Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opinie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137538)

sinrock 14-08-2011 21:15

Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opinie.
 
Witam drogich kolegów ;)
W związku z tym, że nie znalazłem jednego spójnego tematu odnośnie kosmetyków samochodowych postanowiłem utworzyć nowy temat. Piszcie czego używacie, co polecacie, co odradzacie, a gdyby ktoś miał pytania walcie śmiało. Od siebie dodam, że siedzę w tym temacie już od dłuższego czasu i gdyby ktoś miał jakieś pytania bądź wątpliwości to zawsze postaram się pomóc :wink:

corneliusab 14-08-2011 21:28

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
To ja mam pierwsze pytanie :)
Czym usunac dziwne odbarwienia na szybach samochodu, lakier potraktowalem pasta tempo ale z szybami nic nie pomaga, nawet preparat do zywicy. Dodam, ze odbarwienie (jesli to dobre nazewnictwo) ma taki jakis niebieskawy kolor, nawet nie wiem od czego mogloby to byc, pod drzewem nie parkuje, jedyne co mi wpada do glowy to moze to byc cos od przejezdzajacych pociagow elektrycznych, towarowych jak i pasazerskich bo auto stoi zaraz przy nasypie kolejowym. Jak bys chcial to moge fotki zrobic tylko nie wiem czy bedzie widac.

Pozdrawiam

sinrock 14-08-2011 22:02

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Proponuje użyć Autoglym Car Glass Polish, cena ok 35zł (ewentualnie Glass Science Glass Scrub, chociaż bardziej polecam ten pierwszy). Bardzo możliwe, że jest to jakiś osad który zejdzie po zastosowaniu w/w specyfiku. Do tego kup pad gąbkowy tri color, parę kropek na jego twardszą stronę i polerujemy. Drugą stroną pada, miękką możesz np. nakładać wosk albo politury ;) Wcześniej w ramach oszczędności możesz spróbować z nitro albo benzyną ekstrakcyjną ale wątpię czy dadzą radę... Tempo wywal do kosza, ta pseudo pasta do niczego się nie nadaje, ma w sobie masę wypełniaczy, a w dodatku rysuje lakier. Wypełniacze zejdą max po 2 myciach, a lakier będzie w jeszcze gorszym stanie niż był. Dla potwierdzenia moich słów odsyłam do testu "Dlaczego pasta tempo jest zła?", pierwszy lepszy wynik w google ;)

Szejk.Ahmed 14-08-2011 22:24

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
ja do czyszczenia lakieru używam glinki a do zabezpieczenia lakieru stosuje kwarc Cquartz Kit Pack
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sinrock 14-08-2011 22:39

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Szejk.Ahmed no i prawidłowo ;) Tylko jeszcze przed glinką przydało by się czymś usunąć kropki asfaltu bo szkoda glinkę wywalać po jednym użyciu, w dodatku namachasz się o połowę mniej. Proponuje tutaj użyć nafty oświetleniowej - świetnie rozpuszcza smołę. Niestety trzeba po niej jeszcze raz umyć auto.
Swoją drogą glinka CG którą pokazałeś jest bardzo droga, wydaje mi się że lepiej kupić Bilt Hamber-a. Ewentualnie polecam białą glinkę od użytkownika Temachem na alledrogo.

Co do Cquartza, bardzo ważna kwestia, to próbowałeś już go zdjąć?:P Cquartza polecam do felg aluminiowych, jednak co do lakieru to uważam, że należy to mocno przemyśleć...

Szejk.Ahmed 14-08-2011 23:00

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
glinki której używam świetnie radzi sobie ze smołą i innymi zanieczyszczeniami i podzieliłem ją na 4 równe kawałki i każdy starcza mi na 2 oczyszczenia auta.
co do zabezpieczenia kwarcowego to jak na razie uzyłem tylko raz i to dobre 3 miesiace temu i jak do tej pory trzyma się wysmienicie i za kazdym razem woda natychmiast spływa z lakieru

sinrock 14-08-2011 23:20

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cquartz ma to do siebie, że nie jest tani ale utrzymuje się bardzo długo. Sposób jego nakładania może wydawać się skomplikowany ale trwałość w porównaniu do wosków jest dużo większa. Ja osobiście namawiam by nie stosować tego cuda przed korektą lakieru, tylko co najwyżej po niej, osobiście nie widzę sensu przykrywania porysowanego lakieru taką tarczą. Największy problem stanowi niestety zdjęcie tej powłoki, bez maszyny się nie obejdzie.

