Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2013-2020] Dodanie kamery cofania do Sync3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279211)

jjarro 08-04-2018 20:41

Dodanie kamery cofania do Sync3
 
Po przesiadce do Kugi najbardziej mi brak kamery cofania.
Proszę o podpowiedź czy muszę zakupić jakiś dodatkowy moduł + kamerę?
Ktoś przećwiczył podłączenie kamery do SYNC3?

lsulima 08-04-2018 22:16

Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3
 
Moduł nie jest potrzebny. Trzeba tylko kamerę. I aktywacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

leszcz 08-04-2018 23:43

Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3
 
Cytat:

Napisał jjarro (Post 2962049)
Ktoś przećwiczył podłączenie kamery do SYNC3?

czy Sync2 czy Sync3 tak samo :) dołożyć i aktywować :one:

tedi_k 09-04-2018 00:08

Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2962153)
...dołożyć i aktywować :one:

To ja Ci kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - poza "zagrzewaniem do boju" - napiszę coś konkretnego. BTW - nigdy nie ukrywałem, że posty jak powyższy doprowadzają mnie do "szewskiej pasji"...

Aby dołozyć kamerę cofania do Kugi 2017 potrzebujesz:
1. Sprawdzić, czy w kostce połączeniowej wiązki klapy bagażnika z wiązką samochodu (za podsufitką, dość duże złącze 20-to stykowe C934 na schematach Kugi MK2) masz od strony samochodu obsadzone piny od 16 do 20. Jeśli brak obsady tych pinów od strony samochodu, to możesz marzenia o posiadaniu kamery RVC odłożyć na duuuużo później (jak wytłumaczysz sobie, że kamera warta jest rozebrania wnętrza samochodu "prawie do gołej blachy").
2. Jeśli okaże się, że Ford był łaskawy i założył Ci wiązkę wnętrza z okablowaniem pod kamerę cofania, to czekają Cię trochę większe zakupy:
- główna wiązka klapy (ta z gumową przelotką pomiędzy klapą a nadwoziem) z obsługą kamery RVC i tego co masz aktualnie w klapie samochodu (np. klapy elektrycznej),
- mniejsza, wewnętrzna wiązka w klapie także z obsługą kamery RVC
- wiązka kamery RVC (najmniejsza, już trzecia do kupienia...)
- kamera RVC fabryczna dedykowana do Kugi.
- albo cała blenda klapy (plastikowa listwa na klapie) dedykowana pod kamerę albo rzeźba w aktualnej blendzie (może się nie udać...).

Jak się uśmiechniesz do kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to poda Ci numery części wraz z cenami z ASO. Tanio nie będzie na pewno.
Można szukać na allegro, ale trzeba trochę się znać na tym, czy to co opisał sprzedawca to jest faktycznie to czego szukamy...

Ja widać - słowo "dołożyć" ma w Kudze 2017 dość bogate znaczenie...:569:

kuba1961 09-04-2018 07:24

Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3
 
Temat ten bardzo interesuje mnie.
Jakieś pół roku temu w ASO podałem vin i otrzymałem odpowiedz że koszt za całość z montażem to 3000 zł.
Inna metoda to dołożenie dodatkowego nazwałbym to radia na androidzie z kamerą (wykorzystanie wyświetlacza od Sync3) - koszt też tyle samo. Robi to jakaś firma z pod Poznania. Moim zdaniem dziwna kombinacja. Nie lubię takich dziwnych rozwiązań, ale chyba w wypadku Kugi najprostszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie kamery i monitora w lusterku cofania. Ale lusterku które solidnie będzie zamontowane zamiast oryginalnego. Ale gdzie takie znaleść ?

kubiba 21-05-2018 18:19

Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2962163)
To ja Ci kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - poza "zagrzewaniem do boju" - napiszę coś konkretnego. BTW - nigdy nie ukrywałem, że posty jak powyższy doprowadzają mnie do "szewskiej pasji"...

