Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu Sync 1 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212554)

macka 02-10-2014 20:06

Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu Sync 1
 
Witam,
W radiu, w nawigacji (również głos), w menu przy zegarach widnieje u mnie język POLSKI
niestety komendy bluetooth jak i menu bluetooth są w języku NIEMIECKIM (auto sprowadzone z Niemiec)
Jest możliwość, aby wszystko było po polsku? za pomocą programów ELM??
będę wdzięczny za pomoc

ferolo22 03-10-2014 04:21

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Nie da rady było już wiele razy na forum nie ma komend po polsku w tym ustrojstwie nauczyć się niemieckiego i podawać komendy po niemiecku

pankrakus 03-10-2014 05:42

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Witam

Niedawno widziałem na allegro moduł bluetooth z językiem polskim

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub wymiana na moduł z językiem angielskim - jeśli wolisz taki język

POLSKIE sterowanie głosem - film na youtube
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
pankrakus

Pitol321 03-10-2014 07:41

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Co ciekawe ja mam polsasinga z Francji i posiada on wiecej niż jedną wersję poleceń głosowych. Jak kupowałem był ustawiony niemiecki (kupowałem w niemieckim autohausie). Przestawiłem radio na polski i komunikacja oraz polecenia działają w języku polskim z miłym kobiecym głosem.

Nie mam nawigacji, radio Ford.

tedi_k 03-10-2014 09:52

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Cytat:

Napisał Pitol321 (Post 2279236)
Co ciekawe ja mam poleasinga z Francji i posiada on wiecej niż jedną wersję poleceń głosowych. ....

Masz po prostu system Ford SYNC a nie "zwykły" moduł BT/VC... Moduły SYNC mają wbudowane 8 języków, które można przełączać a dodatkowo jest procedura przeprogramowania grupy języków na inną... Tak więc posiadacze SYNC (montowany jest 2 połowy 2011r). mają prościej z wersją językową VC...

boncio 03-10-2014 10:14

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2279291)
Tak więc posiadacze SYNC (montowany jest 2 połowy 2011r)

Chyba jednak 2012 :) Sync pierwszej generacji miał tylko 2 języki VC angielski i niemiecki. SYNC2 ma dopiero 8 języków, ale póki co w żadnym aucie w Europie nie jest dostępny i nadal nie ma polskiego. Pierwszy będzie Mondeo MK5 i Focus MK3 FL.
Od końca 2011 roku (MY'2012) to były montowane moduły 212 z 8 językami w tym polskim do czasu jak wprowadzili SYNC. I taki ma Pitol.

macka 03-10-2014 10:50

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
ja mam z 12/2012... gdzie szukać w razie czego języka ang??
Pitol321 gdzie to zmieniłeś?

tedi_k 03-10-2014 11:00

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2279301)
Chyba jednak 2012 :) Sync pierwszej generacji miał tylko 2 języki VC angielski i niemiecki. ....

SYNC pierwszej generacji miał 8 języków ("paczkowanych" po 4 na dany typ modułu) - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Moduły SYNC oznaczone są także jako "212" więc nie należy wprowadzać zamieszania, że SYNC jakoś inaczej jest oznaczany...
Co do daty nie będę się spierał - nie było mnie przy tym...;)

Cytat:

Napisał macka (Post 2279313)
...Pitol321 gdzie to zmieniłeś?

W konfiguracji samochodu.

macka 03-10-2014 11:57

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
tedi_k a konkretniej ?? bo wczoraj przeglądałem "chyba" całość i nic takiego nie znalazłem...
będę wdzieczny za pomoc, bo nie ukrywam, że wkurza mnie gadanko w jezyku DE

tedi_k 03-10-2014 12:24

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Język w zegarach. Jeśli masz PL a moduł gada po niemiecku, to znaczy, że albo jest "jednojęzyczny" albo też SYNC z grupą jeżyków bez PL.

macka 03-10-2014 13:24

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Mam PL, a gada DE, sprawdze jak zmienie całość na ENG, może pomoże

i tak dzięki

boncio 03-10-2014 13:28

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2279318)
SYNC pierwszej generacji miał 8 języków ("paczkowanych" po 4 na dany typ modułu)

Tego nie zgłębiałem. Przyznam, że nie wiedziałem, że moduły SYNC też są z "212" w symbolu i ważny jest cały symbol modułu BT/VC.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] 12.2012 to powinieneś mieć na 100% SYNC, czyli bez PL VC nawet mimo tekstów na wyświetlaczu po polsku. Ale jaką konkretnie masz wersję, to już nie wiemy :)

Pitol321 03-10-2014 16:24

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Moja Foka to produkcja styczen 2012, pierwsza rejestracja marzec.
Terotycznie to trend, ale z firmowego zamówienia dużej ilości pojazdów ma dość dobre wypozażenie.

