Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak mocy na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305893)

Kurzswix 05-02-2020 23:50

Brak mocy na zimnym silniku
 
Witam, jak w tytule mój mondziak rano nie posiadducha jest takim mułem że skutery go wyprzedzają. Otóż problem dotyczy zimnego silniku po postoju przy niskich temperaturach im niższa tym gorzej, przy minusowej przy ruszaniu szarpie. Ogólnie autko odpala od strzała bez zastrzeżeń, lecz po odpaleniu nie pracuje równo w nie regularnych odstępach czasowych silnik się jakby zaksztusil problem ustaje po jakieś minucie, czuć wtedy z tłumika nie spalona ropę. Przez pierwsza minute jazdy ciężko osiągnąć prędkość 50kmh, po przejechaniu ok 2km wszytsko wraca jak gdyby do normy. Jak gdyby ponieważ auto ma ukszodzona turbine i nieszczelny kolektor ssącyna dniach będzie wymieniony, ale czy to było by winowajcą ze silnik się rano ksztusi i nie ma kompletnie siły? Auto pokazuje średnie spalanie 11/100.komputer nie pokazuje jakichkolwiek błędów, wtryskiwacze sprawdzane są w świetnym stanie. Podsumuje jeszcze raz rano komplety brak mocy po przejechaniu kilku km nadal brak mocy, ale nie aż tak mocny żeby skutery wyprzedzały tylko jak na auto z uszkodzona turbina do 100kmh się zbiera potem żółw totalny. Mam nadzieję że ktoś miał podobny przypadek i i wie coś więcej, ponieważ w jednym serwisie auto było i mechanicy rozłożyli ręce. Lub zna może ktoś jakiegoś fachowca w Poznaniu który zna się na rzeczy. A no i autko dymi na czarno po wciśnięciu mocno gazu, ale wiadomo jak trubo padnięte to będzie, auto 04r 370k km przebiegu (bynajmniej na liczniku)

Garbojad 06-02-2020 07:57

Odp: Brak mocy rano Mondeo mk3 2.0 TDCI 130KM Automat
 
Usuń na początek znane ci usterki ponieważ one mogą być przyczyną twoich porannych problemów

kamilns 06-02-2020 08:06

Odp: Brak mocy rano Mondeo mk3 2.0 TDCI 130KM Automat
 
Rozwiazaniem problemu moze byc nie jezdzenie rano tylko po południu lub wieczorem wtedy powinna byc moc odrazu.

_harry 06-02-2020 19:35

Odp: Brak mocy rano Mondeo mk3 2.0 TDCI 130KM Automat
 
Cytat:

Napisał kamilns (Post 3220913)
Rozwiazaniem problemu moze byc nie jezdzenie rano tylko po południu lub wieczorem wtedy powinna byc moc odrazu.

Weź przestań, nic się nie znasz.
Wystarczy przestawić zegarek w samochodzie o parę godzin tak aby moc była wtedy kiedy nam jest potrzebna.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Garbojad 06-02-2020 20:20

Odp: Brak mocy na zimnym silniku
 
I takie rozwiązanie to ja szanuje [emoji23][emoji106]

Kurzswix 13-03-2020 23:45

Odp: Brak mocy na zimnym silniku
 
Wracam, Auto sprawdzone wtryski, pompa bez zarzutu, EGR pracuje, Turbo wymienione, szczelny jest wymienione wszystkie uszczelki i wiecie co �� mocy nie ma i dymi. Pozostaje tylko jeden wariant Katalizator, ale czy on może aż tak wpływać ze samochód się drga na biegu jałowym dymi i nie ma mocy. W sumie auto ma 380k przebiegu więc jest możliwość zapchanego Kata co sądzicie?

Bump: Auto na postoju nie dymi, wiadomo przy ruszaniu i przy dodaniu gazu, w dodatku czasem go tak za muli że gdy doda się więcej gazu to jakby się zadusił lekko na sekunde i zaraz idzie takie jak to nazwać przypływ mocy a za autem potężna chmura czarnego dymu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.