Aby dołozyć kamerę cofania do Kugi 2017 potrzebujesz:
1. Sprawdzić, czy w kostce połączeniowej wiązki klapy bagażnika z wiązką samochodu (za podsufitką, dość duże złącze 20-to stykowe C934 na schematach Kugi MK2) masz od strony samochodu obsadzone piny od 16 do 20. Jeśli brak obsady tych pinów od strony samochodu, to możesz marzenia o posiadaniu kamery RVC odłożyć na duuuużo później (jak wytłumaczysz sobie, że kamera warta jest rozebrania wnętrza samochodu "prawie do gołej blachy").
2. Jeśli okaże się, że Ford był łaskawy i założył Ci wiązkę wnętrza z okablowaniem pod kamerę cofania, to czekają Cię trochę większe zakupy:
- główna wiązka klapy (ta z gumową przelotką pomiędzy klapą a nadwoziem) z obsługą kamery RVC i tego co masz aktualnie w klapie samochodu (np. klapy elektrycznej),
- mniejsza, wewnętrzna wiązka w klapie także z obsługą kamery RVC
- wiązka kamery RVC (najmniejsza, już trzecia do kupienia...)
- kamera RVC fabryczna dedykowana do Kugi.
- albo cała blenda klapy (plastikowa listwa na klapie) dedykowana pod kamerę albo rzeźba w aktualnej blendzie (może się nie udać...).

Jak się uśmiechniesz do kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to poda Ci numery części wraz z cenami z ASO. Tanio nie będzie na pewno.
Można szukać na allegro, ale trzeba trochę się znać na tym, czy to co opisał sprzedawca to jest faktycznie to czego szukamy...

Ja widać - słowo "dołożyć" ma w Kudze 2017 dość bogate znaczenie...:569:

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] orientujesz się czy wiązka z gumową przelotką znajduje się po prawej stronie czy lewej, bo w przypadku Kugi są dwie?

Jeżeli chodzi o kamerę to będzie pasowała każda z europejskiej wersji czy tak jak w przypadku Mondeo trzeba szukać kamerk z odpowiednim oznaczeniem?

lordwader 11-06-2020 08:31

Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2962163)
To ja Ci kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - poza "zagrzewaniem do boju" - napiszę coś konkretnego. BTW - nigdy nie ukrywałem, że posty jak powyższy doprowadzają mnie do "szewskiej pasji"...

Aby dołozyć kamerę cofania do Kugi 2017 potrzebujesz:
1. Sprawdzić, czy w kostce połączeniowej wiązki klapy bagażnika z wiązką samochodu (za podsufitką, dość duże złącze 20-to stykowe C934 na schematach Kugi MK2) masz od strony samochodu obsadzone piny od 16 do 20. Jeśli brak obsady tych pinów od strony samochodu, to możesz marzenia o posiadaniu kamery RVC odłożyć na duuuużo później (jak wytłumaczysz sobie, że kamera warta jest rozebrania wnętrza samochodu "prawie do gołej blachy").
2. Jeśli okaże się, że Ford był łaskawy i założył Ci wiązkę wnętrza z okablowaniem pod kamerę cofania, to czekają Cię trochę większe zakupy:
- główna wiązka klapy (ta z gumową przelotką pomiędzy klapą a nadwoziem) z obsługą kamery RVC i tego co masz aktualnie w klapie samochodu (np. klapy elektrycznej),
- mniejsza, wewnętrzna wiązka w klapie także z obsługą kamery RVC
- wiązka kamery RVC (najmniejsza, już trzecia do kupienia...)
- kamera RVC fabryczna dedykowana do Kugi.
- albo cała blenda klapy (plastikowa listwa na klapie) dedykowana pod kamerę albo rzeźba w aktualnej blendzie (może się nie udać...).

Jak się uśmiechniesz do kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to poda Ci numery części wraz z cenami z ASO. Tanio nie będzie na pewno.
Można szukać na allegro, ale trzeba trochę się znać na tym, czy to co opisał sprzedawca to jest faktycznie to czego szukamy...