Zmienialem po prostu język w kompie, po jakimś czasie zaciekawił mnie przycisk przy kierownicy i odezwał się polski kobiecy głos ;)
Sprawdzałem tylko polski i niemiecki do tej pory.

p.saw 09-03-2015 18:31

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Zastanawiam się, czy w roczniku 2013 Titanium z radiem Sony i SYNC jest możliwa zmiana modułu na zwykły BT/VC z j. polskim?
W informacji mailowej jaka otrzymałem z Ford Polska na razie nie przewidują wprowadzenia konwersacji w po polsku w SYNC2 a w SYNC to w ogóle nie wiedzą czy wprowadzą. Dlatego może podmiana modułów rozwiązała by sprawę.
P.S. Nie wiem czy to w ogóle możliwe.

boncio 11-03-2015 17:30

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ja u siebie mam fabrycznie zwykły BT/VC, a w modułach możliwych do zainstalowania ETIS podaje też SYNC. Więc teoretycznie podmiana jest możliwa, ale najbezpieczniej to podmienić z kimś przed zakupem.

p.saw 11-03-2015 19:09

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , a masz radio sony czy 6000?
Swoją drogą to ciekawe kto udzieliłby pewnej informacji na temat podmiany. ASO?

krystianen 11-03-2015 22:08

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Sam jestem ciekaw jak to bedzie, za okolo 1,5 miesiąca bede miał dostep do FFmk3 FL wiec sprawdze jak wyglada kwestia softu i modulu.

boncio 12-03-2015 13:54

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Mam oczywiście Sony typowe dla Titanium w Focusie i C-maxie :), ale to chyba nie ma znaczenia.
p.s. w nowych modelach od Fiesty z 2008 roku nie ma już 6000, tylko Ford i Sony ;)
ASO to raczej tego nie wie.

Nowas 15-04-2015 08:28

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Czy się da zmienić jezyk np na polski może być angielski bo moje rado ma komendy po francusku. Jak tak to może to opisać krok po kroku, gd ds ie wejść w menu co nacisnąć itp itd. Z góry dziekuje

weuek 15-04-2015 08:54

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Nie da się w żaden sposób. Tylko wymiana modułu.

jarojaw 15-04-2015 11:59

Cytat:

Napisał Nowas (Post 2388259)
Czy się da zmienić jezyk np na polski może być angielski bo moje rado ma komendy po francusku. Jak tak to może to opisać krok po kroku, gd ds ie wejść w menu co nacisnąć itp itd. Z góry dziekuje

A masz polskie menu na wyświetlaczu głównym i radia ?

TBomek 17-04-2015 09:37

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Panowie, czy może mi ktoś powiedzieć na postawie złączonych zdjęć, czy mogę/jak zmienić język komend głosowych z języka niemieckiego na chociażby angielski?
Dodam że liczniki i radio obsługują język Polski.
https://lh3.googleusercontent.com/-j...150416_001.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-a...150416_002.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-e...150416_003.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-i...150416_004.jpg

jarojaw 17-04-2015 12:10

Nie wiem czy akurat Tobie to pomoże ale spróbuj w opcjach licznika przejść z polskiego na angielski i wtedy powinien moduł przejść na j. Angielski. Jeżeli się to uda to w menu licznika wracasz na j Polski.

arturek 17-04-2015 12:24

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Cytat:

Napisał TBomek (Post 2389398)
Panowie, czy może mi ktoś powiedzieć na postawie złączonych zdjęć, czy mogę/jak zmienić język komend głosowych z języka niemieckiego na chociażby angielski?
Dodam że liczniki i radio obsługują język Polski.
[...]

