Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak wydajny układ hamulcowy ? Jak jest u Was ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=132456)

pete2 05-06-2011 12:33

Jak wydajny układ hamulcowy ? Jak jest u Was ?
 
Witam, niedawno miałem okazję pojeździć golfem V i passatem mk6. Jak wsiadłem później do swojego mk3 myślałem, że w ogóle nie ma hamulców. Tam auto przy hamowaniu stawało dęba a u mnie naciskam pedał a samochód w porównaniu z VW zwalnia a nie hamuje. Czy tak mają fordy czy to u mnie coś jest sperdzielone? Takie samo wrażenie miałem jak przesiadłem się z Vento 93r do nowej octavii...

winkel1978 05-06-2011 12:38

Odp: Jak hamuje MK3???
 
Ja ni moge nażekać na hamulce jak mocniej wdusze pedał to mozna sobie głowe rozwalić o kierownice.

marek2907 05-06-2011 12:49

Odp: Jak hamuje MK3???
 
w/g danych technicznych Mondeo 2.o tdci hamuje od setki na dystansie ok 36 metrów co jest wynikiem dużo lepszym niż passat B6 ok 41 metrów

miałem niedawno alfę romeo z dotyku hamulce brzytwa lekkie dotknięcie i lecisz na szybę
ale droga hamowania też 41 metrów
mondeo ma wiekszy skok pedału i to tylko złudzenie że kiepsko hamuje (oczywiście przy załozeniu że mamy sprawne hamulce)

Snajper_881 05-06-2011 12:54

Odp: Jak hamuje MK3???
 
Już kiedyś o tym pisałem, ale odpowiadając na Twoje pytanie - jak dla mnie to do dupy.
Przód - nowe tarcze ATE POWER DISC + nowe klocki ATE do POWER DISC
Tył - nowe tarcze ATE + nowe klocki.
Efekt....dostateczny. Dla mnie hamulce w MDO to porażka, nie dziwie się, że ludzie zmieniają na tarcze i zaciski z FOCUSa ST. Po co mi dwuobwodowy układ hamulcowy z jednym zbiorniczkiem? Jak przetnę przewód to i tak szlag trafi cały płyn...Wszystkim co miałem okazje jeździć hamuje lepiej niż MDO

tomiscorpio 05-06-2011 12:59

Odp: Jak hamuje MK3???
 
pete2 a jakie masz opony , jaki stan hamulcow , kiedy plyn zmieniany albo powazniej odpowietrzane ze chociaz z 0.5 l bylo swiezego dolane.

pete2 05-06-2011 13:42

Odp: Jak hamuje MK3???
 
hamulce robiłem jakieś pół roku temu (nowy płyn, regeneracja zacisków tył,, nowe klocki przód/tył, przetoczone tarcze tył/przód). Chyba pompa trochę puszcza bo pedał powolutku opada jak mocno trzymam. Ale to chyba nie daje aż takiego efektu? Wrażenie mam takie jakby klocki za lekko dociskały tarczę i auto powolihamuje. Opony bridgestone esperanza.

kiri 05-06-2011 14:02

Odp: Jak hamuje MK3???
 
Jeździłeś niewyczutymi samochodami, to i odczuwałeś skuteczność hamulców. Gdybyś w Mondeo wpakował pedał od razu do połowy to pewnie też byś się zdziwił.

Luk@s 05-06-2011 14:51

Odp: Jak hamuje MK3???
 
Cytat:

Napisał pete2 (Post 1664659)
Chyba pompa trochę puszcza bo pedał powolutku opada jak mocno trzymam.

Jak ma hamować jak masz zapowietrzony układ:!:

bolek-tarnow 05-06-2011 19:28

Odp: Jak hamuje MK3???
 
Cytat:

Napisał pete2 (Post 1664659)
przetoczone tarcze tył/przód

moze są już zbyt cienkie?!

Mondeou 05-06-2011 20:59

Odp: Jak hamuje MK3???
 
Mam mk1 i mk3 w obu mam hamulce jak brzytwa....choć w mk1 tak jakby z deczka nawet lepsze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.