Ja widać - słowo "dołożyć" ma w Kudze 2017 dość bogate znaczenie...:569:

Odświeżę temat, bo w wątku o Kudze panuje cisza..., właśnie walczę z tematem. ...Przelotka to ta lewa patrząc od tyłu pojazdu. Ja w klapie bagażnika ogarnąłem okablowanie tzn powymieniałem wszystkie wiązki domontowałem oryginalną kamerę i dotarłem do kostki w podsufitce o której pisał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
Brakuje tam 6 żył.
Plan mam taki aby wzbogacić oryginalną wiązkę o te brakujące 6 żył @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisal o pięciu żyłach 16,17,18,19,20 ja bym uzupełnił jeszcze żyłę 15 choć nie wiem od czego jest - może ktoś podpowie?).
Czy tą uzupełnioną wiązką powinienem dojść bezpośrednio w okolice APIM?
Czy te dokładane przewody idą jeszcze przez jakieś inne moduły? Gdzie podłączyć drugi koniec?
A może warto wymienić jeszcze tą całą wiązkę w lewej podsufitce? @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (tylko pewnie na kolejnym odcinku znów będzie brakowało kabelków?)

Andrzej_K 11-06-2020 15:04

Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3
 
Cytat:

Napisał lordwader (Post 3257562)
(...)
Czy tą uzupełnioną wiązką powinienem dojść bezpośrednio w okolice APIM?
(...)

Do przodu idą trzy przewody. Dwa do APIM'a (VIDEO - i VIDEO + ) i jeden do BCM'a ( LIN ) i później tylko aktywacja. Zrobisz ją FORScanem - (nie trzeba włączać trybu inżynieryjnego.) 8)

lordwader 11-06-2020 16:23

Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 3257641)
Do przodu idą trzy przewody. Dwa do APIM'a (VIDEO - i VIDEO + ) i jeden do BCM'a ( LIN ) i później tylko aktywacja. Zrobisz ją FORScanem - (nie trzeba włączać trybu inżynieryjnego.) 8)

A zasilanie (+) (-) i ekran z klapy? Chciałbym możliwie zbliżyć się do rozwiązania jak w oryginale.
Gdzieś czytałem że wideo + i - należy puścić skrętka, a nie zwykłymi przewodami.
Ponieważ informacje są porozrzucane w wielu miejscach, porządkując sytuację:
załączam zdjęcie mojego wtyku
przewody odpowiednio
15- czarny
16- biały (grubszy nieco niż pozostałe)
17- brązowo-filetowy
18- czarny
19- żółty
20 - biały

który jest który? tzn.:
(+)
(-)
LIN
ekran
video+
video-

video+ oraz video- rozumiem podłączam pod APIM (styki 14; 15) - który pod 14, który pod 15?
Który przewód musi iść do BCM - LIN? i gdzie powinien być podpięty?

Andrzej_K 11-06-2020 17:14

Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3
 
Cytat:

Napisał lordwader (Post 3257652)
A zasilanie (+) (-) i ekran z klapy? Chciałbym możliwie zbliżyć się do rozwiązania jak w oryginale.

Zasilanie wziąłem z modułu czujników parkowania, masa/minus też była obok. Ale to nie jest oryginał.

Cytat:

Napisał lordwader (Post 3257652)
Gdzieś czytałem że wideo + i - należy puścić skrętka, a nie zwykłymi przewodami

Ja robiłem wg. instrukcji/relacji "Filon69" z wątku - "Dołożenie kamery cofania do Sync2" - m.in. - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kupiłem taką skrętkę - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Kupiłem 11 m aby mieć przesyłkę za darmo. Do kamery zużyłem 5 m, a teraz drugie 5 m do BLIS'a więc w sumie dobrą ilość kupiłem. Do BLIS'a mogłem puścić każdy inny przewód, ale skoro ten się "walał"...

Bump:
Cytat:

Napisał lordwader (Post 3257652)
(...)

który jest który? tzn.:
(+)
(-)
LIN
ekran
video+
video-

1. - Biały - plus +
2. - Nieb/Biały - LIN - BCMii C2280B PIN 32
3. - Zielony - VIDEO - PIN 15 APIM
4. - Niebieski - VIDEO + - PIN 14 APIM
5. - Brązowy - Masa
6. - Czarny - Ekran/masa

To są kolory i kolejność we wtyczce z wiązki klapy/kamery.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.