Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Szarpanie przy przyśpieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290380)

ardiano 02-01-2019 20:31

Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
Pomocy :)

Rzadko ale zdarzały się takie szarpania jakby paliwa nie dostał na sekundę i jechał później normalnie. Ale parę dni temu zaczęło coraz częściej aż w końcu cały czas szarpało i szarpało no i auto zdechło. Nie dało się odpalić, normalnie kręcił i nic, tak jakby nie było paliwa. Zepchnąłem go z drogi, laweta i do mechanika. Minęło może z godzinę i odpalił jakby nigdy nic mu nie było... Mechanicy nic nie znaleźli więc kazali sobie jechać i nie zawracać d..y. Zmierzyli ładowanie multimetrem i wyszło ponad 15.05 a z włączonymi światłami 15.17. Przejechałem parędziesiąt metrów i dalej to samo, więc zawróciłem do nich i mówię do jednego z nich żeby się przejechał. Wsiada i po paru metrach od razu stwierdził że to wtryskiwacze zawalone i trzeba je wyczyścić i akurat mają specjalną maszynę do tego. OK, zgadzam się i zostawiam u nich auto. Na drugi dzień zrobione, wyczyszczone wtryski, wymieniony filtr paliwa, sprawdzone auto wszystko z nim OK. I co, przejechałem z 5 kilometrów i dalej to samo, sporadycznie ale jest, czyli wydałem kilkaset zł a dalej nie naprawiony.
Turbo było regenerowane w tym roku, przepływomierz wymieniony na nowy, EGR z tego co wiem zaślepiony.
Mam nadzieję że nie zanudziłem was czytaniem ale bardzo proszę o pomoc.

ardiano 03-01-2019 19:40

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
Możliwe że chodzi o dwumasę ?

krzys1968 03-01-2019 21:12

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
Po pierwsze podlacz kompa i sprawdz czy jakies bledy wywalilo .

gibaj 04-01-2019 07:59

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
widziałeś czy filtr paliwa wymieniony? czy tylko na fv ?

aprox99 04-01-2019 11:59

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
Przy ciepłym może czujnik wałka szwankować

ardiano 05-01-2019 10:07

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3075263)
Po pierwsze podlacz kompa i sprawdz czy jakies bledy wywalilo .

Zero błędów

Cytat:

Napisał gibaj (Post 3075382)
widziałeś czy filtr paliwa wymieniony? czy tylko na fv ?

Jest wymieniony, sprawdzałem

Cytat:

Napisał aprox99 (Post 3075479)
Przy ciepłym może czujnik wałka szwankować

Pewnie tylko po wymianie na nowy dowiem się czy to o to chodziło ?

ardiano 21-03-2019 07:38

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
Odświeżam

Wyskoczył błąd na wyświetlaczu (usterka silnika), jadę do Forda na komputer i dowiaduję się że brak jakiegoś płynu od DPFa. Napełnić, błąd skasować i będzie git. Czy jest to możliwe że te szarpania o których pisałem wcześniej były spowodowane zbyt małą ilością tego płynu ?

Leszekpio 21-03-2019 08:32

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
Witam
Ja miałem dokładnie tak samo jak pisałeś w pierwszym poście/silnik 1,8 tdci/ale u mnie pokazywało również usterkę silnika. Komp pokazywał możliwą usterkę wtrysku 1, esp i innych.Kasowałem błąd i jeździłem dalej ale do czasu kiedy auto całkowicie stanęło.
Ja nie czyściłem wtrysku tylko go wymieniłem i od tego czasu wszystko jest ok.
Pozdrawiam

ardiano 22-03-2019 18:50

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
To u mnie jakby był padnięty któryś wtrysk to też powinno pokazać taki błąd a tu nic... dopiero niedawno wyskoczył błąd ale to od tego płynu.

ardiano 10-04-2019 16:43

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu
 
Wczoraj rano chciałem odpalić mojego C-Maxa i udało mi się dopiero za trzecim razem, chociaż nigdy nie miałem z tym problemu. Różnica tylko taka że miałem mało paliwa w baku co prawie nigdy mi się to nie zdarza. I przyszedł mi do głowy taki pomysł, że może winna jest pompa paliwa. Poczytałem trochę o kończących się pompach i ludzie właśnie piszą o szarpaniu podczas dodawania gazu, czyli to by się zgadzało, co myślicie ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.