Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Co kupić zamiast S-MAXa? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289413)

bodzio17 04-12-2018 20:02

Co kupić zamiast S-MAXa?
 
Patrzę od jakiegoś czasu za S-MAXem, ale na ok. 10 sztuk co obejrzałem, może ze 2 nadawały się do ewentualnego zakupu, a że jakiegoś super ciśnienia na zakup nie mam - założyłem do wakacji ;) to też zacząłem patrzeć co proponuje konkurencja.

Zafira C mi nie spasowała - trochę za mała, ale VW Sharan/Seat Alhambra roczniki 2011+ jest wg mnie ok. Pewnie specjaliści od designu stwierdzą, że S-MAX "piękniejszy", ale dla mnie ważniejsze są walory użytkowe, a jak to mówią "na bezrybiu i rak ryba..."

2.0TDI z CR też już jest w miarę bezproblemowy, skrzynia manual, do "dwusprzęgłówek" zaufania nie mam (nieważne DSG czy Powershift), chyba żeby SMAX 2.2TDCI z automatem by się trafił to ok.

Ktoś ma doświadczenia z Sharanem i mógłby się wypowiedzieć?

slawek-kali 04-12-2018 20:11

Odp: Co kupić zamiast S-MAXa?
 
Napisz w jakich pieniadzach.. bo juz temat masz z uszkodzonym.. chyba ze tylko takich szukasz.. 2.0tdi bralbym po 2012.
Poza tym czy ty nie szukasz benzyny?

George1989 04-12-2018 20:26

Odp: Co kupić zamiast S-MAXa?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Widze na innych tematach ze piszesz ze mozesz po auto pojechac ale to wycieczka itp itd. Ja Ci powiem z doswiadczenia JEDZ! :)
Tymbardziej ze czas masz do wakacji zalozony. Poza tym @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z pewnoscia pomoze :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Hansolo 04-12-2018 20:27

Odp: Co kupić zamiast S-MAXa?
 
Cytat:

Napisał George1989 (Post 3064212)
Ja Ci powiem z doswiadczenia JEDZ!

Zaiste wie co pisze .

bodzio17 05-12-2018 06:41

Odp: Co kupić zamiast S-MAXa?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3064197)
Napisz w jakich pieniadzach.. bo juz temat masz z uszkodzonym.. chyba ze tylko takich szukasz.. 2.0tdi bralbym po 2012.
Poza tym czy ty nie szukasz benzyny?

Planuję +/- 40k PLN, kwestia 30k auto + np. 10k naprawa, lub np. 42k auto w przyzwoitym stanie do rozważenia - wszystko zależ od konkretnego egzemplarza.

Uważam, że rozwiązaniem potencjalnie najmniej generującym koszty i tanim w użytkowaniu jest wolnossąca benzyna + LPG. 4 lata jeździłem SMAXem 2.0 145KM, przedliftowym i mimo, że kupione "przypadkowo" (bo szukałem Mondeo MK4 w kombi i benzynie) z perspektywy mogę powiedzieć chyba był mój najlepszy zakup "samochodowy" (po 4 latach auto sprzedałem tylko 2,5k taniej niż kupiłem), 3-ci rok użytkowania Mondeo MK4 2.3 160KM póki co też potwierdza moje założenia.

Ale, żeby nie wracać do takiego samego auta wymyśliłem sobie polifta, a tu już tylko ecoboost/tdci/poweshift - LPG odpada, dlatego zacząłem pod uwagę też brać diesla.

czeslaw555 05-12-2018 06:55

Odp: Co kupić zamiast S-MAXa?
 
Cytat:

Napisał bodzio17 (Post 3064318)
Planuję +/- 40k PLN, kwestia 30k auto + np. 10k naprawa, lub np. 42k auto w przyzwoitym stanie do rozważenia

to raczej 2011+ słabo to widzę jak ma być dobre auto, wolne od wad

bodzio17 05-12-2018 07:08

Odp: Co kupić zamiast S-MAXa?
 
Czasem coś się w ogłoszeniach trafia, tu akurat auta z PL, w miarę proste do prześwietlenia...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zaraz rocznik się przełoży - może będzie lepiej...

czeslaw555 05-12-2018 07:22

Odp: Co kupić zamiast S-MAXa?
 
Cytat:

Napisał bodzio17 (Post 3064329)
Czasem coś się w ogłoszeniach trafia, tu akurat auta z PL, w miarę proste do prześwietlenia...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Panie, szukam tak do 150 tys km ;)

Cytat:

Napisał bodzio17 (Post 3064329)
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-s...tml#a8aaf88caf

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał bodzio17 (Post 3064329)
Zaraz rocznik się przełoży - może będzie lepiej...

musi być, bo bliżej do wiosny będzie ;)
To tak nie działa że przeskoczył rok to ceny aut np 10,20,30% lecą w dół

wojtoo 05-12-2018 08:41

Odp: Co kupić zamiast S-MAXa?
 
Panowie może nie znam tajników i sekretów ale jaka jest przewaga kupna auta za granicą vs poleasingowy? Kupowałem po leasingu, miałem cała historie serwisowa, wiedziałem co z autem się działo. Użytkownik auta po leasingowego musi zgłosić kazdą szkodę do leasingodawcy. Przeglądy robi. Ceny też za granicą rewelacyjne nie są na dobry wóz. Oświecicie mnie ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

bodzio17 05-12-2018 09:04

Odp: Co kupić zamiast S-MAXa?
 
Cytat:

Napisał wojtoo (Post 3064360)
Panowie może nie znam tajników i sekretów ale jaka jest przewaga kupna auta za granicą vs poleasingowy? Kupowałem po leasingu, miałem cała historie serwisowa, wiedziałem co z autem się działo. Użytkownik auta po leasingowego musi zgłosić kazdą szkodę do leasingodawcy. Przeglądy robi. Ceny też za granicą rewelacyjne nie są na dobry wóz. Oświecicie mnie ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Prawda - ale oczywiście 99% sprowadzonych aut jest od dziadka ateisty, który nawet do kościoła nie jeździł ;) i dlatego taki, a większości ludzi nie da się wytłumaczyć, że normalnie eksploatowane auto z przebiegiem 300 tys km, może być w lepszym stanie technicznym niż to z przebiegiem np. 150 tys...

Druga kwestia, że (moim zdaniem) większość ludzi kupuje "dowód rejestracyjny", a nie auto. "Panie jaki samochód, który rocznik? ..eee sąsiad miesiąc temu kupił taki samochód rok młodszy 2000zł taniej"..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.