Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 2004-2008] większa moc? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291754)

neesu 02-02-2019 21:48

większa moc?
 
Witam, posiadam Focusa 2 generacji 2007 lift 2.0 TDCI 136 z chipem na 181 km 400nm.
Mam pytanie do znawców tematu może ktoś mi doradzi co ewentualnie jeszcze można zrobić by podnieść moc? Jakiś intelcooler, układ dolotowy? Nie znam się na tym za bardzo więc proszę o wyrozumiałość. Pod maską wszystko jest fabryczne, na pełnym przelocie. Chciałbym chociaż 220 koni lecz nie wiem czy można to zrobić w miarę bezpieczny sposób z silnika 136 fabrycznych koni. Za wszystkie odpowiedzi dziękuje.

kopson 03-02-2019 06:19

Odp: Focus Mk2 większa moc?
 
Mam wątpliwości czy dalsze "podkręcanie" silnika nie skróci drastycznie jego żywotności, skoro już został on "zachipowany" i ma całkiem niezłe parametry moim zdaniem.
Oczywiście, niektórzy ci powiedzą, że można, że da się to zrobić, ale jak silnik ci się "rozleci", to będziesz naprawiał Ty z własnej kieszeni, a nie tamci :)

patrykvaio 03-02-2019 12:56

Odp: Focus Mk2 większa moc?
 
Co do modyfikacji to wydaje mi się że standardowy zestaw „imprezowy” czyli wymiana turbo lub hybryda , ic, dolot i strojenie to podstawa i „najtańsze” zabiegi które możesz wykonać . Czy jest to warte i opłacalne to musisz sam pomyśleć .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

neesu 03-02-2019 16:55

Odp: Focus Mk2 większa moc?
 
aa tak zapomniałem wspomnieć, że jeszcze turbosprężarka jest hybrydowa.
A po takiej wymianie ic i dolotu ile można się spodziewać przybycia mocy? tak na oko.

MAG 05-02-2019 12:30

Odp: Focus Mk2 większa moc?
 
Był na forum opisywany Focus z takim silnikiem, gdzie było sporo ponad 200kucy, ale tam były wielkie kombinacje z wtryskami i duża hybryda.
Projekt był bardzo skomplikowany i co tu dużo mówić - kosztowny ...

Myślę, że jedyne co jest sens zrobić to zamontować dobry IC, który spowoduje, że auto latem nie będzie "puchnąć", czyli tracić mocy przy ostrzejszej jeździe na skutek małej wydajności fabrycznego kulera.

btw - sama zmiana IC mocy nie zwiekszy, a czy dolot coś w dieslu poprawi - nie jestem przekonany, szczególnie że i tak fabryczny układ wtryskowy raczej na więcej nie pozwoli. ...

neesu 05-02-2019 17:16

Odp: Focus Mk2 większa moc?
 
Okej wielkie dzięki za pomoc, czyli nie warto bawić się w zwiększanie. Lepiej zrobię jak zostawię tę kasę na przyszłe autko.

MAG 06-02-2019 00:13

Odp: Focus Mk2 większa moc?
 
Lepszy IC zawsze warto wsadzić, ale worka kasy sporo więlszego niz wartość auta to chyba nie ma sensu tutaj wysypywać ...

Nooooooo chyba, że to jakaś niesamowita perełka do której jestes super przywiązany ...

93karol 21-01-2020 16:57

Odp: większa moc?
 
Dłubie ktoś głebiej przy tych silnikach?? Czy jedynie Chip i tyle z Modyfikacji?

MAG 21-01-2020 20:53

Odp: większa moc?
 
Musisz poszukać na angielskich stronach - troszkę tam się bawili kiedyś, ale jak nie masz worka gotówki o wartości sporo wyższej niż wartość twojego auta, to nie ma co się za to brać.

Program, IC, ewentualnie DP i to wszystko co za sensowne pieniądze warto zrobić.

Piotrek Wielos 21-01-2020 21:28

Odp: większa moc?
 
A pozniej turbo, wtryski, pompa i wartość auta przekroczona ale da się wszystko kwestia odpowiedzi na pytanie czy mnie na to stać i czy chce tyle wkładać w to auto


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.