Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304719)

gruby33 05-01-2020 14:49

Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
Cześć,

W głowie siedzi niepewna decyzja nad zamianą mojego Focusa MK2 po lifcie w hatchbacku na coś większego aby bez problemu zapakować pasażerów, wózek itp. Jedynie z tego co oglądałem to w grę wchodzi właśnie albo Mondeo MK4 albo S-Max z pierwszych lat produkcji. Lecz w budżecie zapewne jaki będę posiadał (około 15tys) zostają tylko diesle 1.8 i 2.0 z większym przebiegiem. I niestety mocno się główkuje czy ryzykować zamianę Focusa, który ma wymienione wszystko co potrzeba i wiem, że przez dłuższy czas nie będzie wymagał wkładu na rzecz diesla w takiej cenie? Dodam, że codziennie dojazd do pracy w jedną stronę to 20km głównie drogami pozamiejskim bez korków (jedynie kilka postoi na światłach). Oraz w weekend delikatnie większy wyjazd. W trasy jeżdżę rzadko bo około 3 razy w ciągu roku.

Draculescu 05-01-2020 15:06

Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
S-max mega przestrzeń. Wedz że czego nie kupisz będziesz musiał w niego jeszcze zainwestować.
1. Skoro masz ogarniętego Focusa to pytanie jak bardzo doskwiera Tobie w nim brak miejsca żeby ryzykować kupno niespodzianki.
2. Czy jeśli wymienisz Focusa będziesz miał dodatkowo pieniądze na zaskakujące wydatki?
Tak ja to widzę.

karloss 06-01-2020 10:36

Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
Z takim budżetem nawet bym nie podchodzil do wymiany na smax czy mondeo. Wladujesz się tylko w koszta. Lepiej pojeździć i odłożyć więcej kasy, a teraz mieć święty spokój.

lotek 06-01-2020 10:44

Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
15 000 za smaxa??? Nierealne, choć jakiś na bazarku stoi za 14 chyba nawet :):). Pytanie co to za cudo w tej kwocie.

gruby33 06-01-2020 18:32

Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
No można kupić i taniej :D

Dzięki za podpowiedzi. Więc po chłodnych przemyśleniach jednak zostanę ze swoim Focusem jeszcze.

kobrys 06-01-2020 18:48

Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
Dokup bagażnik dachowy i dużego boxa dachowego albo zamień swojego focusa na kombii... i dokup boxa dachowego.

Ja w mk2 kombii ogarnąłem jednego bombelka bez najmniejszego problemu. Przy drugim nierealne było zmieścić drugi fotelik rwf za mną więc musiałem zmienić samochód na większy (zwłaszcza, że być może trafi się i trzeci bombelek).
Gdyby nie mania na punkcie fotelików rwf to bym dalej pewnie jeździł focusem chociaż stać mnie na lepszy samochód to, to co mam wystarczy :)

awort 09-01-2020 20:52

Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
Chciał bym włączyć sie do rozmowy bo mam w sumie bardzo podobną rozkminke :-)
Aktualnie mam focus mk2 z 2007 kombi 1.6 + lpg (od 8 miesięcy) wersja GHIA
Nie mam z nim żadnych problemów jak narazie jedyne czego mi brakuje to moc ;-)
Borykam sie z myślami czy nie zmienić na mondeo badz cos wiekszego ponieważ niedługo będę zamiast 1 fotelika woził 2.
Kwota jaka bym chcial przeznaczyc to 25k
Myślicie ze jest to realny i dobry pomysł, mocno tez myślę nad tym zeby sprowadzic samemu auto

N7h4k4lr 10-01-2020 11:24

Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
za 25 kupisz M4 ze sporym przebiegiem, do tego spory pakiet startowy i opłaty . Na gotowo prawie 35.
Od razu szukałbym czegoś droższego z mniejszym przebiegiem.

Marek 10-01-2020 17:44

Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
Cytat:

Napisał N7h4k4lr (Post 3211357)
za 25 kupisz M4 ze sporym przebiegiem, do tego spory pakiet startowy i opłaty . Na gotowo prawie 35

10.000 na start? Tak to można iść i pierwsze lepsze kupić.
Kolega za mk4 2009 1.8 tdci 187.000 km od pierwszego właściciela dał 13500,opony 1000, wtryski nowe z ASO w promocji 1800,olej+filtry itp... 500. Zaokrąglając 17.000. Połowa z tego co tu wymyslileś.

Masz tutaj

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

N7h4k4lr 11-01-2020 22:05

Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - zamiana z Focusa MK2
 
Zgoda, sprawdzałem bogatą wersję z koniecznością, mocnego serwisu i opłat związanych z rejestracją auta z zagranicy

Bump: A taki jak z ogłoszenia to z jednej strony okazja bo gość chce się uwolnić i odblokować kasę, a z drugiej to już śmierdzi koszt serwisu i zbliżającej się naprawy PS.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.