie włączaj wyższy bieg. Nie przeciążaj silnika.

Pojazdy z silnikiem Diesel
Podczas pierwszych 3.000 km przy zwalnianiu może być słyszalne tykanie. Jest to zjawisko normalne wynikające z regulacji nowego silnika Diesel.

skylla1 23-09-2020 19:44

Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
Temat przewałkowany wielokrotnie. Zamiast zakładać nowy wątek wystarczy poszukać.

Fulara 23-09-2020 20:35

Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
nie ma dziś docierania silnika. docieranie silnika było w beczkach co robiły 12 mln km. wasze wytrzymają 1/10 000 tego więc to nie ma żadnego znaczenia

Bump:
Cytat:

Napisał forger (Post 3283616)
1.5 150KM benzyna. Przez pierwsze 1500km bez "butowania", ale przede wszystkim jazda ze zmienną prędkością - tak mi powiedziano w ASO. Wymianę oleju zrobiłem właśnie po tym dystansie i sama wymiana była gratis - wytargowałem przy zakupie. Zapłaciłem za olej + filtr.

Info z instrukcji o docieraniu pojazdu:

Opony
Nowe opony wymagają dotarcia na odcinku około 500 km. W tym okresie pojazd może mieć inną charakterystykę prowadzenia.

Hamulce i sprzęgło
Jeżeli to możliwe, przez pierwsze 150 km jazdy po mieście i 1.500 km jazdy po szosie unikaj gwałtownego hamowania i używania sprzęgła.

Silnik
Unikaj zbyt szybkiej jazdy przez pierwsze 1.500 km. Zmieniaj często prędkość i wcześnie włączaj wyższy bieg. Nie przeciążaj silnika.

Pojazdy z silnikiem Diesel
Podczas pierwszych 3.000 km przy zwalnianiu może być słyszalne tykanie. Jest to zjawisko normalne wynikające z regulacji nowego silnika Diesel.


no nie wierze..

patrykSidoruk 24-09-2020 11:37

Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3283680)
docieranie silnika było w beczkach co robiły 12 mln km. wasze wytrzymają 1/10 000 tego

12.000.000 podzielone na 10.000 to 1.200km (słownie tysiąc dwieście)

clubGRANT 24-09-2020 12:05

Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał patrykSidoruk (Post 3283585)
Pytanie do użytkowników Focusa MK4 1.0 EcoBoost: Czy i w jaki sposób zadbaliście o dotarcie silnika w pierwszym okresie użytkowania? Czy w związku z tym zdecydowaliście się na pierwszą wymianę oleju po okresie np. 3000, 5000 km?

Jakie są koszty wymiany oleju z filtrem oleju i filtra powietrza w ASO? (nie pełny przegląd)

Ciekawy temat ?, auto zakupiłeś w aso czy u tureckiego handlarza, pytam bo normalnie myślący człowiek kupujący nowe auto w salonie powinien zapytać tam o takie rzeczy, wiem aso nigdy prawdy nie powie na twoją korzyść, ale to też zależy od aso.
Ja odkupując roczne mk3 od aso zostałem o pewnych rzeczach poinformowany.

TomekM_1983 24-09-2020 12:36

Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał patrykSidoruk (Post 3283585)
Jakie są koszty wymiany oleju z filtrem oleju i filtra powietrza w ASO? (nie pełny przegląd)

Dodam jako ciekawostkę. W pewnym ASO na pytanie o koszt wymiany filtru i oleju po 15 000 km, odpowiedziano mi, że mogą mi jedynie zrobić pełny przegląd za 1100 zł. Na moje pytanie, jakie czynności serwisowe chcą wykonać przy takim przebiegu, skoro ETIS przewiduje pierwszy przegląd przy 30 000km, Pani nie była mi w stanie odpowiedzieć :)

Finalnie wymieniłem za 80 zł netto (robocizna). Oczywiście nie w tym ASO :)

AdoKrycha007 24-09-2020 12:37

Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
a potem przyjdzie usterka i będzie po gwarancji, no ale Polak zawsze najmądrzejszy przed szkodą :D

blablawla 24-09-2020 12:56

Odp: Docieranie silnika i pierwsza wymiana oleju
 
Jaka usterka i jakie po gwarancji.
Wymieniasz na oryginalny filtr (możesz go nawet kupić w ASO bo w zasadzie kosztuje tyle samo co w innych sklepach) do tego bańka (5 litrów) oryginalnego oleju i po temacie (całość ca 180 zł).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.