Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 2014-2018] filtr "sportowy" powietrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278959)

jacusslavus 03-04-2018 11:41

filtr "sportowy" powietrza
 
Czy w silniku z turbinką ma jakikolwiek sens zakładanie takiego wkładu powietrza? Ceny są od ok. 30 do ponaaad...
Pozdrawiam.

analyzator 03-04-2018 14:29

Odp: filtr "sportowy" powietrza
 
Mocy raczej nie przybędzie a ten sam filtr co w 1,5 wchodzi również do rsa i wystarcza. W drugim aucie jeździłem na sportowej wkładce i to co widziałem to poprawa responsywności a nie mocy. Filtry są tanie więc nie ma dużego ryzyka wtopy. Biorąc pod uwagę możliwość czyszczenia i serwis w aso to filtr zwróci się pewnei po 2-3 serwisach. Z ciekawości i z nadzieją na trochę więcej dźwięku zamawiam właśnie aem AE-20993 - dry flow, nie trzeba go olejem zalewać.

jacusslavus 03-04-2018 15:57

Odp: filtr "sportowy" powietrza
 
Cytat:

Napisał analyzator (Post 2959500)
Mocy raczej nie przybędzie a ten sam filtr co w 1,5 wchodzi również do rsa i wystarcza. W drugim aucie jeździłem na sportowej wkładce i to co widziałem to poprawa responsywności a nie mocy. Filtry są tanie więc nie ma dużego ryzyka wtopy. Biorąc pod uwagę możliwość czyszczenia i serwis w aso to filtr zwróci się pewnei po 2-3 serwisach. Z ciekawości i z nadzieją na trochę więcej dźwięku zamawiam właśnie aem AE-20993 - dry flow, nie trzeba go olejem zalewać.

Zatem dzięki. Responsywność, mógłbyś w 3 słowach rozwinąć?
W poprzednim aucie z wolnossakiem (1.4 ecotec, 90 KM) miałem filtr KNF. Nie wiem, czy coś zauważyłem odnoście mocy, raczej nie, acha rura wydechowa była od środka czysta po 8 latach....
No i prośba: co zamówić i szukać do 1.5 EB, tj rozmiary, parametry, żeby pasowało, żebym się nie wkręcił w coś, co nie pasuje. Na allegro zauważyłem wiele filtrów powietrza do 1.5 EB tzw. sportowych tkaninowych, z przejściówkami, uszczelkami, itp. ...

Struna 03-04-2018 15:58

Odp: filtr "sportowy" powietrza
 
mokre filtry + przepływomierz = dosyć szybka śmierć przepławki

jacusslavus 03-04-2018 16:02

Odp: filtr "sportowy" powietrza
 
Cytat:

Napisał Struna (Post 2959534)
mokre filtry + przepływomierz = dosyć szybka śmierć przepławki

Można prosić o interpretację? Jestem amatorem :))))

Struna 03-04-2018 17:32

Odp: filtr "sportowy" powietrza
 
pęd zasysanego powietrza zabiera cząsteczki oleju z filtra ( szczególnie w PiperCross-ach ) i olej ten trafia do przepływomierza, gdzie ulega przegrzaniu, tworząc nagar i fałszuje wskazania aż w końcu uwali przepławkę.

analyzator 03-04-2018 18:53

Odp: filtr "sportowy" powietrza
 
Z tymi olejowymi bym nie przesadzał. Mam od kilku lat i raz na dwa lata w zasadzie dla sportu psiknalem przeplywke zmywaczem do hamulców. W dolocie brak tłustego takze okej

Mimo wszystko wybrałem filtr suchy - numer podałem powyżej. Filtr się przedmuc***e czy też myje. Wg testów które znalazłem to fajna opcja i filtrowanie jest na poziomie fabrycznego


Co do responsywności - silnik się szybciej wkręca na obroty. Przyspieszenie szybciej narasta szczególnie przy średnich obrotach. Między wciśnięciem gazu a faktycznym przyspieszeniem mija mniej czasu. Miałem też wrażenie że w średnich obrotach jest elastyczniej. Nie poprawiła się raczej moc max ale już gdzieś się jakiś niut pojawił :) jakoś nie idzie mi precyzyjne przekazanie co się zmieniło ;)

Struna 03-04-2018 19:54

Odp: filtr "sportowy" powietrza
 
Prosta sprawa - jedziesz na hamownie z dwoma filtrami i wszystko wyjdzie jak na dłoni.

analyzator 03-04-2018 21:06

Odp: filtr "sportowy" powietrza
 
Cytat:

Napisał Struna (Post 2959662)
Prosta sprawa - jedziesz na hamownie z dwoma filtrami i wszystko wyjdzie jak na dłoni.

Nie jestem właśnie pewny czy te benefity wyjdą na hamowni. Hamownia pokaże ci parametry max. Tymczasem jedziesz sobie na trójce 40kmh mając 2500rpm i chcesz się wysunąć przed inne auto - nie wciskasz w podłogę tylko kładziesz nogę na gazie. Z wkładką auto zaczyna przyspieszać te 1/4s szybciej. To nie wyjdzie na hamowni. Takie codzienne drivability subiektywnie na plus a subiektywnie parametry max miałem wrażenie że coś ale na tyle mało i że nawet nie komentuję. W turbo pewnie korzyści max będą jeszcze mniejsze ale może wstawanie turba będzie fajniejsze a to boli jak się z wolnossaka przesiadasz. Sorry ale 2,5 v6, wciąż miękka buła, to lata po obrotach jak s2000 jak się je porówna do ecoboosta ;)

wrzucę ten filtr ze względów praktycznych ale i z nadzieją na odrobinę więcej dźwięku - czy coś na plus na pewno napiszę także @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak Ci się nie spieszy to poczekaj ze dwa tygodnie to dam znać.

Jest jeszcze opcja kupienia boxa z fokusa rs - z papierowym filtrem w komplecie 400zł w aso. No dumam dumam.

Struna 03-04-2018 21:36

Odp: filtr "sportowy" powietrza
 
Cytat:

Napisał analyzator (Post 2959733)
Hamownia pokaże ci parametry max.

no nie koniecznie, są różne metody i sposoby pomiarów - kwestia co się chce zmierzyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.