Co do glinki to o ile dbasz o lakier regularnie zejdzie pod nią wszystko ;) W innych wypadkach warto wesprzeć się naftą. Warto też wspomnieć, że glinkę można kupić w paczkach po 100g, a lakier czyścimy nią średnio co sezon. Takie 200g starczy na kilka lat, jednak glinka jak każdy kosmetyk ma swoją datę ważności i może do tego czasu zacząć się rozpadać.

Szejk.Ahmed 15-08-2011 12:42

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
nakłada się elegancko,ale powiem szczerze że nie zastanawiałem się nad jego ściągnięciem z lakieru.
Po prostu przed zimą nałoże go ponownie na lakier.:D;)
a jeśli chodzi o glinkę to wole kupić droższą ale dobrą gdyż dałem się naciąć i kupiłem żółtą glinkę za 60zł i poleciała do kosza,czyszczenie lakieru za jej pomocą przysparzało o wyrywanie włosów i używania niecenzuralnych słów.a tą co mam teraz można śmiało czyścić na sucho lub za pomocą lubrykatu poślizgowego.

mouzes 15-08-2011 15:00

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
nie wiem, ale ja zawsze uważałem, że wystarczy porządne mycie, plus woskowanie tak średnio raz w miesiącu. A o samej glince dowiedziałem się dopiero z tego tematu.

możecie panowie przybliżyć co i jak, i ewentualnie jakie są korzyści z jej stosowania?

sinrock 15-08-2011 20:47

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Glinka - masa podobna do plasteliny służąca do oczyszczenia lakieru z przyspojonego brudu. Usuwa zabrudzenia niewidoczne ,,gołym okiem", nalot w postaci zanieczyszczeń przemysłowych i środowiskowych. Sprawia że lakier jest bardzo gładki. Musi być stosowana razem z preparatami nadającymi ,,poślizg" - lubrykantami.
Definicja z kosmetykaaut.pl ;)

Mówiąc wprost ściąga z auta to z czym nie radzi sobie szampon. Jako lubrykant rozumie się tutaj specjalne płyny typu Quick Detailer, wodę z odrobiną szaponu albo samą wodę. To jakiego lubrykantu użyjemy zależy często od glinki, o ile w większości przypadków wystarczy sama woda (najlepiej ciepła) to są glinki które potrzebują odrobiny szamponu albo dedykowanego QD aby dostać poślizgu. Po zastosowaniu glinki lakier staje się głatki jak pupa niemowlaka ;) Przed jej użyciem należy jednak zadbać o to by stała się odpowiednio plastyczna, ugnieść w ręce albo wrzucić na chwilę do gorącej wody gdzie pod wpływem temperatury zmięknie. Dzięki temu nie porysujemy lakieru :)

mouzes jak byś miał chwilę i chciał zobaczyć jak to działa w praktyce to zapraszam do siebie na test ;)

mouzes 15-08-2011 21:57

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
kusząca propozycja, ale chwilowo nie posiadam jeżdżącego samochodu :P

Agnesqa 15-08-2011 22:38

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał mouzes (Post 1696446)
chwilowo nie posiadam jeżdżącego samochodu

posiadasz g:P tylko, że parkuje 300 km od Ciebie :619:

mouzes 15-08-2011 22:56

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Ja Ci to jeszcze przypomnę ...

ok, to w sumie mam czym podjechać, nie wiem tylko kiedy będę je miał pod domem :P

sinrock 15-08-2011 23:56

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Teraz doczytałem :570:
Cytat:

Napisał Szejk.Ahmed (Post 1696134)
...a tą co mam teraz można śmiało czyścić na sucho....

