Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Niedziałające przełączniki na kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162083)

jagd 20-07-2012 09:46

Niedziałające przełączniki na kierownicy
 
Czy ktoś z was miał kiedyś problemy ze sterowaniem Converse-a?
Niedawno przestał mi działać przycisk "up" ("kursor" po prawej stronie kierownicy). Czasami działał, czasami nie...
Wczoraj, przestały działać wszystkie... Z wyjątkiem środkowego "ok".

Myślałem że to może złącze w kierownicy - reszta przycisków działa poprawnie - a z tego co się zorientowałem, przełączniki osadzone w aluminiowej obudowie są na jednym złączu.

Może pokusiłbym się o wymianę, ale strach rozbierać poduchę z airbagiem...
Inna sprawa, że samych przełączników - w wersji z tempomatem jeszcze nie znalazłem... Szczęśliwie nie trzeba wymieniać całej kierownicy.

Macie może jakiś pomysł co można by jeszcze sprawdzić..?

dikileiden 20-07-2012 22:04

Odp: Niedziałające przełączniki na kierownicy
 
Miałem podobnie , wygranie nowego softu do Conversa zalatwilo sprawę , tez miałem myśli o wymianie przelacznikow lub conversa , ale w ASO wygrali nowy soft i po problemie , dodatkowo w nowym sofcie są dodatkowe funkcje.

jagd 21-07-2012 22:29

Odp: Niedziałające przełączniki na kierownicy
 
Wielkie dzięki. W poniedziałek podjadę do ASO i się dowiem co oni na to. Dzięki tobie przynajmniej wiem, że to może mieć sens :)

dikileiden 22-07-2012 21:17

Odp: Niedziałające przełączniki na kierownicy
 
tylko nie daj się wciągnąć w przegląd elektryki lub wymianę czegokolwiek bez wgrania softu.

teedek 02-08-2012 22:04

Odp: Niedziałające przełączniki na kierownicy
 
Cytat:

Napisał dikileiden (Post 1855102)
Miałem podobnie , wygranie nowego softu do Conversa zalatwilo sprawę , tez miałem myśli o wymianie przelacznikow lub conversa , ale w ASO wygrali nowy soft i po problemie , dodatkowo w nowym sofcie są dodatkowe funkcje.

O jakich dodatkowych funkcjach mówisz (piszesz)?

5dzordz5 27-08-2012 22:02

Odp: Niedziałające przełączniki na kierownicy
 
no właśnie, jakie dodatkowe opcje? i ile wgranie nowego softu kosztuje?

minipudzianek 05-02-2018 10:13

Nie działają przyciski Converse - może wgranie nowego softu?
 
Dzień dobry wszystkim :wink:

Wraz z awarią wyświetlania położenia skrzyni (osobny wątek o migającym w trakcie jazdy P w dziale skrzynie automatyczne: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) przestały mi działać przyciski obsługi Converse +, działa jedynie klawisz OK, co sugerowałoby, że sam przycisk jest ok. Zwłaszcza, że w innych wątkach czytałem, że wszystkie 5 przycisków jest na jednej kości.

Ostatnio temat był poruszany chyba w 2012r i jeden z kolegów pisał, że pomogło mu wgranie nowego Conversa ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]). Czy ktoś przerabiał ostatnio taki przypadek, tj. naprawienie niedziałających przycisków wgraniem nowego softu?

ziemia_p 13-02-2018 15:47

Odp: Niedziałające przełączniki na kierownicy
 
Miałem to samo, u mnie były zimne luty w gnieździe Conversa. Jak analizowałem wpisy na forum (a jest tego trochę), mogą być jeszcze zimne luty w gniazdach przy przełączniku zespolonym gdzie te przyciski są podłączone. Sama budowa przełączników raczej wyklucza ich awarię.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.