Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Montaż mokrego webasto (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302560)

PrzemekJ 01-11-2019 22:41

Montaż mokrego webasto
 
Witam mam zamiar podlączyć webasto mokre i tu mam pewien problem mianowicie gdzie wpiąć przewody do układu chłodzenia

wojtekjanus 02-11-2019 07:39

Odp: Montaż mokrego webasto transit 2.4tddi
 
Najczęściej wcina się układ Webasto w przewód dolotowy nagrzewnicy wnętrza kabiny, przed zaworem nagrzewnicy. Zawór nagrzewnicy działa w ten sposób, że przy wyłączonym silniku jest otwarty, więc włączenie wówczas Webasto będzie prawidłowo ogrzewać kabinę (przy działającym nawiewie).

Ale jest jeszcze sporo innych zależności montażowych - w tym elektrycznych i związanych z bezpieczeństwem działania, więc ja bym ci radził zwrócić się z tym do specjalistycznego zakłady Webasto. Znam przypadek, że człowiek - niby taki rozsądny mechanik - zamontował sobie sam Webasto i auto niedługo potem się spaliło...

PrzemekJ 02-11-2019 07:45

Odp: Montaż mokrego webasto transit 2.4tddi
 
No właśnie nie wiem który przewód górny czy dolny od nagrzewnicy chodzi o kierunek obiegu

wojtekjanus 02-11-2019 08:00

Odp: Montaż mokrego webasto transit 2.4tddi
 
Cytat:

Napisał PrzemekJ (Post 3189021)
No właśnie nie wiem który przewód górny czy dolny od nagrzewnicy chodzi o kierunek obiegu

Na nagrzanym silniku włącz ogrzewanie na full, otwórz maskę i ręką sprawdź, który przewód jest gorący, a który schłodzony...

eMWuGSM 02-11-2019 16:28

Odp: Montaż mokrego webasto transit 2.4tddi
 
Ale po co wywarzać otwarte drzwi?!

2.4 TDDI miały dedykowane Eberspacher D5WZ (dogrzewacz) lub D5WS (ogrzewanie postojowe), montowane było ono ZAMIAST dogrzewacza przepływowego PTC (tego na świece żarowe), szukaj odpowiednich węży wodnych i dogrzewacza z łapą. W razie czego dogrzewacz bez problemu przerobisz na ogrzewanie postojowe, wystarczy tylko sterownik i prosta wiązka (do kupienia nawet na znanym portalu aukcyjnym).


Jak masz ebera, to moge pomóc, Webasto nie robiłem (choć będzie podobnie)

avangarda 04-12-2019 18:14

Odp: Montaż mokrego webasto
 
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Przerobiłem Transita na "kampera" i chcę zamontować mokre webasto. Mój trans to wersja osobowa i ma nagrzewnicę w okolicach lewego nadkola. Zastanawia mnie gdzie fabrycznie montowano piec i jak wpinano w układ "wodny".

Przy okazji może Panowie wiedzą czy dmuchawa nawiewu z konsoli jest taka sama w wersji z klimatyzacją?

wojtekjanus 04-12-2019 19:46

Odp: Montaż mokrego webasto
 
Cytat:

Napisał avangarda (Post 3200043)
Przy okazji może Panowie wiedzą czy dmuchawa nawiewu z konsoli jest taka sama w wersji z klimatyzacją?

Zespół przedniej nagrzewnicy ma zupełnie inne sterowanie klapami - bez klimy cięgnem, z klimą siłownikiem elektrycznym z przekładnią. Natomiast co dla ciebie oznacza dmuchawa? Jeżeli sam silnik z wentylatorem - to są takie same w obu wersjach.

O jakiej nagrzewnicy w okolicach lewego nadkola piszesz?

avangarda 04-12-2019 20:08

Odp: Montaż mokrego webasto
 
Potrzebny mi sam silnik bo na ciepłym zaczyna piszczeć.

Za lewym tylnym nadkolem mam moduł do dystrybucji ciepłego i zimnego powietrza na część pasażerską.

Dzięki za odpowiedz jak dla mnie to Wojtekjanus jesteś guru FT

wojtekjanus 04-12-2019 20:47

Odp: Montaż mokrego webasto
 
Cytat:

Napisał avangarda (Post 3200099)
Potrzebny mi sam silnik bo na ciepłym zaczyna piszczeć.

No... to jest stały problem w Transitach już od 1986 roku w modelach Mk3. Naprawa mocno problematyczna. Wirnik łożyskowany jest w samosmarze (tuleja ze spieku porowatego nasycana olejem), aby dostać się do niej i nasycić olejem, trzeba by ściągnąć wiatrak z osi - jest to niemożliwe...

Są zamienniki - nawet tanie - które nigdy nie piszczą. Ostatnio przy obecnym Transicie trafiłem na takiego który mimo że nie piszczał, to był głośny i słabszy od oryginału. Więc kupiłem na szrocie znowu używkę oryginał, zamontowałem na miejscu u kupującego i na razie jest nieźle. Ale ten sprzedający tą używkę miał także nowy zamiennik, inny niż ten mój kiepski, dmuchał jak szatan i był cichy (włożyłem go na próbę do nagrzewnicy). Ale jakoś byłem już zrażony do zamienników i jednak wziąłem używkę - oryginał.

Czyli: najlepsze wyjście to dobry zamiennik, ale jak to sprawdzić kupując z wysyłką?..
.

eMWuGSM 29-12-2019 15:39

Odp: Montaż mokrego webasto
 
Cytat:

Napisał avangarda (Post 3200043)
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Przerobiłem Transita na "kampera" i chcę zamontować mokre webasto. Mój trans to wersja osobowa i ma nagrzewnicę w okolicach lewego nadkola. Zastanawia mnie gdzie fabrycznie montowano piec i jak wpinano w układ "wodny".


Pod stopniem kabiny (pod kierowcą) piec Eberspacher D5WZ (dogrzewacz) lub D5WS/D5WSC (ogrzewanie postojowe), Wpięte szeregowo przed nagrzewnicę tyłu lub powrotu od tyłu (chore, ale tak jest). Jest kilka wersji węży.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.