Wypluj te słowa, pod żadnym pozorem nie używa się glinki na sucho!:569: Brak poślizgu sprawia, że szorujesz nią po lakierze robiąc tzw. hologramy. Zasada jest taka, że używamy jej po dokładnym myciu, jak jeszcze na aucie jest woda wspomagając się dodatkowo wodą w opryskiwaczu albo jak glinka nie toleruje zwykłej wody to po wysuszeniu ostro spryskujemy lakier lubrykantem.
mouzes jak byś się zastanawiał którą wybrać, albo chciał zerknąć co i jak to daj znać ;) Taką zabawę powinno się robić co najmniej raz na sezon w celu dokładnego oczyszczenia lakieru. Bez niej to jest tak jak byś się nie domył po ciężkim dniu pracy i wysmarował balsamem (woskiem):lol:

mouzes 17-08-2011 21:57

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Obawiam się jeszcze, czy glinka nie ściera lakieru tak jak pasty lekkościerne?

No i czy glinka nadaje się również do plastikowych elementów lakierowanych?

Szejk.Ahmed 17-08-2011 22:03

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Arek jak na razie to na glince jest tylko czarny syf.plastiki też można czyścić.
ja jestem bardzo zadowolony z glinki bo efekt jest zarombiasty.
wezme ją na Zlot to sobie lukniesz jakie są efekty:wink:

TOMAS 17-08-2011 22:07

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał Szejk.Ahmed (Post 1697623)
wezme ją na Zlot to sobie lukniesz jakie są efekty

Masz rację weź, podstawię Ci czarną panterę i zobaczymy efekty :P:P:P:P

sinrock 18-08-2011 00:32

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Tylko pamiętajcie panowie żeby lakier był czyściutki i nie zapomnijcie zmoczyć powierzchni przed tarciem :P

mouzes glinka nie jest w żaden sposób ścierna. Jedyne jej zadanie to ściągnięcie mocno uczepionego i drobnego brudu z lakieru. Glinki możesz używać na elementy plastikowe lakierowane takie jak błotniki czy obudowy lusterek. Co innego plastik nie lakierowany, ma on inną fakturę i glinka się po nim nie ślizga, w dodatku jak ją dociśniesz to drobne kawałki mogą zostać w porach plastiku. Świetnie sprawdza się za to na szybach, np. przed nałożeniem tzw. niewidzialnej wycieraczki :)

TOMGOL na czarnym za dużo nie zobaczysz ale poczujesz. Lakier stanie się śliski jak pupa niemowlaka :P

mouzes 19-08-2011 20:12

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał sinrock (Post 1697667)
Lakier stanie się śliski jak pupa niemowlaka :P

Czyli mniej więcej tak, jak po porządnym woskowaniu :)

lukas1986 19-08-2011 20:19

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał mouzes (Post 1698352)
Czyli mniej więcej tak, jak po porządnym woskowaniu :)


tylko ciekawe po ktorym woda szybciej spłynie... po glinkowanym i woskowanym czy po samym woskowanym, a wosk woskowi nie równy... bo co ci po porządnym woskowaniu jak zostaja różne brudy, a glinka jest własnie po to aby te brudy (niewidzialne dla oka ludzkiego) usunąć...

@sinrock gdzie w łodzi mozna dostać taką glinke??

ja teraz myje auto tylko szamponem Sonaxa tym żółtym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. efekt jest nawet ok... deszczówka ładnie płynie. po myciu niczym nie woskuje, ale zastanawiam się nad jakimś pożądnym woskiem. stosowałem FastWax (taki niebieski płyn z białawym osadem na dnie butelki, gdyby ktos nie wiedział) do tego taki jakis amerykanski środek, co stosuje się w salonach samochodowych, aby usunąć ślady po palcach i zeby kolor nabrał głebi... i lakier był gładki. niestety ale to wszystko było przed malowaniem, czyli na stary spolerowany akryl... w tej chwili mam metalik z perłą... jaki wosk byś polecał?? cos z Sonaxa... nie mówie tu o jakis drogich... tak do 50zł...

do mycia mam rekawice z mokrofibry (jedna strony frędzelki druga mikrofibra jak sciareczka) mycie na dwa wiadra (ostatnio) ale bez GG (zbyt drogi) efekt taki ze woda którą myje sie auto jest czysta. potem wycieranie mikrofibrami zużywam dwie (40x40) ale są za twarde bo w słońcu widać swirrle... na szczeście lakier po malowaniu nie polerowany.

