Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224510)

tomsiw 05-10-2015 07:05

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Gdzie w kabinie jest skrzynka bezpieczników? Nie potrafię jej znaleźć a w instrukcji nie doszukałem się informacji o tym gdzie się znajduje (tylko o tym że jest).

jacek-k-wawa 05-10-2015 12:34

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Cytat:

Napisał biner (Post 2463695)
zapisuję się, muszę popytać wuja kiedy przylatuje to moze by zabrał:)

Hej,

Czy możesz please oczyścić swoją PW - chyba masz przepełnioną skrzynkę i nie mogę Ci wysłać wiadomości.

-j

antekw 05-10-2015 14:35

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Mam ledy w służbówce a w halogenach używam OSRAM night breaker unlimited bo philipsy za każdym razem jak używałem zniekształcały wiązkę.

tomsiw 05-10-2015 16:01

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Jakim cudem wykombinowales, że żarówka może zniekształcać wiązkę? Przeciez za jej kształt odpowiedzialny jest reflektor!
Zatem nawet gdyby do tego reflektora wstawić świeczkę to wiązka byłaby taka sama (o mniejszej mocy ale co do kształtu musi być to samo).

antekw 05-10-2015 18:00

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Nieprawda wadliwe żarówki źle świecą. Dokładnie to widać u diagnosty. Sprawdzałem kilkakrotnie. Być może to przypadek ale ja na Philipsach miałem spore problemy z ustawieniem świateł. Po założeniu osram wszystko było idealnie. Prawdą jest jednak, że stosowane wcześniej Philipsy były o połowę tańsze.

Obecnie różnica pomiędzy halogenami Osram NBU w MK4 i ledami z MK5 jest dla mnie niewyczuwalna poza kolorem światła.

Nie cytujemy całych postów!

tomsiw 05-10-2015 18:15

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :
Ty jednak nie masz pojęcia o czym piszesz.

biner 05-10-2015 19:11

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Oj drogi antku ja mam pare aut i w zwykłych halogenowych stosowalem wiele nowości Philipsa night vision itd i powtarzam ci ze wypadają bardzo blado na tle afl astry i ledow forda. Dynamic led w porównaniu do AFL opla wypadają lepiej dlatego ze maja lepsze oprogramowanie i są bardziej dopracowane programowo no ale nie można porównywa do auta które wypuścili w 2010 do nowości z 2014.Dla mnie nie ma porównania i kropka.

jacek-k-wawa 05-10-2015 19:37

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A może po prostu egzeplarz mondeo którym jeździsz ma fabrycznie nieco za nisko ustawione światła - jak wskazuje lektura tego forum to dość częsta przypadłość.

Ze względu na to, że LEDy forda mają mocno zaznaczoną granicę pomiędzy wiązką światła a cieniem w sytuacji zbyt krókiego ustawienia świateł może to powodować wrażenie, że światła są odrobinkę za słabe. Po prostu jest zdecydowanie inaczej niż w przypadku zwykłych lamp halogenowych, gdzie światło lamp się bardziej 'rozlewa' ale przez to mniej precyzyjnie oświetla pole widzenia.

Żaden inny powód Twojego narzekania na LEDy nie przychodzi mi do głowy. Mimo moich (nie do końca pozytywnych...) doświadczeń z umiejętnością poprawnego ustawienia tych świateł przez mojego dealera jestem przekonany, że to bardzo przydatny element wyposażenia.

antekw 05-10-2015 19:39

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
Dla mnie z tymi ledami jest tak, że tuż przed autem mam jasno-jaśniej znacznie niż przy halogenach ale dalej przez tą jasność z przodu tracę szczegóły bo oko się przestawia a światło kończy się znacznie gwałtowniej. W halogenach z OSRAM NBU mam słabsze oświetlenie tuż przed autem ale z większym zasięgiem i znacznie równiej rozłożone nie ma tak ostrej granicy zakończenia. W sumie rzeczywiście nocami jeżdzę mało ale nie ma mowy aby pisać o jakiś nazdwyczajnych efektach. Kiedyś miałem tak ustawione halogeny w MK4 , że ledy w MK5 by zupełnie wymiękły ale niestety oślepiałem i trzeba było wrócić do ustawień neutralnych.

Być może trzeba by w serwisie unieść światła i byłby efekt podobny ale mam wątpliwości bo granica świecenia również z przodu jest wyraźnie zarysowana.
Z drugiej strony może to przypadłość konkretnego egzemplarza.

tomsiw 05-10-2015 20:03

Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna
 
A bierzesz pod uwagę fakt, że LEDy zmieniają kształt i zasięg wiązki w zależności od prędkości, oświetlenia i skrętu kierownicy? Mam wrażenie, że wszystko o czym piszesz, to typowa wiązka "miejska" - czyli oświetlenie uliczne, niewielka prędkość itp. Sam piszesz że masz niewielkie doświadczenie z jazdą nocną i porównujesz wszystko do źle ustawionych halogenów. Ehhh... myślę, że tą nie prowadzącą do niczego dyskusję możemy uznać za zakończoną :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.