Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX Energi] Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284112)

leszcz 27-07-2018 20:50

Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego"
 
Cześć

Jakiś czas temu robiłem dwa C-MAx Energy . Autka sobie jeździły (jeden jeszcze jeździ bez problemów) aż w jednym padl "akumulator" rozruchowy . W serwisie wymienili ako i .... teraz się zaczęły jaja . Na liczniku wyświetlany jest komunikat do wyboru podłączony do ładowania TAK i NIE ... a gniazdo ładowania na błotniku miga .Czyli system nie rozpoznaje stanu w jakim jest (podłączony czy nie podłączony)
Ciekawe w czym problem :569:

a to oto błędy :
DTC Error read - BECM
DTC Errors: 1

P0D59 - Proximity Detection Circuit High
Ext.Status: AF - No Communication Or Incorrectly Connected.(DTC) Maturing - Intermittent at Time of Request.
00- Error status not found in base....
---------------------------------------
DTC Error read - SOBDM
DTC Errors: 1

P0D59 - Proximity Detection Circuit High
Ext.Status: AB - Closed.(DTC) Maturing - Intermittent at Time of Request.
00- Error status not found in base....

tedi_k 28-07-2018 15:36

Odp: Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego"
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3011362)
....
Ciekawe w czym problem :569:
...

Tomku - przyjedź albo przyślij. Ogarnę...:wink:

leszcz 10-08-2018 16:27

Odp: Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego"
 
Sprawa więc ogarnięta :P . Nie trzeba jechać pół Polski :lol:

Ernest1308 06-02-2019 15:35

Re: Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego"
 
Witam.
Tez mam taki problem z C-Max phev, bledy w SOBDM i BECM P0D59.
Prosze o pomoc, dziekuje.

leszcz 06-02-2019 17:32

Odp: Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego"
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] słyszałem , że nie udało Ci się pomóc :( no ale naprowadzę Cię nie ma problemu .
Miałem dokładnie taki sam problem jak Ty tak mi się wydaje. Błędy dokładnie te same (ale kto wie może milion powodów to generować) . Żaden PTS czy serwis forda nie chciał pomóc więc trzeba było się sprężyć i poszukać samodzielnie w aucie :D
U mnie przy okazji tych błędów migało szybko gniazdo ładowania na błotniku :P .
No ale do rzeczy - problem okazał się błahy - w czasie wymiany akumulatora pomocniczego nie zapięto jednej kostki w okolicach akumulatora :lol: i problem został rozwiązany .

W drugim aucie były te same błędy a generowało je gniazdo ładowania a dokładnie jeden zagięty przewód dochodzący do gniazda .


pozdrawiam T

tedi_k 06-02-2019 19:59

Odp: Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego"
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3090898)
...nie udało Ci się pomóc....

Kolega, któremu "nie udało się na razie pomóc" ma nick @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . I nie jest z zagranicy, jeno z Gdańska. No i błędy ma inne:
P0A0A Obwód blokady wewnętrznej układu wysokiego napięcia
P0AFB Wysokie napięcie systemu akumulatora hybrydowego
P0B37 Przerwany obwód odłączania wysokiego napięcia

Ale tak generalnie, to jestem "za dalszym zgadywaniem" co może być nie tak w obu przypadkach. A nóż uda się zgadnąć na odległość...:one:

slawek-kali 06-02-2019 20:07

Odp: Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego"
 
o czym ty piszesz Tadeusz? wklejasz cytat, ktory nie ma nic wspólnego z wymienionym przez ciebie userem..
po co?

tedi_k 06-02-2019 20:15

Odp: Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego"
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3090983)
...
po co?

Przez chwile machnąłem ręką, ale jednak Ci wytłumaczę Sławku.
Nikt na razie nie pomagał koledze Ernest1308. W szczególności poprzez sięganie do PTS.
Za to trwa skoordynowana akcja próby pomocy koledze Slawpe, mającemu duży problem ze swoim C-maxem Energi - także obecnie po wymianie akumulatora niskonapięciowego. W ramach prób pomocy trzeba też było sięgnąć do PTS. Te dwa problemy najwyraźniej skleiły się koledze Tomkowi powyżej.

totek2 06-02-2019 22:00

Odp: Błędy po wymianie akumulatora "pomocniczego"
 
Faktycznie zbieg okoliczności.
Sławek to mój sąsiad, który ma problem ze swoim c-maxem, szukalismy pomocy wszędzie, @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i niestety na chwilę obecną nie ma rozwiązania. Tomek musiał połączyć ten wątek z autem Sławka.
Został mi jeszcze test idsem o którym pisał Tadeusz tylko nie było dzisiaj okazji.

samsung 25-08-2023 12:26

Energi nie "odpala" Błąd P1A10
 
Witam i proszę o pomoc. W Energi ojca padł aku 12v. Po wymianie jest błąd
P1A10:00-AF moduł sterowania hybrydowym zaspołem napędowym-akumulator wyłączony.
Bateria hybrydy naładowana w 75%.
Jakaś podpowiedź?
Wtyczki posprawdzane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.