Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opinie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137538)

mouzes 15-08-2011 21:57

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
kusząca propozycja, ale chwilowo nie posiadam jeżdżącego samochodu :P

Agnesqa 15-08-2011 22:38

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał mouzes (Post 1696446)
chwilowo nie posiadam jeżdżącego samochodu

posiadasz g:P tylko, że parkuje 300 km od Ciebie :619:

mouzes 15-08-2011 22:56

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Ja Ci to jeszcze przypomnę ...

ok, to w sumie mam czym podjechać, nie wiem tylko kiedy będę je miał pod domem :P

sinrock 15-08-2011 23:56

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Teraz doczytałem :570:
Cytat:

Napisał Szejk.Ahmed (Post 1696134)
...a tą co mam teraz można śmiało czyścić na sucho....

Wypluj te słowa, pod żadnym pozorem nie używa się glinki na sucho!:569: Brak poślizgu sprawia, że szorujesz nią po lakierze robiąc tzw. hologramy. Zasada jest taka, że używamy jej po dokładnym myciu, jak jeszcze na aucie jest woda wspomagając się dodatkowo wodą w opryskiwaczu albo jak glinka nie toleruje zwykłej wody to po wysuszeniu ostro spryskujemy lakier lubrykantem.
mouzes jak byś się zastanawiał którą wybrać, albo chciał zerknąć co i jak to daj znać ;) Taką zabawę powinno się robić co najmniej raz na sezon w celu dokładnego oczyszczenia lakieru. Bez niej to jest tak jak byś się nie domył po ciężkim dniu pracy i wysmarował balsamem (woskiem):lol:

mouzes 17-08-2011 21:57

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Obawiam się jeszcze, czy glinka nie ściera lakieru tak jak pasty lekkościerne?

No i czy glinka nadaje się również do plastikowych elementów lakierowanych?

Szejk.Ahmed 17-08-2011 22:03

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Arek jak na razie to na glince jest tylko czarny syf.plastiki też można czyścić.
ja jestem bardzo zadowolony z glinki bo efekt jest zarombiasty.
wezme ją na Zlot to sobie lukniesz jakie są efekty:wink:

TOMAS 17-08-2011 22:07

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał Szejk.Ahmed (Post 1697623)
wezme ją na Zlot to sobie lukniesz jakie są efekty

Masz rację weź, podstawię Ci czarną panterę i zobaczymy efekty :P:P:P:P

sinrock 18-08-2011 00:32

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Tylko pamiętajcie panowie żeby lakier był czyściutki i nie zapomnijcie zmoczyć powierzchni przed tarciem :P

mouzes glinka nie jest w żaden sposób ścierna. Jedyne jej zadanie to ściągnięcie mocno uczepionego i drobnego brudu z lakieru. Glinki możesz używać na elementy plastikowe lakierowane takie jak błotniki czy obudowy lusterek. Co innego plastik nie lakierowany, ma on inną fakturę i glinka się po nim nie ślizga, w dodatku jak ją dociśniesz to drobne kawałki mogą zostać w porach plastiku. Świetnie sprawdza się za to na szybach, np. przed nałożeniem tzw. niewidzialnej wycieraczki :)

TOMGOL na czarnym za dużo nie zobaczysz ale poczujesz. Lakier stanie się śliski jak pupa niemowlaka :P

mouzes 19-08-2011 20:12

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał sinrock (Post 1697667)
Lakier stanie się śliski jak pupa niemowlaka :P

Czyli mniej więcej tak, jak po porządnym woskowaniu :)

lukas1986 19-08-2011 20:19

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał mouzes (Post 1698352)
Czyli mniej więcej tak, jak po porządnym woskowaniu :)


tylko ciekawe po ktorym woda szybciej spłynie... po glinkowanym i woskowanym czy po samym woskowanym, a wosk woskowi nie równy... bo co ci po porządnym woskowaniu jak zostaja różne brudy, a glinka jest własnie po to aby te brudy (niewidzialne dla oka ludzkiego) usunąć...

@sinrock gdzie w łodzi mozna dostać taką glinke??

ja teraz myje auto tylko szamponem Sonaxa tym żółtym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. efekt jest nawet ok... deszczówka ładnie płynie. po myciu niczym nie woskuje, ale zastanawiam się nad jakimś pożądnym woskiem. stosowałem FastWax (taki niebieski płyn z białawym osadem na dnie butelki, gdyby ktos nie wiedział) do tego taki jakis amerykanski środek, co stosuje się w salonach samochodowych, aby usunąć ślady po palcach i zeby kolor nabrał głebi... i lakier był gładki. niestety ale to wszystko było przed malowaniem, czyli na stary spolerowany akryl... w tej chwili mam metalik z perłą... jaki wosk byś polecał?? cos z Sonaxa... nie mówie tu o jakis drogich... tak do 50zł...

do mycia mam rekawice z mokrofibry (jedna strony frędzelki druga mikrofibra jak sciareczka) mycie na dwa wiadra (ostatnio) ale bez GG (zbyt drogi) efekt taki ze woda którą myje sie auto jest czysta. potem wycieranie mikrofibrami zużywam dwie (40x40) ale są za twarde bo w słońcu widać swirrle... na szczeście lakier po malowaniu nie polerowany.

mam ochote kupic sobie pożądny ręcznik do wycierania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale kurde troche drogi ten ręcznik który bym chciał, 90zł nie dam :569:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.