Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305817)

koko887 04-02-2020 08:47

Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Cześć wszystkim.

Od niedawna jestem posiadaczem Fuzji. Silnik 1.4 DURATEC 80KM. Rocznik 2005.

Mam problem z tym, że po odpaleniu silnika jego obroty jałowe wynoszą ok. 1500 obr. Po nagrzaniu obroty się raczej trzymają (może spada nieznacznie). Ogólnie dźwięk wydaje mi się trochę dziwny. Mam 3 pytania:

1. Czy można jakoś mechanicznie poprawić te obroty? Podobno w tych silnikach jest jakiś zawór biegu jałowego (odpowiednik krokowca), który można przeczyścić, ale za chiny nie mogę go namierzyć. Ogólnie wszystkie zdjęcia tego zaworu jakie znajduję, dotyczą innych modeli Forda i sam już nie wiem, czy w Fusionie w ogóle coś takiego jest. Ewentualnie może jest jakaś manualna regulacja tych obrotów?

2. Czy winą tych wysokich obrotów może być jakaś nieszczelność? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, gdzie takiej nieszczelności szukać? Która rura najczęściej pęka?

3. Posiadam kabelek OBD II VAG-COM i takie małe urządzonko ELM 327 na bluetooth. Czy którymś z tych urządzeń jestem w stanie odczytać błędy i parametry pracy oraz dokonać zmian jakichś nastaw?

Wcześniej nigdy nie miałem Forda i w kwestii oprogramowania jestem zielony. Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

XFrostPL 07-02-2020 21:16

Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Spróbuj od najprostszego - odepnij i podepnij klemy.
U mnie to pomogło, musiał się komputer przemielić jeszcze raz.

LEŚNICZY 10-02-2020 16:01

Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Cytat:

Napisał koko887 (Post 3220258)

2. Czy winą tych wysokich obrotów może być jakaś nieszczelność? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, gdzie takiej nieszczelności szukać? Która rura najczęściej pęka?

Wężyk podciśnienia mógł pęknąć .

koko887 26-02-2020 18:56

Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Piszę, bo może komuś się przyda. Dopiero niedawno mogłem trochę pogrzebać przy samochodzie i wyszło, że faktycznie wężyk od podciśnienia uszkodzony. Był dosłownie jak z jakiejś plasteliny i posiadał całkiem sporą dziurę. Wymieniłem i obroty jak nówka sztuka :)

Magikrealista2 16-05-2020 14:02

Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Cytat:

Napisał koko887 (Post 3228617)
Piszę, bo może komuś się przyda. Dopiero niedawno mogłem trochę pogrzebać przy samochodzie i wyszło, że faktycznie wężyk od podciśnienia uszkodzony. Był dosłownie jak z jakiejś plasteliny i posiadał całkiem sporą dziurę. Wymieniłem i obroty jak nówka sztuka :)

Pomógłbyś namierzyć gdzie znajduje się ten wężyk? Wczoraj kupiłem auto i mam podobne objawy, być może trzeba wymienić. :?

Jacenty2143 29-05-2020 20:39

Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Najpierw czyszczenie i regulacja przepustnicy

Magikrealista2 18-06-2020 13:09

Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Cytat:

Napisał Jacenty2143 (Post 3254250)
Najpierw czyszczenie i regulacja przepustnicy

Wymieniłem filtr powietrza, wyczyściłem całą puszkę wszystkie węże i przepustnicę(bez wyjmowania ile się dało nie było tragedii). Teraz po odpaleniu ma około 1200 obrotów, po przejechaniu 2-3 km spadają na 750. Nie wiem czy szukać dalej czy tttm ale wydaje mi się że powinny opadać szybciej?

KRUKER 19-06-2020 05:07

Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Opadaja raczej dobrze. Obroty proporcjonalne do temperatury silnika - taki rodzaj "ssania" automatycznego.g:)

Magikrealista2 23-06-2020 22:50

Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Cytat:

Napisał KRUKER (Post 3259623)
Opadaja raczej dobrze. Obroty proporcjonalne do temperatury silnika - taki rodzaj "ssania" automatycznego.g:)

W moim drugim aucie opadają na jakiś tysiąc jeszcze zanim ruszę z miejsca dlatego się zastanawiam. No nic będę obserwował może też świece wymienię dla spokoju. :)

Jacenty2143 03-09-2020 18:28

Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.
 
Cytat:

Napisał Magikrealista2 (Post 3259461)
Wymieniłem filtr powietrza, wyczyściłem całą puszkę wszystkie węże i przepustnicę(bez wyjmowania ile się dało nie było tragedii). Teraz po odpaleniu ma około 1200 obrotów, po przejechaniu 2-3 km spadają na 750. Nie wiem czy szukać dalej czy tttm ale wydaje mi się że powinny opadać szybciej?

Silniczek krokowy albo adaptacja na nowo silniczka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.