Witam

Sprawdź - chyba w eTISie była informacja o wersji językowej modułu BT (piszę z pamięci - mogę się mylić)
(i jaka wersja językowa)
- czy masz bluetooth + Voice Control
- czy masz bluetooth + Ford Sync
Chyba tu jest różnica

Patrząc na wyświetlacz radia - masz chyba inną wersję (nawi )
U mnie to wygląda tak - radio Sony + Sync 1

https://i.imgur.com/9kJ0XFu.jpg

https://i.imgur.com/IgzWPpE.jpg


pozdrawiam
Arturek

TBomek 19-04-2015 06:33

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Panowie, sukces ! Udało mi się zmienić język na angielski tak jak napisał kolega jarojaw. Mam jednak mieszane uczucia co do tej zmiany, bo o ile teraz wszystko rozumiem co do mnie mówi i co jest napisane w ustawieniach, to teraz Pani za bardzo nie rozumie co ja do niej mówię ;). Wygląda na to że mój łamany niemiecki był bardziej zrozumiały niż angielski :).
Arturek mam Ford Sync z przyciskiem na kierownicy po prawej stronie zamiast OK (pomiędzy szczałkami ), auto jest z października 2012r.

Moniia 21-04-2015 20:02

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Witam serdecznie, mam ten sam problem. Foka sprowadzona z Niemiec, rok produkcji 2010, moduł BT/VC, komputer przy zegarach przestawiłam na język polski a radio/tel/sterowanie głosem tylko po niemiecku...można zmienić wyświetlanie na język angielski (polskiego wogóle tam nie ma) ale i tak komendy głosowe daje po niemiecku. Z tego co zrozumiałam (wybaczcie, baba jestem = laik) nie ma opcji wgrania języka polskiego. Jedyne co to podmiana modułu?? A więc jak, gdzie i za ile jest to możliwe? Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam

weuek 21-04-2015 20:28

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Na allegro za około 350-500 zł (z USB) i 150-300 (bez USB). Oznaczenie wersji VC angielskiej to Ax na końcu numeru, gdzie x to wersja oprogramowania (im wyższa litera, tym nowsza).

Moniia 21-04-2015 21:11

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2392078)
Na allegro za około 350-500 zł (z USB) i 150-300 (bez USB). Oznaczenie wersji VC angielskiej to Ax na końcu numeru, gdzie x to wersja oprogramowania (im wyższa litera, tym nowsza).

A jak z wersją polską? I gdzie to można podmienić? W ASO?
Czy to ma być coś takiego?:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki!

weuek 21-04-2015 21:37

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Ten z linku to niemiecki, więc tobie niepotrzebny. Lepiej ten:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Polski to musiałby pochodzić z fokusa trzeciej generacji (podobno działają w drugiej, ale tego sam na oczy nie widziałem).
Podmienić najlepiej samemu, bo to prosta operacja, polegająca na wyjęciu schowka, a potem odkręceniu 2 śrub (i w drugą stronę montaż).

arturek 22-04-2015 07:00

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Cytat:

Napisał TBomek (Post 2390372)
Panowie, sukces ! Udało mi się zmienić język na angielski tak jak napisał kolega jarojaw. Mam jednak mieszane uczucia co do tej zmiany, bo o ile teraz wszystko rozumiem co do mnie mówi i co jest napisane w ustawieniach, to teraz Pani za bardzo nie rozumie co ja do niej mówię ;). Wygląda na to że mój łamany niemiecki był bardziej zrozumiały niż angielski :).
Arturek mam Ford Sync z przyciskiem na kierownicy po prawej stronie zamiast OK (pomiędzy szczałkami ), auto jest z października 2012r.

