Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zablokowane drzwi pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160258)

moton 22-06-2012 10:25

Zablokowane drzwi pasażera
 
Dzień dobry wszystkim,
niedawno pojawił się w moim C-Maksie dziwny problem. Otóż nie mogę otwierać od wewnątrz drzwi od strony pasażera. Z zewnątrz otwierają się bez problemu. Wewnętrzna "mała" klamka jest cały czas wciśnięta (tak jakby drzwi były zaryglowane). Nie wiem, czy „niechcący” uruchomiłem jakąś funkcję, czy coś się popsuło. Dotyczy to tylko tych jednych drzwi. Czy ktoś miał może podobny problem i wie jak można przywrócić stan poprzedni?

panoramix 22-06-2012 20:38

Odp: Zablokowane drzwi pasażera
 
Jak otworzysz drzwi to na ich szczycie masz taki przelaczniczek. Odblokuj go. To jest zabezpieczenie przed otwarciem drzwi np przez dzieci. Taka blokada jest na obydwa tylnich drzwiach, w tych samych miejsach. Mozesz wtedy je otworzyc jedynie z zewnatrz.

Dziwne jest tylko co mowisz ze klamka wewnatrz jest jakby wcisnieta....

wrzoch 22-06-2012 23:28

Odp: Zablokowane drzwi pasażera
 
Bardziej wygląda to jakby się zamek uszkodził, chociaż może ktoś rzeczywiście Ci kawał zrobił albo poniosła go ciekawość i zapomniał odkręcić co narozrabiał.
W Mk1 to było białe plastikowe okrągłe, trzeba było przekręcić o 90stopni, otwór miało taki, że akurat pasował kluczyk stacyjki w niego i taki chyba był zamysł.
Próbowałeś tą małą klamkę otworzyć niezależnie i potem dopiero otwierać drzwi?

moton 23-06-2012 00:33

Odp: Zablokowane drzwi pasażera
 
Nie napisałem precyzyjnie, problem dotyczy przednich drzwi. Z blokady "rodzicielskiej" w tylnych drzwiach czasami korzystam, więc wiem o co Wam chodzi. A mnie zrobiła się dodatkowo blokada w przednich :). Po zaparkowaniu muszę się szybko zbierać, żeby wypuścić żonę z auta :).
Mała klamka jest wciśnięta na stałe i nie da się nią ruszyć, a nie chcę używać zbyt dużej siły.
Wydaje mi się, że na tych drzwiach nie ma żadnego przełącznika, ale jutro jeszcze raz się im dokładnie przyjrzę. Póki co dzięki za odpowiedzi.

wrzoch 24-06-2012 09:39

Odp: Zablokowane drzwi pasażera
 
To jeśli mówimy o przednich, to nie ma tam na bank blokady.
Coś się zepsuło w zamku/zablokowała się linka? tak sobie gdybam.
Zamki są plastikowo-metalowe, ale jak dla mnie za dużo plastiku albo za słaby.
Bez dobrania się do zamka raczej nic się nie dowiesz, a trochę tego dobierania jest. Jakbyś chciał wyjąć zamek, to będziesz musiał zdjąć klamkę, wyjąć szybę (albo przynajmniej ją odkręcić, chociaż bezpieczniej wtedy ją wyjąć - można przy okazji oczyścić ją z kurzu w miejscu styku z uszczelką drzwi).
Zabawy co niemiara. Polecam robić gdzieś pod dachem, bo jak cię deszcz zaskoczy to nie będziesz wiedział co najpierw składać ;)

moton 25-06-2012 12:39

Odp: Zablokowane drzwi pasażera
 
Dzięki za pomoc. Jak będę miał chwilę, to spróbuję się temu przyjrzeć dokładniej, albo przejadę się do jakiegoś mechanika i dam znać, co to było.

danzo 12-08-2012 23:20

Odp: Zablokowane drzwi pasażera
 
U mnie zablokowały się tylne drzwi, nie mogę ich otworzyć od wewnątrz ani od zewnątrz - PORAŻKA.
Zdjąłem boczek, blache z podnośnikiem szyby ale nic tam ciekawego nie widać, linka jest ok, prąd dochodzi, zerwałem taśmę pod którą jest biały "wichajsterek" ze sprężynka który porusza się gdy ruszamy klamką - pomagam mu ale nic to nie daje. (mała klamka jest w pozycji półotwatej)

Miał ktoś z Was podobny problem? Jakieś pomysły?

kris1978 13-08-2012 07:46

Odp: Zablokowane drzwi pasażera
 
witam
miałem ten sam problem co wy tylko że w VW,jest to droba przez mękę ale jakoś się udało dodam że zanim cokolwiek zaczołem robić to najpierw zakupiłem drugi zamek
niestety w VW niema jakiegoś cudownego pstryczka przy którego pomocy można by było otworzyć trzeba rozebrać w chamski sposób zamek a nie jest to łatwe szczególnie w tylnich drzwiach nie wiem jak jest w c-max ale myślę że zasada będzie taka sama

pozdrawiam i życzę powodzenia

danzo 11-09-2012 16:22

Odp: Zablokowane drzwi pasażera
 
Podbijam temat - bo wezmę siekiere:mrgreen:


Jak myślicie - odkręcenie zawiasów chyba nic nie da - zamek raczej nie puści?

kris1978 jak widać z powodzeniem u mnie krucho - już miesiąc zablokowane - Pozdrawiam

tedi_k 11-09-2012 23:18

Odp: Zablokowane drzwi pasażera
 
Cytat:

Napisał danzo (Post 1875193)
Podbijam temat - bo wezmę siekiere:mrgreen:


Jak myślicie - odkręcenie zawiasów chyba nic nie da - zamek raczej nie puści?

kris1978 jak widać z powodzeniem u mnie krucho - już miesiąc zablokowane - Pozdrawiam

Jak nie ma innego wyjścia, to może kup taki zamek (np. tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) i sprawdź "organoleptycznie" co popchnąć albo nacisnąć aby puściło...
Zawsze wtedy możesz teź próbować po prostu obecny zamek rozebrać-zniszczyć i po otwarciu założyć ten kupiony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.