Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Dołożyłem LPG do Diesla = wzrost mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307209)

malinll0033 12-03-2020 10:45

Dołożyłem LPG do Diesla = wzrost mocy
 
Witam 2 lata temu dołożyłem LPG do mego Transita 2,2 110 KM 2008 300 Kkm przejechanych. Wcześniej wsadziłem na niego budę od kampera. Zwiększyła się jego moc po dodaniu LPG. Miał spalać do 40 % LPG resztę ropy. Niestety bez LPG: ropy spala( awaria LPG) przy spokojnej jeździe (90-100) 10 l a z LPG 9 l + 5 l LPG. Z LPG jest dość mocno odczuwalny przyrost mocy. Miało być ok 20 %, ale ile przybyło nie mam pojęcia, a że często jeżdżę po górach to czuć jest różnicę bez LPG lub z LPG. Przejechałem na tym ok 20 tys. Czu ktoś ma taki zestaw i doświadczenie z tym LPG w Dieslu ?

jaceks 16-03-2020 08:52

Odp: Dołożyłem LPG do Diesla = wzrost mocy
 
Profesor Chris założył instalacje ze szrotu do volviaka. nawet na prymitywnym sterowaniu wyszło mu że zamienił jeden litr z spalania ropy na jeden litr gazu, ze wzrostem mocy.
pooglądaj na youtubie

malinll0033 18-03-2020 15:05

Odp: Dołożyłem LPG do Diesla = wzrost mocy
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 3234665)
Profesor Chris założył instalacje ze szrotu do volviaka. nawet na prymitywnym sterowaniu wyszło mu że zamienił jeden litr z spalania ropy na jeden litr gazu, ze wzrostem mocy.
pooglądaj na youtubie

To też widziałem. Chodzi mi o to czy są jakieś problemy. Ja od czasu do czasu dodaję oleju 2T LIQUI MOLY do ropy, aby zrównoważyć smarowanie przy suchym LPG.

luckyboy 18-03-2020 16:58

Odp: Dołożyłem LPG do Diesla = wzrost mocy
 
A LPG puszczasz przez wtryskiwacze diesla? [emoji1787]

jaceks 19-03-2020 08:50

Odp: Dołożyłem LPG do Diesla = wzrost mocy
 
w dieslu jeszcze mógłby być z tym problem, ale w benzyniakach - żaden
od jakiegoś czasu instalujemy instalacje na fabrycznych wtryskach benzyny (ecoboosty 1.0. 1.5).
wlaściwie spalanie benzyny jest wyeliminowane, bo auto odpala od razu na gazie.

malinll0033 20-03-2020 00:13

Odp: Dołożyłem LPG do Diesla = wzrost mocy
 
LPG idzie powietrzem. Są 2 wtryski LPG i komp. Jak na Pb musi się rozgrzać i wtedy idzie razem z ropą lpg do 40 %. Na wolnych obrotach idzie tylko ropa. Czujnik temperatury jest w Turbinie ( jeżeli się przegrzeje to komp odłącza LPG) aby nie rozwaliło silnika. Nigdy nie wiadomo ( u mnie) czy LPG idzie czy nie. Po nagrzaniu jest lampka LPG pali się jak w benzyniaku. Komp dawkuje, jak się zepsuło (mapy się rozjechały) to mimo że lampka LPG paliła to gazu nie podawał. Po kilkunastu km rozłączał LPG. i na stacji tankuję, a tu wchodzi 2 -3 litry i zonk.

eMWuGSM 05-04-2020 10:25

Odp: Dołożyłem LPG do Diesla = wzrost mocy
 
W czym problem, skoro nawet AC System robił zestawy do CR?

Ja tylko raz spotkałem się z takim zestawieniem w Sprinterze 309 (3.0 V6 CDI) lawecie. Z tego co mówił właściciel moc i moment odczuwalnie wzrasta, a spalanie (szczególnie przy obciążeniu z ogonem) znacząco spada (nawet o 4L/100km, analogicznie spalając LPG) i nie ma wpływu na działanie układu SCR (AD Blue). Dla właściciela największą zaletą jest mniejsze spalanie i zwiększenie zasięgu. Niestety minus, że ładowność spada o ok 60kg z butlą 60L (reduktor, sterownik, wiązka, węże, więcej chłodziwa, przewody LPG, butla, paliwo). Dane mi było się przejechać i faktycznie dynamika zauważalnie się polepszyła.

Jeden z użytkowników FCP miał Ducato 2.8D + LPG na mieszalniku, też robiło robotę. Ktoś z forum też mówił, że do Transita 2.5Di chciał zamontować w analogiczny sposób, temat rozwojowy.

Ja osobiście nie lubię LPG (a mam nawet jedno auto z LPG), głównie z powodu niskiego zasięgu. Ja robię trasy po 1200km dziennie i 3x trzeba się tankować (3x15 minut), żeby jechać na LPG (czyli kosztem takim jak w Dieselu), dlatego sam gaz odpada, ale jako wspomożenie diesela jak najbardziej ma sens. Co prawda w moim aucie odpada (nie mam miejsca na butlę), ale gdybym jeździł jakaś "firanką" albo skrzyniowym to rozważyłbym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.