Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196675)

pablomax 09-01-2014 18:45

Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?
 
Witam czy zna może ktoś procedure wymiany oleju w asb powershift?

Basra 31-01-2014 22:02

Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?
 
Witam

PowerShift MPS6/6DCT450 wymiana oleju.Wykasować wszystkie kody diagnostyczne.Olej w skrz.biegów zagrzany.Wciśnij całkowicie pedał hamulca i zaciągnij ham.ręczny.Zapal silnik.Dzwignia zm.biegów po min.20 sek. w każdej pozycji.Zgaś silnik.Wymontuj obudowę f.powietrza.Wykręć korek wlewu oleju.Imbus, chyba 8 mm.Auto stoi na równej powierzchni.Zdejmij dolną osłonę silnika.Auta, produkcja do stycznia 2009 3 korki.Od lutego 2 korki spustowe.Imbus chyba 8 mm. wykręć je i spuść olej.W tylnej części skrzyni przy lewym nadkolu, jest plastikowa obudowa f.oleju.Wykręć ją.Nasadka 30 lub 32, dokładnie nie pamiętam.Wymień wkład filtra zalewając olejem.Olej BO-DC/6U7J-M2C936AA/BA 6 litrów.Zalewasz filtr, resztę do skrz.biegów.Obudowę filtra dokręcasz 15 Nm a wszystkie korki 43 Nm.Wciskasz pedał ham. ręczny zaciągnięty.Odpalasz silnik.Dzwignia zm.biegów we wszystkich pozycjach min. 20 sek.Wyłącz silnik.Przy lewym wew.przegubie półosi jest korek kontrolny.Wykręć go.Imbus 8 mm.Złap ten olej do czasu jak będą lecieć krople.Zakręć korek kontrolny.Moment 43 Nm.Ten złapany olej wlewasz do skrz.biegów.

pozdrawiam

tedi_k 31-01-2014 22:21

Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?
 
Trochę za prosto... Złapany olej należy zmierzyć i w oparciu o jego ilość wyznacza się ilość oleju do dolania do skrzyni.
Konsekwentnie odradzam samodzielną wymianę oleju w PS. W stosunku do ceny oleju z ceną filtra oleju (120zł za malutki filterek...), cena samej jego wymiany nie jest duża. W warsztacie niezależnym z dostępem do etis (Ford Sławek w Katowicach) za wymianę płacę ok. 150zł. Jak na 60kkm przebiegu między wymianami to nie bankrutuje, a ma się pewność poprawnej realizacji procedury.

Basra 31-01-2014 22:48

Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?
 
Witam

Masz rację tedi k, że należy złapany olej zmierzyć i przeliczyć.Powiedziano mi, że w taki sposób jaki opiszę ,błąd może być plus minus 80..100 ml.


pozdrawiam

Basra 01-02-2014 14:12

Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?
 
Witam

Chcę uściślić końcową fazę wymiany oleju.Po wlaniu oleju i odpaleniu silnika a także przekładaniu dzwigni zm.biegów we wszystkich pozycjach,olej który złapiemy po odkręceniu korka kontrolnego,wlewamy spowrotem do skrz.biegów.Wlewamy do czasu aż zacznie wyciekać z korka kontrolnego.Po unormowaniu się wycieku,zakręcamy korki,wlewowy i kontrolny 40-45 Nm.Na tym etapie wymiana jest zakończona.Przekładnia wcześniej nie powinna być w trybie awaryjnym ani mieć zapisane kody usterek.Sprawdzanie oleju przy zbyt niskiej temperaturze prowadzi do nalania zbyt dużej ilości oleju natomiast przy wysokiej małej ilości oleju.

Chcę pytającego o procedurę wymiany oleju przeprosić za nieścisłość w końcowej fazie wymiany oleju.Przepraszam.

pozdrawiam

pablomax 01-02-2014 16:26

Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?
 
Dzięki za całą dyskusję na temat wymiany. Do tej pory serwis samochodu robiłem sobie sam ale z wymiana oleju w asb chyba dam sobie spokój i odwiedze specjaliste . Tylko obawiam się żeby nie wlali oleju który spełnia specyfikacje a kosztuje 20 zł l

tedi_k 01-02-2014 21:55

Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?
 
Cytat:

Napisał pablomax (Post 2151171)
...Tylko obawiam się żeby nie wlali oleju który spełnia specyfikacje a kosztuje 20 zł l

Olej zawsze sobie kupuję sam (i ten silnikowy i do PS) i zawożę go do wymiany. Filtry (w tym ten do PS) także. No i zwykle patrzę na ręce, co jest zalewane. Dzięki temu wiem na czym jeżdżę. Do tego na cenach tych materiałów zwykle jestem "do przodu" cirka o koszt wymiany - czyli można powiedzieć "wymiana gratis":wink: Oczywiście trzeba trochę poszukać po sklepach internetowych, ale zwykle się opłaca.

Cytat:

Napisał pablomax (Post 2151171)
... odwiedze specjaliste ....

Aby była szansa, że Ci to zrobi jak należy, musi mieć dotęp do etisa - czyli autoryzację Forda. My tu na Śląsku w okolicy Katowic mamy 2 takie warsztaty - Ford Sławek w Katowicach (do którego ja jeżdżę) oraz PZ Service w Mikołowie. Oba mają autoryzację i używają oryginalnego systemu diagnostycznego.

pablomax 06-02-2014 16:49

Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?
 
mam jeszcze pytanie czy po odkręceniu tych 2 korków spustowych zleci 6 l oleju?
Bo tak sobie licze 5l oleju 405zł +1l 89 zł + filtr 105 zł daje to 599 więc jak to możliwe ż w serwisie wymieniają za 600???? promocja na robote 1Zł:wink:

tedi_k 06-02-2014 20:00

Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?
 
Wchodzi czasem nawet trochę więcej niż 6l...
Za 600zł to raczej nie leją Motorcrafta - na Motorcrafcie w ASO wołają za wymianę z materiałami wg mnie powyżej 900zł.
W cenie 600zł zapewne masz olej w rodzaju Castrol Transmax Dual - też spełniający wymagania specyfikacji Forda dla PS - jeżdżę na nim - i kosztujący po 47zł w litrowych butelkach - np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

juri2069 28-03-2017 20:16

Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?
 
. . .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.