mam ochote kupic sobie pożądny ręcznik do wycierania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale kurde troche drogi ten ręcznik który bym chciał, 90zł nie dam :569:

mouzes 19-08-2011 20:43

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
chętnie na zlocie obgadam sprawę. Tymbardziej że kilka pytań w kwestii zadbania o lakier bym miał, ale to musze na żywo pokazać o co mi chodzi (z serii jak domowym sposobem poradzić sobie z niedociągnięciem lakiernika :P )

sinrock 19-08-2011 23:54

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał mouzes (Post 1698352)
Czyli mniej więcej tak, jak po porządnym woskowaniu :)

:roll: raczej mniej niż więcej... jak przetestujesz to sam dojdziesz do wniosku, że bez glinki ani rusz ;)

lukas1986 co do glinki to Łodzi jej nie dostaniesz na chwilę obecną. Powiedz mi ile jej potrzebujesz to może coś zaradzę? ;) 50g powinno starczyć na 2, max 3 użycia. Chyba, że auto jest strasznie uwalone to po 1 razie nadaje się do wywalenia :)
Wracając jeszcze do jej zastosowania. Przy pierwszym glinkowaniu najlepiej postępować tak jak z myciem, czyli od góry (tam gdzie mniej syfu) do dołu (tam gdzie mamy go najwięcej), przy drugim od drzwi w dół. Auto tak jak wspomniałem najlepiej glinkować co sezon, ja robię tak że po zimie od drzwi w dół, a pod koniec lata całość.

Co do szamponu, jeżeli już się bawicie w woskowanie to polecam jednak kupić coś lepszego. Kiepski szampon zmywa wosk, dobry szampon jest neutralny albo nieco go wzmacnia. Od siebie mogę polecić VALETPRO POSEIDON CARNAUBA WASH 5L - cena co prawda to aż 120zł ale starczy on wam na dłuuuugo i wzmacnia nieco nałożone warstwy wosku.

Co do ręcznika to tak jak wspomniałem wcześniej FLUFFY DRYER 90X60CM 32zł, a jak ktoś chce wypas to polecam Chemical Guys Woolly Mammoth tyle że jego cena to już 120zł :diabel2: Najlepsze połączenie to jeden duży do ogarnięcia większych elementów + jeden mały np. Chemical Guys Super Towel jako wspomagacz tego co nie wsiąkło w pierwszy. Niektórzy (w tym ja) używają też ręczników waflowych (dobre ma użytkownik allegro temachem 29zł zółty wafel, Fluffiego też obecnie posiada na stanie) które idą na pierwszy ogień, później duża fibra i na koniec maleństwo do poprawek. Pamiętajcie, że ręcznik musi być z dobrej jakościowo mikrofibry, musi dobrze chłonąć wodę i by dość gruby by pozostały brud mógł w niego wniknąć.

Co do Grit Guarda (GG) to można go wykonać samemu np. w obi na ogrodowym są sadzonki do cebulek w kratkę, do tego wycinamy dwa plastry plastiku, robimy z nich krzyż i łączymy domowym sposobem z sadzonką, jak pływa to dociążamy np. ciężarkami do spławika albo innym wynalazkiem ;)

Jeżeli natomiast chodzi o wosk, to lepiej kupić go raz a dobrze. Bardzo dobre i stosunkowo tanie są Coli 476 i FINISH KARE 1000P HI-TEMP. Nadają ładnego blasku, są dość uniwersalne jeżeli chodzi o kolor i uchodzą za jedne z trwalszych.
Wiadomo, jeżeli ktoś chce sobie pozwolić na więcej to zawsze można dobrać wosk do danego koloru auta, różne efekty dają tzw. sealanty (woski syntetyczne) a inne woski naturalne, podobnie jest z trwałością....

