Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Zagubiony tymczasowy dowód rejestracyjny - co robić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65679)

motopompa 27-03-2009 21:05

Zagubiony tymczasowy dowód rejestracyjny - co robić?
 
Witam serdecznie
zamieniłem swoje stare auto na Forda Mondeo MK3. Mam go dopiero "chwilę", sprawuje się świetnie, ale ... no właśnie, niestety zgubiłem (albo mi ukradli, ale raczej najzwyczajniej w świecie gdzieś mi wypadł) dowód rejestracyjny tymczasowy, albo inaczej: czasowe zezwolenie. Co robić? Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tych sprawach? Zgłosić to na policji, czy iść do starostwa? Mam prawo prosić o wydanie duplikatu zezwolenia czasowego? Mogę odebrać "twardy" dowód rejestracyjny bez oddania tego "miękkiego" ? Czy spotka mnie kara , mandat?

motorek26 27-03-2009 21:33

Odp: Zagubiony tymczasowy dowód rejestracyjny - co robić?
 
idź na policje jeżeli nie wiesz co sie stało od nich dostaniesz jakiś świstek i później do wydziału komunikacji pewnie po duplikat

hct10 16-04-2009 17:36

Odp: Zagubiony tymczasowy dowód rejestracyjny - co robić?
 
Nie obierzesz ,,twardego" dowodu bez oddania miękkiego. Idź na policje czy tak czy tak bo może akurat ukradli Ci a do wydziału komunikacji celem wydania duplikatu!

motorek26 16-04-2009 21:11

Odp: Zagubiony tymczasowy dowód rejestracyjny - co robić?
 
hct10 ten temat był prawie miesiąc temu założony patrz kolego troszke na daty

hct10 16-04-2009 21:19

Odp: Zagubiony tymczasowy dowód rejestracyjny - co robić?
 
A być może. Jakoś tak leciałem przez wszystkie tematy nie patrząć na daty. A że temat bliski załatwiania i rejstrowania auta to tak zagadałem.

szpyrek 25-09-2009 14:42

Odp: Zagubiony tymczasowy dowód rejestracyjny - co robić?
 
Odświeżam temat bo nie chcę zakładać nowego.
Mam pytanie. Kupiłem samochód, mam umowę kupna, ale zgubił mi się dowód gdzie są dane poprzedniego właściciela bo na swoje nie zdążyłem zmienić.
Czy jak pójdę do WK to wystarczy sama umowa i blachy? Co z przeglądem wbitym w dowodzie? Co będę musiał zrobić?

kaczozord 26-09-2009 06:49

Odp: Zagubiony tymczasowy dowód rejestracyjny - co robić?
 
Sama umowa podejrzewam, że nie wystarczy. Zawsze trzeba oddać stary dowód, a wspomniany przez Ciebie przegląd techniczny, a konkretnie jego ważność jest wbijana na tymczasowy (miękki), a później na dowód stały (twardy).
Tobie radzę dowiedzieć się w WK, ale podejrzewam, że będziesz musiał - podobnie jak w wypadku zgubienia dowodu tożsamości -sprawę zgłosić odpowiednim organom.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.