Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309803)

Perel 06-06-2020 11:21

Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
Cześć,
zanim zacznę rozbierać konsole środkową może macie jakiś pomysł dlaczego nie działają przyciski obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej. Brak reakcji po wciśnięciu, lampki na przyciskach nie świecą się ani w trakcie naciskania ani przy mocnym wciśnięciu. Jedyny pomysł jaki mam to ze się wypięła wtyczka z konsoli ale może warto zajrzeć gdzieś jeszcze? Bezpieczniki wydają się być ok.

darmodziej 06-06-2020 19:29

Odp: Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
Cytat:

Napisał Perel (Post 3256311)
Bezpieczniki wydają się być ok.

Upewnij się.

slawomirro 06-06-2020 21:47

Odp: Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
Cytat:

Napisał Perel (Post 3256311)
Cześć,
Jedyny pomysł jaki mam to ze się wypięła wtyczka z konsoli ale może warto zajrzeć gdzieś jeszcze? Bezpieczniki wydają się być ok.

Czy działa Ci podświetlenie pozostałych elementów deski rozdzielczej?
Całość jest na jednym bezpieczniku.

Panel klimatyzacji ręcznej ma tak naprawdę aż 3 złącza. Nie powinny się same wypiąć, ale to możliwe.
Widać je na tym zdjęciu (strzałki są na inny temat, wskazują żaróweczki podświetlenia pokręteł)


https://fiesta-mk6.pl/in/panel/wymia...fiesta-mk6.jpg

KRUKER 07-06-2020 08:59

Odp: Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
Przycisk klimy oprocz przypadku wypiecia wtyczki nie zadziala gdy klima jest uszkodzona, rozszczelniona i jest za mało czynnika.g:)

Perel 07-06-2020 12:49

Odp: Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
Więc tak. Sprawdziłem bezpieczniki te od strony pasażera i za akumulatorem (swoją drogą ktoś powinien zginąć za ich umieszczenie w taki sposób :) ), wszystkie są ok. Przekaźnik jest na swoim miejscu. Jeśli chodzi o podświetlenie przycisków to działają więc wtyczki powinny być wpięte.
Pytania:
1. Czy obieg wewnętrzny może NIE działać bo nie działa klima?
2. Czy po OBD da się zdiagnozować elektrycznie klimę manualną? Wymusić załączenie/sprawdzić przekaźniki?

slawomirro 09-06-2020 09:19

Odp: Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
Cytat:

Napisał Perel (Post 3256582)
Więc tak. Sprawdziłem bezpieczniki te od strony pasażera i za akumulatorem (swoją drogą ktoś powinien zginąć za ich umieszczenie w taki sposób :) ), wszystkie są ok. Przekaźnik jest na swoim miejscu. Jeśli chodzi o podświetlenie przycisków to działają więc wtyczki powinny być wpięte.
Pytania:
1. Czy obieg wewnętrzny może NIE działać bo nie działa klima?
2. Czy po OBD da się zdiagnozować elektrycznie klimę manualną? Wymusić załączenie/sprawdzić przekaźniki?

1.
Nie, za obieg wewnętrzny odpowiada siłownik zlokalizowany siłownik po prawej stronie nagrzewnicy (jak wyjmiesz schowek, to go widać). Przewody łączą się bezpośrednio z panelem sterowania na desce rozdzielczej.
I całość opiera się na bezpieczniku F38 7,5A
2.
Tak, można sprawdzić kodami błędów dlaczego klimatyzacja nie działa.
Musisz podpiąć się kabelkiem ELM-327 do obd2 i odpalić na laptopie np darmowy Forscan.
Połączenie przycisku włączenia klimatyzacji biegnie do komory silnika i do zaworu pracy cyklicznej klimy i zaworu wysokiego ciśnienia w układzie. Następnie całość biegnie do komputera silnika.


Natomiast można wyeliminować same diody, bo te są podpięte na wspólnym złączu z zegarami i innymi elementami deski rozdzielczej. Jakby nic się nie świeciło, to była by inna bajka, a tak tylko poszczególne części.
Oczywiście może być winny sam panel sterowania nawiewem/klimatyzacją. Raczej dziwne że klima i obieg wewnętrzny równocześnie padły.

Perel 09-06-2020 14:08

Odp: Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
Interfejs leci z Chin wiec za miesiąc podepnę ;) ale wszelkie wskazówki miłe widziane.

Antej 09-06-2020 15:07

Odp: Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
znajac zycie kupiłeś ten bez mscan

Perel 09-06-2020 15:26

Odp: Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
A i tu się mylisz ;) kupiłem taki jaki trzeba HS/MS.

Antej 09-06-2020 15:39

Odp: Nie działa przycisk obiegu wewnętrznego i klimatyzacji ręcznej.
 
co Chinczyk napisał to ja wiem, co przysyła tez wiem, juz mi się odechciało reklamować niezgodności.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.