lukas1986 jeżeli już kupisz dobry wosk to uwierz mi, starczy ci na kilka lat, wiec warto dołożyć (ja puszkę Coli 476 mam już 3 lata), jeżeli natomiast szkoda ci kasy to zawsze można kupić próbki, 1 próbka powinna zazwyczaj starczyć na co najmniej 2 woskowania (są wyjątki które staczają i na 5-6).
Niestety z próbkami ostatnio ciężko (mówiąc dosłownie sklepy powoli wycofują się z handlu próbkami) i najłatwiej je kupić od kogoś kto kupił duża paczkę. Jak chcesz to mogę ci odsprzedać 1000p na kilka woskowań, Coli niestety już mam dość mało ;)

Ale się rozpisałem... xD

duszek70 23-08-2011 12:03

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
A co z tapicerką samochodową...
Jakie kosmetyki polecilibyście do pielęgnacji skór.

sinrock 23-08-2011 15:13

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Do pielęgnacji skór kup zestaw COLOURLOCK w którego skład wchodzi:
- 125 ml Soft Clean
- 150 ml LV Protector
- szczotka
- mikrofibra

Tylko koniecznie w okienku informacyjnym przy zakupie poproś aby zamienili ci Soft Clean na Strong Clean-a. Soft jest dobry jedynie do okresowego odświeżenia i bardzo możliwe, że nie doczyści wszystkiego. Moją i kolegi fotorelacje z testu tych produktów znajdziesz na profilu firmy Lederzentrum na facebooku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :) Warto dodać, że skóra w tym przypadku była wcześniej czyszczona Megsem 2w1... jak widać cleaner z colourlocka miał pomimo to sporo pracy :lol:
Środki tej firmy mogą wydawać się drogie ale świetnie czyszczą, a zabezpieczenie LV starcza na średnio 3 miesiące, po tym okresie skórę należało by ponownie zaimpregnować. Czyszczenie i impregnacja średniej wielkości auta zajmuje ok 2h.

miłosz79 30-08-2011 21:16

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał corneliusab (Post 1695949)
To ja mam pierwsze pytanie :)
Czym usunac dziwne odbarwienia na szybach samochodu, lakier potraktowalem pasta tempo ale z szybami nic nie pomaga, nawet preparat do zywicy. Dodam, ze odbarwienie (jesli to dobre nazewnictwo) ma taki jakis niebieskawy kolor, nawet nie wiem od czego mogloby to byc, pod drzewem nie parkuje, jedyne co mi wpada do glowy to moze to byc cos od przejezdzajacych pociagow elektrycznych, towarowych jak i pasazerskich bo auto stoi zaraz przy nasypie kolejowym. Jak bys chcial to moge fotki zrobic tylko nie wiem czy bedzie widac.

Pozdrawiam

Witam, niedawno miałem podobny problem - taka zaschnieta plame, ktora po zejsciu zostawila slad. Pomogla benzyna ekstrakcyjna :) Teraz szukam czegos profesjonalnego, jakiegos kosmetyku do usuwania zabrudzen na szybach przy codziennej jezdzie. Przyznam, ze nameczylem sie przy usuwaniu tamtej plamy i nie chcialbym znow sie z tym zmagac. Znacie jakis skuteczny srodek, co by nie był silnie zrazy :P do czyszczenia szyb, dachu i lusterek?

Zrobilem wstepny rekonesans na pobliskim cpnie i sposrod morza specyfikow zaintrygowalo mnie kilka, w tym seria Max Master Moto Design, co ma nietypowa, ponoc bardziej wydajna dwufazowa formule. Czy ktos z was zna ten produkt i potwierdza jego skutecznosc?

sinrock 31-08-2011 00:24

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
miłosz79 jak chcesz profesjonalnie=dobrze to nie patrz na kosmetyki budżetowe bo z nich 90% jest do kitu. W końcu nie od dziś wiadomo, że dobre rzeczy są z reguły drogie. Co do czyszczenia to tak jak wspomniałem wcześniej Autoglym Glass Polish - sprawdzone. Cena w internecie 35zł + przesyłka, na CPnie tego nie znajdziesz bo to wyższa półka jeżeli chodzi o kosmetyki. Tanich a dobrych kosmetyków jest naprawdę mało ale jak chcesz robić za królika to śmiało, tylko się pochwal jak działa żeby inni na przyszłość wiedzieli czy warto kasę wydawać ;)

Co do nalotów na szybach np. z drzew, to możecie je jeszcze potraktować glinką, plam raczej nie usunie ale można spróbować.