Witam

Mam Ford Sync
Zauważyłem u siebie dziwny objaw - po ok. miesiącu działania, BT ma problem z interpretacją komend
- zrobiłem 2 resety
- reset ustawień i jeszcze jakiś drugi
i wtedy pani mnie rozumie i nie ma wątpliwości
Potem znowu - ok. miesiąc i Pani się mnie pyta co miałem na myśli

pozdrawiam
Arturek

pjetrucha 22-04-2015 07:12

Re: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Moze ma okres :D

jarojaw 22-04-2015 07:18

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 2392232)
Mam Ford Sync

A skąd się wziął u Ciebie Ford Sync? Przecież masz MK4?

weuek 22-04-2015 08:44

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
A to ciekawe. Bo mnie pani nie rozumie tylko wtedy, gdy pasażer coś w trakcie tez powie. Na ogół pasażerowie nie rozumieją, że to nie zadziała, gdy oni tez będą gadać. Nagrane "etykiety" to (chyba) może używać tylko ten, który je nagrał.

p.saw 22-04-2015 11:43

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2392273)
Nagrane "etykiety" to (chyba) może używać tylko ten, który je nagrał.

Nagrywane raczej tak, standardowe komunikaty może wypowiadać każdy.

p.saw 10-05-2015 10:52

Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu
 
Ciekawe czy ta firma poradziła by sobie ze spolszczeniem SYNC/SYNC2.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Robert Mlynarczyk 27-03-2016 13:42

Zmiana języka sterowania głosem
 
Jak zmienić język sterowania głosem na polski w focus mk3 rok 2012.Obecnie jest to język holenderski:569:

pankrakus 30-03-2016 13:03

Odp: Zmiana języka sterowania głosem
 
Witam
W Focusie mk3, były 2 rodzaje zestawów głośnomówiących
a) do ok 2012 = bluetooth + Voice Control
można było spotkać z językiem polskim
b) od 2012 = bluetooth + Sync 1
nie występował język polski

Nie wiem jaką wersję bluetooth, masz Ty

Aby zmienić język, należy zmienić moduł
- do 2012 - na pewno
- po 2012 - Sync 1 - zmieniamy programowo = należy wybrać język angielski

Oczywiście, cały czas mówimy o języku komend głosowych

Jeśli obsługę telefonu masz w przycisku kierownicy to masz Ford Sync
Jeśli do obsługi telefonu masz zewnętrzne przyciski (jak do tempomatu) to masz Voice Control


Ford Sync 1
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



voice control
http://bi.gazeta.pl/im/9/9190/z91909...-Focus-III.jpg

pozdrawiam
pankrakus

tedi_k 30-03-2016 18:58

Odp: Zmiana języka sterowania głosem
 
Cytat:

Napisał Robert Mlynarczyk (Post 2565499)
Jak zmienić język sterowania głosem na polski w focus mk3 rok 2012.Obecnie jest to język holenderski:569:

Masz najpewniej Ford Sync1 (nota bene nie poznaje się go wcale po klawiszach na kierownicy.... Oba typy klawiszy występowały z oboma tyami urządzeń BT/VC).
Jak masz Sync1, to nie ma dla VC języka polskiego. Z bardziej zrozumiałych możesz sobie uruchomić angielski. Wejdź w ustawienia wyświetlacza w zegarach (w "komputerze") i ustaw sobie język angielski (lub niemiecki/francuski - jaki wolisz). Sync1 po kilku chwilach poinformuje Cię, że język VC został zmieniony. Potem w zegarach (w "komputerze") powróć do języka polskiego. Wybrany wcześniej język VC pozostanie aktualny (i zrozumiały).

pankrakus 01-04-2016 05:46

Odp: Zmiana języka sterowania głosem
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2567193)
Masz najpewniej Ford Sync1 (nota bene nie poznaje się go wcale po klawiszach na kierownicy.... Oba typy klawiszy występowały z oboma tyami urządzeń BT/VC).
[...]

Witam

Czy masz sprawdzone informacje?

Uczę się całe życie => obstawiałbym, że do modyfikacji Focusa mk3 w 2012 był Voice Control, a nie Sync 1

pozdrawiam
pankrakus

tedi_k 01-04-2016 10:30

Odp: Zmiana języka sterowania głosem
 
Cytat:

Napisał pankrakus (Post 2568062)
...Czy masz sprawdzone informacje?
...

Samochód jest z 2012r., więc może mieć cokolwiek...
1) Moduły BT/VC 112 ("nieprzełączalne") nie występowały z językiem holenderskim - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2) Gdyby był moduł BT/VC 212 to przełączył by się na język polski po przestawieniu języka w zegarach
2) Wychodzi na to, że kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma Sync1...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.