Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Chrobotanie z silnika przy 1500rpm (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312960)

Petru23 12-09-2020 19:55

Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Cmax 2.0 AODA LPG AT 2006

Od kilku dni przy obrotach ok 1500 słychać chrobotanie, rzęzi coś. Dźwięk jest też delikatnie słyszalny w okolicach 1200-2000. Tylko podczas dodawania lub odejmowania gazu. Na P owy dźwięk nie występuje.

Załączam filmik, słychać praktycznie od początku z małymi przerwami. Najlepiej od 18sek. Jakby łańcuch tarl o obudowę. Rozrząd wymieniany niedawno, poza tym dzwoniłby chyba przy odpaleniu, gaszeniu i w trybie P przy gaziwaniu. Ale też jest podejrzany...
W skrzyni niedawno wymieniany olej, może 1000km u Zapały w świętokrzyskim na motul. Skrzynia nie sprawia problemów, diagnozę przeszła bdb. Przelot 180tys.

Klapki w koletorze? Jakaś plastikowa obudowa? Czy jednak rozrząd?


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szkolny 13-09-2020 20:20

Odp: Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Czyli niekoncząca się awaria w tym Twoim C-maxie?Chyba swojego sprzedam puki jeździ bezproblemowo bo jak się zacznie sypać to studnia bez dna

krzys1968 14-09-2020 15:16

Odp: Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Sprawdz czy gummy podtrzymujace uklad wydechowy nie sa uszkodzone

Petru23 14-09-2020 23:09

Odp: Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Dziś sprawdzałem na kanale potencjale źródła dźwięku. Mocowania tłumika sprawdzałem łapą (łomem) Podejrzana jest osłona termiczna nad tlumikiem, ale zrobiłem z nią co mogłem i bez poprawy. Plastiki z osłony silnika, zderzaka itp poprawione i usztywnione.
Ale na kocich lbach coś wali metalicznie. Jakby jakies druty, pręty, koszyk metalowy.

Do tego będąc pod autem i nasluc***ąc dźwięków przy dodawaniu gazyu (tak, z duga osobą bylem) coś niepokojącego zauwazylem. Z dołu silnika, ew rolek pasków dobiega takie dziwne szuranie w okolicach 1500rpm.

Nie ma się co zastanawiać. I tak miałem dać na wywalenia klap z kolektora, także niech mech sprawdzi napięcie łańcucha, ślizgi i co tam jeszcze mu przyjdzie do głowy. Zmieniał rozrząd, niech się głowi.
Sam nic już nie poradze.

Edit
Wiem. Łożysko podpory prawej półosi. Ruszając nią jest wyczuwalny luz, powiedzmy skok 1mm. Do tego uszkodzona słona przegubu zew. prawego.
Co nie zmienia faktu, że z tym szuraniem z okolic silnika, które dziś wyczaiłem muszę szybko ogarnąć temat.

szkolny 17-09-2020 17:41

Odp: Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Ten dzwięk nie wygląda na rozrząd ani na klapy-czasem tak stuka panewka ale to by się nasilało wraz zwiększaniem obrotów-jakaś pierdółka wpada w rezonans,osłona silnika,blacha termiczna wydechu itp.Przychodzi mi na myśl jeszcze koło dwumasowe-tak,tak-mimo że automat jest koło dwumasowe lub mała dwumasa czyli koło pasowe paska osprzętu,poduszka silnika może już opadła.

matq 17-09-2020 19:06

Odp: Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Miałem podobne dźwięki u siebie tylko w innym zakresie obrotów silnika. Problemem okazała się zużyta poduszka silnika od strony rozrządu. Warto sprawdzić ten trop.

Petru23 24-09-2020 18:05

Odp: Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Ta poducha od rozrządu była niedawno wymieniana.

Dziś jak zaczęło mi walić metalicznym dźwiękiem na wertepach, to podjechał em na szarpak. Opisałem właściwie dźwięk i zasugerowałem aby sprawdzili osłony kolektora, termiczne dokładnie nad wydechem.
I tak za ten dziwny dźwięk przy 1500rpm odpowiada osłona tuż za wyjściem wydechu z kolektora (albo sam kolektor, na wysokości grodzi silnika. Patrząc od przodu to prawej śruby nie ma wcale, lewa w połowie odkrecona.
Za metaliczne dźwięki z wertepow znów osłona termiczna tuz nad końcówka wydechu. Urwala się przy śrubie mocującej.
Jutro jadę na kanał i to ogarnę. Dam znac czy przeszło.

szkolny 25-09-2020 19:32

Odp: Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Czyli miałem rację z tymi osłonami, mam nadzieje że to juz koniec problemów z Twoim Maxiem- u mnie pojawił się pierwszy problem po roku użytkowania, sączy się płyn z chłodnicy,nie ubyło w zbioirnczku ale są plamy na kostce i widać wisząca krople na osłonie silnika,zamówiona nowa chłodnica.

Petru23 29-09-2020 11:55

Odp: Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Niepotrzebnie zamawiałes. Jeśli to obudowa to samemu można naprawić w kilkanaście min.

No u mnie nie koniec. Mam jeszcze usterkę, która od początku nie została usunięta mianowicie problemy z działaniem wtryskow paliwa i klapki do wywalenia + czyszczenie kolektora.

szkolny 29-09-2020 16:24

Odp: Chrobotanie z silnika przy 1500rpm
 
Dziś wymieniona-rozszczelniła się na styku plastik boczny a aluminium-530zł nie moje z robocizną i nowym płynem,jeszcze ponoć tuleje wahaczy tylnych powoli mówią pa pa-mechanik mówi że 240zł tuleje i 200zł robota-pewnie wiosną bo na razie nic nie stuka-Ech,życie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.