Moim zdaniem jak już coś kupujecie i chce się bawić w kosmetykę to odłóżcie trochę więcej kasy i kupcie raz a dobrze. Ok 200zł spokojnie wystarczy na dobry zestaw na początek. Niektóre rzeczy takie jak szampon starczą na kilka miesięcy ale np. wosk który jest jednym z droższych elementów starczy na 2-3 lata. Poza tym często między takimi kosmetykami jest przepaść jeżeli chodzi o działanie/efekt/aplikację.

bobanr 25-09-2011 11:06

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Czy kosmetyki które polecasz są tak samo skuteczne (trwałe) w przypadku auta "garażowanego" pod chmurką?

Ewentualnie poproszę o zestaw do samodzielnej pielęgnacji (dobrany do lakieru - Panther Black metallic), który ulży nadwoziu w stawianiu czoła warunkom atmosferycznym.

sinrock 25-09-2011 17:44

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cytat:

Napisał sinrock (Post 1713233)
W związku z tym, że idzie zima to polecę ci sealant Duraglossa #105 i do tego cleaner #601 żeby to trochę dłużej poleżało i oczyściło lakier ;) Ten zestaw da ci ładną głębię koloru i dużą trwałość na zimę.

#2930 Track Claw Racing Polish zamiast #105 - jeżeli chcesz mieć lakier bardziej śliski i jeszcze bardziej błyszczący - jednak kosztem trwałości.

Dobrym uzupełnieniem (ale to głównie na lato) będzie #951 Aquawax.

Osobiście ze względu nadchodzących, niesprzyjających warunków pogodowych kupiłbym (i tak właśnie zamierzam) #105 i #601 ;)

EDIT:
Gdybyś się zdecydował to daj znać na PW, dam ci znać jak dostać 12% zniżki (promocja trwa do końca września)

Czyli dokładnie to samo co doradziłem koledze post niżej :) Sealant będzie najlepszy na zimę bo utrzyma się najdłużej, dodatkowo do tego zestawu będą ci potrzebne 2 aplikatory, jeden z mikrofibry do cleanera, a drugi piankowy do wosku. Niektórzy nakładają go też płatkami kosmetycznymi... Co do trwałości to o ile lakier jest odpowiednio oczyszczony, a #105 nałożona prawidłowo, to powinna wytrzymać całą zimę ( w przypadku auta garażowanego nawet dłużej). Wcześniej jednak radzę pozbyć się z auta resztek asfaltu i smoły (tu dobrze sprawdza się najtańsza nafta, chociaż później trzeba ją dobrze zmyć) oraz wyglinkowanie lakieru z całego całego syfu po upalnym lecie.

Odpowiadając jeszcze na twoje pytanie we wcześniejszym poście, wszystko nakładasz ręcznie. Cały proces razem z myciem, usuwaniem smoły, glinkowaniem, płukaniem po glince, cleanerem i 2x woskiem powinien ci zająć ok 3-4h w zależności od wielkości auta.

bobanr 26-09-2011 15:43

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
... a co powiesz na produkt dla leniwych Duragloss 101 Polish & Cleaner lub Durgaloss 111 CCP? Jak ocenisz efekty i trwałość w odniesieniu do powyższego zestawu #601 plus #105 ?

sinrock 26-09-2011 16:23

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Z tego co mi wiadomo #111 jest starszym produktem od #105, nie pamiętam już który ale chyba #111 zawiera sobie odrobinę więcej cleanera od #105, tak czy siak są to śladowe ilości dlatego w celu przedłużenia jego żywotności lepiej wspomóc się na zimę #601. Zarówno jeden jak i drugi sealant nie jest produktem dla leniwych. Co innego #101. Osobiście nie miałem z nim do czynienia jednak założę się, że jak każde AIO (All In One) nie nadaje się na zimę bo szybko padnie w takich warunkach, ile dokładnie wytrzyma tego nie wiem. Ale jak już bardzo chcesz iść w tą stronę to polecałbym bardziej AIO Auto Finesse Tripple (40zł) i na to #105 (70zł) albo #111 (53zł). Wiadomo, trwałość będzie w tym wypadku słabsza niż po #105 i #601 (jednak dłuższa niż po #101) ale ukryjesz za to wiele niedoskonałości, a górna warstwa czystego sealanta da ci lepsze zabezpieczenie.

