Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2008-2012] słaby odbiór radia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312425)

MarioP-999 25-08-2020 15:54

słaby odbiór radia
 
Witam wymieniłem dziś radio cd 6000 na chińskie androida 9,problem jest taki ze słabo odbiera stacje radiowe,tylko te silniejsze sygnały był podłączony separator nic nie dało

emerzet74 25-08-2020 18:42

Odp: słaby odbiór radia
 
Chyba sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym zdaniu...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

yaris1 26-08-2020 06:11

Odp: słaby odbiór radia
 
Wiele razy już było pisane separator to nie wzmacniacz.

MarioP-999 26-08-2020 12:49

Odp: słaby odbiór radia
 
W którym miejscu jest zamontowany wzmacniacz , gdzie mam go szukać? Ja dotkne bezpośrednio do wejścia anteny w radiu to odbiera dobrze ,czy coś z masą?

Bezen 26-08-2020 13:50

Odp: słaby odbiór radia
 
Miałem podobnie, zamontowałem chińczyka i słaby odbiór, założyłem najpierw wzmacniacz potem zmieniłem na separator jeszcze próbowałem zmianę anteny na dachu na płetwę, nic to nie dało..... w końcu zamówiłem u chińczyków odbiornik do dąb+ do tego radia i wkoncu zaczęło działać ale tylko stacje które nadają cyfrowo. Sprawdzałem tez czy przy antenie na dachu coś nie zardzewiało na przewodach i nic...

tedi_k 26-08-2020 14:10

Odp: słaby odbiór radia
 
Cytat:

Napisał Bezen (Post 3276847)
....założyłem najpierw wzmacniacz potem zmieniłem na separator jeszcze próbowałem zmianę anteny na dachu na płetwę, nic to nie dało....

Ciekaw jestem ile razy można pisać, że fabryczna antena ma wzmacniacz zasilany z fabrycznego radia???

Po wymianie na "chińczyka", fabryczny wzmacniacz antenowy przestaje dostawać zasilanie i w związku z tym zaczyna "robić za tłumik"!!!

Trzeba zasilić fabryczny wzmacniacz antenowy zamiast z ACM (fabrycznego radia) napięciem po zapłonie (radio na postoju z wyłączonym silnikiem będzie miało nadal problem, ale większość "chińczyków" i tak nie gra z wyłączonym zapłonem...).

Ot i cała filozofia...:568:

MarioP-999 26-08-2020 15:13

Odp: słaby odbiór radia
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3276855)
Ciekaw jestem ile razy można pisać, że fabryczna antena ma wzmacniacz zasilany z fabrycznego radia???

Po wymianie na "chińczyka", fabryczny wzmacniacz antenowy przestaje dostawać zasilanie i w związku z tym zaczyna "robić za tłumik"!!!

Trzeba zasilić fabryczny wzmacniacz antenowy zamiast z ACM (fabrycznego radia) napięciem po zapłonie (radio na postoju z wyłączonym silnikiem będzie miało nadal problem, ale większość "chińczyków" i tak nie gra z wyłączonym zapłonem...).

Ot i cała filozofia...:568:

Gdzie jest ten wzmacniacz i które to kable

tedi_k 26-08-2020 15:15

Odp: słaby odbiór radia
 
Cytat:

Napisał MarioP-999 (Post 3276864)
Gdzie jest ten wzmacniacz...

W stopce anteny dachowej. Przewód zasilający jest na pinie 2 w większej (albo jedynej) kostce radia fabrycznego.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - powyższe dotyczyło radia z Kugi mk2/Focusa MK3.
Radio z Kugi MK1 ma zasilanie wzmacniacza anteny prawdopodobnie prost po kablu koncentrycznym. Sprawdzę potem.

MarioP-999 26-08-2020 16:26

Odp: słaby odbiór radia
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3276865)
W stopce anteny dachowej. Przewód zasilający jest na pinie 2 w większej (albo jedynej) kostce radia fabrycznego.

Ok dzięki

tedi_k 26-08-2020 20:15

Odp: słaby odbiór radia
 
1 załącznik(i)
Doprecyzowuję - w Kudze MK1 zasilanie wzmacniacza antenowego podawane jest z pinu 5 kostki C449 - jak na rysunku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.