Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] wygłuszenie maski- czym załatać dziury? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181540)

luki6262 04-05-2013 22:05

wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
Witam.
Dzisiaj, gdy otwarłem maskę moje oczy doznały szoku. Wystarczyła jedna noc pod chmurką aby moim maxem zainteresowały się kuny. Na szczęście nic (chyba) nie jest przegryzione, lecz są wydrapane 2 dziury w wygłuszeniu maski. Chciałbym to jakoś zakleić. Czym to mogę zrobić? Takie wygłuszenie nowe trochę kosztuje. Zdemontowałbym całą tą matę i obkleił ją czymś, ale nie wiem czym. Jaki materiał mogę wybrać aby się nie stopił/zapalił?

franccom 05-05-2013 13:11

Odp: wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
Witam musisz to zrobić z czegoś nie palnego kiedyś były koce azbestowe ale zakazano ich stosowania . Ja zrobiłem z siatki takiej jaką się klei na styropian w dziury daj wełnę mineralną i zaklej siatką ona jest nie palna . weź 2 kub 3 warstwy na dziurę posmaruj klejem typu Butapren poczekaj chwilkę aż trochę odparuje i dociśnij mocno jak wyschnie możesz pszeszyć dratfą i pomalować Baysą . Ja tak zrobiłem w starym Fiacie i parę lat było OK . Powieś kostkę do WC domestosa ale musi to być domestos Kuna będzie omijać twoje auto dalekim łukiem . Pozdrawiam

michu21 05-05-2013 19:47

Odp: wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
Cytat:

Napisał luki6262 (Post 2007211)
Witam.
Dzisiaj, gdy otwarłem maskę moje oczy doznały szoku. Wystarczyła jedna noc pod chmurką aby moim maxem zainteresowały się kuny. Na szczęście nic (chyba) nie jest przegryzione, lecz są wydrapane 2 dziury w wygłuszeniu maski. Chciałbym to jakoś zakleić. Czym to mogę zrobić? Takie wygłuszenie nowe trochę kosztuje. Zdemontowałbym całą tą matę i obkleił ją czymś, ale nie wiem czym. Jaki materiał mogę wybrać aby się nie stopił/zapalił?

Mam taką samą wadę w maxie, tzn tak już kupiłem, właściciel tego nie robił bo co zrobił to znowu gryzły. Ja tak zostawiłem, a jak już to kupi na allegro z rozbitka. sztukował nie będę bo to źle wygląda.

luki6262 05-05-2013 20:24

Odp: wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
Tu nie chodzi o sztukowanie. Po prostu ściągnąć całe wygłuszenie, "zawinąć" je w coś nie palnego i w całości założyć. Tam są kołki to nie powinno być problemu. Myślałem nad folią, co znajduje się w apteczce. Dobry to pomysł?

Bump:
Cytat:

Napisał franccom (Post 2007404)
Powieś kostkę do WC domestosa ale musi to być domestos Kuna będzie omijać twoje auto dalekim łukiem . Pozdrawiam

Dzięki za podpowiedz:) powieszę tą kostkę albo kupię piszczek na kuny. Słyszałem, że dobrze jest też dać trochę sierści psa.

pendrive999 06-05-2013 14:02

Odp: wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
działają też podobno nieużywane już perfumy żony :)

wrzoch 13-05-2013 20:20

Odp: wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
Przecież komora silnika nie jest szczelnie odgrodzona od podszybia, a stamtąd czerpane jest powietrze do nawiewu czyli jak powiesisz sobie tam tego Domestosa, to jest bardzo duża szansa, że zamiast odstraszać kuny będzie odstraszać kierowcę i pasażerów Twojego samochodu.

michu21 15-05-2013 14:40

Odp: wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2012008)
Przecież komora silnika nie jest szczelnie odgrodzona od podszybia, a stamtąd czerpane jest powietrze do nawiewu czyli jak powiesisz sobie tam tego Domestosa, to jest bardzo duża szansa, że zamiast odstraszać kuny będzie odstraszać kierowcę i pasażerów Twojego samochodu.

Będziesz miał ładny zapach, i nie będziesz musiał często kupować nowego :D:diabelek::diabelek::diabelek:

wrzoch 15-05-2013 20:27

Odp: wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
Cytat:

Napisał michu21 (Post 2013019)
Będziesz miał ładny zapach, i nie będziesz musiał często kupować nowego :D:diabelek::diabelek::diabelek:

Jak zapach będzie ładny, to kuna się tym bardziej zainteresuje.
A jak ma być "ładny", to wolę jakiś elektroniczny wpieniacz kun, który będzie na nie działał jak na mnie jeżdżenie pazurami po tablicy albo coś w te dźwięki. W każdym razie coś, przy czym jedyne o czym kuna będzie marzyć to znaleźć się jak najdalej od źródła.
Oczywiście taki sprzęt ma wady - nie działa na głuche kuny, ale te powinno wyeliminować samo życie. Zresztą Domestosem można nie trafić w kuny bez powonienia, a umówmy się - łatwiej przeżyć bez węchu niż bez słuchu (przynajmniej kunom).

pendrive999 17-05-2013 14:53

Odp: wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
przecież kuna to nie baba, co jakiś czas psikać i pomaga, sprawdzone empirycznie.

luki6262 17-05-2013 17:34

Odp: wygłuszenie maski- czym załatać dziury?
 
jak przeciwdziałać kuną teraz już wiemy:) Wracając do tematu: jakim materiałem mogę owinąć całe wygłuszenie maski?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.