Poniżej możesz sobie zerknąć jakie efekty daje Tripple (na stronach 1, 10 i 11 masz zdjęcia):
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

EDIT:

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o najważniejszym, wspomniane wcześniej AIO prócz wypełniaczy które maskują rysy i je wypełniają, zawierają w sobie nieco cząsteczek ściernych (widać to szczególnie na czerwonym akrylowym lakierze na zdjęciach w linku powyżej) #101 ma ich nieco więcej od Triple. Mimo to nie są one w żaden sposób niebezpieczne i nie ma takiej możliwości żebyście zjechali nimi lakier do 0 nawet jakby zastosować je na maszynie (ręcznie jest to wręcz niemożliwe) mają one jedynie za zadanie usunąć utlenioną warstwę lakieru z górnych jego partii i odsłonić zdrowy lakier.

butel 17-10-2011 11:20

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
4 załącznik(i)
Napisałem już w innym wątku, że zastosowałem inny zestaw na zimę wosk Duragloss Clear Coat Polish #111. Jako przygotowanie lakieru pod wosk Duragloss Pre-Cleaner #652
Zastanawiam się teraz czym wyczyścić i zakonserwować aluski oraz czym potraktować elementy: chlapacze i tylną dolną cześć zderzaka, po wosku jakoś wybielały i zmatowiały.

sinrock 17-10-2011 13:40

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Alusy - bardzo dobrym środkiem jest [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], usuwa nawet ciężkie zabrudzenia. Do tego dochodzi coś do usunięcia resztek asfaltu, najtańszym sposobem jest nafta oświetleniowa, jednak należy ją później czymś zmyć, kolejno Nielsen Tar & Glue Remover, bądź Valet PRO Citrus Tar & Glue Remover. Ten ostatni najdroższy jednak pracuje się nim najprzyjemniej. Po tym dobrze by było je wyglinkować, najlepiej glinką użytą wcześniej na aucie, ewentualnie kawałkiem nowej jak nie mamy używanej. Na to cleaner i możesz położyć to co masz, czyli 2x #111.

Co do tych śladów po #111 to spróbuj przetrzeć je cleanerem na jakiejś szmatce, tylko tak żebyś przypadkiem nie jeździł po lakierze bo ściągniesz/naruszysz nim wosk. Ja osobiście przemył bym je jeszcze po tym APC ( All Purpose Cleaner), ewentualnie wodą z szamponem żeby między plastikiem a dressingiem nie było żadnej warstwy, od biedy szmatką zwilżoną wodą z płynem do mycia naczyń.

Wszelkie elementy plastikowe (zewnętrzne) - Valet Pro Dionysus Trim Glitz. Ładnie odżywia, jest hydrofobowy i długo się utrzymuje. Najlepiej jak byś kupił z kimś to opakowanie na pół bo te 0,5l starczy ci chyba na wieczność ;) Dosłownie kropla starcza na całą listwę boczną... Tylko pamiętaj że listwy muszą być czyste i suche.

Przy okazji dressingu, to do wnętrza polecam AutoBrite Pink Sheen (pachnie kwiatkami), PoorBoys Natural Look (pachnie marcepanem) bądź Smart Wax Smart Dressing (pachnie kokosem).

TOMAS 17-10-2011 18:03

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Ja do czyszczenia felg polecam dimer.
Wiem, że są głosy za i przeciw, ale jeśli się używa w takich proporcjach jak jest na opakowaniu te efekt murowany

Oto jaki efekt uzyskał dimerem kolega Wojtbf1, to srodek do mycia

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sinrock 17-10-2011 23:11

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
g:galy O kurcze nie wiedziałem, że dimer aż tak ładnie może doczyscić felgi... Jakie stężenie, jak długo leżało na felgach, wspomagałeś się czym czy tylko myjka/strumień wody z węża? :P Jednego jestem pewien w przypadku tego cuda, pozostawione na zbyt długo może uszkodzić lakier i zacznie rozpuszczać uszczelki, więc trzeba być ostrożnym, jest to chemia ostateczna typu "killer". Co po niektórzy stosują go też do prania tapicerki czego nie polecam...:570: Poza tym śmiem twierdzić że te felgi nie były jeszcze naprawdę mocno zapuszczone :P

Z tańszych środków dość dobre są jeszcze Tenzi Alux i Nielsen Acid Aluminium Cleaner, są to środki kwasowe także i z nimi trzeba niestety ostrożnie.

TOMAS 18-10-2011 03:38

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Stężenie takie jak podaje producent na opakowaniu, nic więcej aby nie przeholować. Płukanie felg, naniesienie przez butelkę z atomizerem i odczekanie parę minut. No niestety ale rękę trzeba też przyłożyć :D Później spłukanie. W przypadku gdy mamy myjkę mniej machamy ręcznie bo ciśnienie też swoje robi

sinrock 18-10-2011 19:53

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Jeszcze jedna ważna rzecz, szampon do mycia żeby efekty waszej pracy szybko szlak nie trafił! Najtańszą i sprawdzoną opcją jest [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], jego niewątpliwą zaletą jest to że nie rusza wosku i kosztuje raptem 10zł. Wydajność, przyjemność pracy, zapach itp. tutaj niestety nie jest mistrzem... Jak byście chcieli coś dobrego z wyższej półki to dajcie znać ;)

Piotr21 02-11-2011 08:28

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Witam
Czy ktoś z kolegów stosował tego typu wosk Macbrite Nano GLAS
z tego co pisze producent bardzo dobrze zabezpiecza przed solą i warunkami atmosferycznymi, tu strona producenta [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sinrock 02-11-2011 22:10

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Piotr21 z tego co mi wiadomo to jest produkt typu AIO. Zdecydowanie nie jest wart tej kwoty co w linku, może gdyby to było 10E to można się skusić na test. AIO na zimę bym sobie odpuścił, kup lepiej jakiś dobry wosk typu Coli 476, Duragloss, Zaino albo Wolfganga w zależności od tego ile masz kasy :) No i nie zapomnij o cleanerze pod wosk.

galowy 02-11-2011 22:32

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Matko!!! Czytam ten wątek zapartym tchem. I dochodzę do wniosku, że ja nic nie wiem na temat pielęgnacji lakieru itp.
Jak dla mnie, na co dzień wystarczyło umyć Forda i nawoskować (byłem zadowolony, że był to wosk Turtla :))
Chciałbym, aby moja foczka prezentowała się rewelacyjnie nie tylko pod względem technicznym, ale też wizualnym, niestety nie wiele wiem na ten temat.
Co polecilibyście do wyczyszczenia i zakonserwowania mojej "przyjaciółki" (tu nie chodzi o kobietę :D) Na pewno chciałbym użyć glinki i jakiegoś specyfiku, który pogłębi kolor i pozbędzie się rys. Kolor mojej foczki to „srebrny metalik”

sinrock 03-11-2011 12:10

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
galowy jak jesteś z Łodzi to zapraszam do siebie, zobaczymy w jakim stanie masz auto, ile masz kasy na wydanie i jakiego efektu oczekujesz, wtedy usiądzie się z laptopem i coś dobierze ;) Ten temat jest o wiele bardziej złożony niż się może wydawać, a rzeczy takie jak glinka, cleaner, wosk, dobry szampon i odpowiedni ręcznik to dopiero podstawy...

3 tygodnie od nałożenia Duraglossa #105 - wosk nadal siedzi ładnie na aucie, auto myłem przez ten czas 2x, jutro Mondek zostanie umyty po raz trzeci. W porównaniu do wcześniej użytego w okresie zimowym Coli 476, #105 znacznie lepiej odpycha kurz przez co przy obecnej pogodzie auto pozostaje dużo dłużej czyste. Nie zauważyłem utraty blasku, za to o wiele lepiej z auto spływają i zmywają się ptasie odchody nawet po paru dniach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.