Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 2.5T - strata mocy, szarpanie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120831)

Zoltyy 24-01-2011 21:13

2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Na wstepie krótka historia - samochód kupiłem z 2. ręki z przebiegiem 47 tys km. Chodził "jak pszczółka" - byłem zachwycony. Mimo że kupowałem od dilera Forda który w dniu sprzedaży zrobił "mały przegląd", po kilku dniach stwierdziłem że podjadę do innego ASO na duży przegląd przy okazji sprawdzę to i owo.
Oprócz dużego przeglądu jak po 60 tys km, wymieniłem świece i poprosiłem o wgranie najnowszego oprogramowania.

Od tego czasu mam wrażenie że samochód osłabł wyraźnie - początkowo myślałem że nowe oprogramowanie zabiło wirusa któego zapewne poprzedni właściciel wszczepił, ale po jakimś czasie zauważyłem dziwny objaw...
Przy mocnym "deptaniu" w okolicach 4 tys km czuje "szarpnięcie" - coś jak czkawka. Myślałem że zrywa przyczepność, ale to nie to.
Ostatnio wybrałem się na drogę bez ograniczeń szybkości (w każdym razie ja ich nie widziałem;) ) i tu kolejna porażka na 3,4,5 i 6 biegu silnik nie chce przekroczyć 4000 obr/min - dochodzi do takich obrotów i przestaje przyspieszać. Jednyna możliwość zwiększenia prędkości to bieg w góre żeby obroty spadły poniżej tych nieszczęsnych 4 tys/min.
Poza tym - przy mocnym depnięciu przy ok 2 tys/obr czuję dziwne wibracje.

Wybrałem się dzisiaj do ASO - komputer nic szczególnego nie wykazał (poza może zbyt wysokim cisnieniem doładowania). Panowie mechanicy podejrzewali "wypadanie zapłonu" i przyglądali się świecom po czym jak się okazało zwiększyli przerwę do 1mm (wg ich ksiązki ponoć powinno być 0.7mm). Silnik trochę mniej wibrował i początkowo wydawało się że jest
lepiej, ale przejażdżka wykazała że jest jak było czyli moim zdaniem źle.

Na mechanice się nie znam i nie mam najmniejszego pojęcia co to może być (czyli mógłbym być mechanikiem w ASO Forda :wink: - kierownica turbiny, niewłaściwe oprogramowanie silnika, złe świece ) - może ktoś spotkał się z czymś podobnym???

konradwan 25-01-2011 15:25

Odp: 2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Jakiego diesla? 2,5T to Diesel? A to Diesla nie można deptać?

RafałB 25-01-2011 15:38

Odp: 2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Bez diagnostyki fachowej sie nie obejdzie...tutaj możemy gdybać.powodzenia,oby nic groźnego.

Hipos 25-01-2011 18:43

Odp: 2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Popsuty przepływomierz może może być przyczyną ... jedną z wielu.
Poszukaj dobrego mechanika-diagnosty. Jeżeli nie znajdziesz "fordowskiego" to uderz np do dobrej firmy tuningowej.


Michał

Zoltyy 26-01-2011 21:31

Odp: 2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Dzięki za naprowadzenie - po powrocie w rodzinne strony sprawdze jeszcze to i owo w ASO. Zastanawia mnie tylko że komputer niczego dziwnego nie wykazał - co prawda na postoju kiedy przygazowuje się nie mam tego dziwnego problemu - wystepuje tylko w czasie jazdy a i to tylko przy naprawde mocnym deptaniu.
A jak będę miał diesla 2.5T to nie będę go katował do 4 tys obr/min ;)

jarecki46 27-01-2011 17:49

Odp: 2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Cytat:

Napisał Zoltyy (Post 1585942)
Dzięki za naprowadzenie - po powrocie w rodzinne strony sprawdze jeszcze to i owo w ASO. Zastanawia mnie tylko że komputer niczego dziwnego nie wykazał - co prawda na postoju kiedy przygazowuje się nie mam tego dziwnego problemu - wystepuje tylko w czasie jazdy a i to tylko przy naprawde mocnym deptaniu.
A jak będę miał diesla 2.5T to nie będę go katował do 4 tys obr/min ;)

A sprawdzałeś ten ubytek płynu ? Zdaje sie,że coś wspominałeś,że(nie daj Bóg )może to być głowica ?

Zoltyy 27-01-2011 19:27

Odp: 2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Po ostatniej dolewce (ok. 0.5 l) dwa miesiące temu poziom sie ustalił - trzymam oko i ucho na pulsie spraw ;), poza tym ostatnio były wykręcane świece i nie miały żadnych dziwnych śladów/nalotu itp

Zoltyy 31-01-2011 14:15

Odp: 2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Dopisuje najnowsze "odkrycia":
Na jutro jestem umówiony na wizytę w ASO w celu dalszego poszukiwania źródła problemu. Z głupia frant pomyślałem sobie że wykres z hamowni może pomóc ustalić przyczynę i podjechałem do VTech'u.
I tu ciekawostka - silnik mocno depnięty od biegu jałowego dochodzi pięknie (aż zbyt pięknie o czem potem) do ok 2500 obr/min po czym następuje gwałtowny spadek momentu i mocy. Po tej dziurze nabiera mocy powoli osiągając maksimum uwaga: 130 KM w okolicach 3000 obr/min, po dołku moment lekko wzrasta ale natychmiast zaczyna opadać. Coś jak przejście w tryb awaryjny - tylko czemu nie wyrzuca żadnych błędów???
A teraz coś o czym wspomniałem - przy tym pierwszym depnięciu moment osiągnął ponad 380 Nm, po czym nastąpiło "odcięcie" czyli dołki w wykresach. (Silnik nie podkręcany, oprogramowanie oryginalne).
Przy drugiej próbie silnik do 2,500 obr rozkręcony został spokojnie i dopiero później "pedał w podłogę" i co....
... i wykres fabryczny: 340 Nm i bodajże 218 KM, żadnych dziur itp itd.
Niestety nie dało się odczytać ciśnień doładowania przez złącze, a na grzebanie w silniku i szukanie możliwości podpięcia się nie było ani czasu ani ochoty.
Mili ludzie z VTECHu sugerują że na 95% to coś z "gate valvem" (jakkolwiek to się nazywa po polsku) - albo sam zawór albo jego sterowanie. Wykresy mogę wrzucić na życzenie - po zeskanowaniu.

jarecki46 31-01-2011 21:35

Odp: 2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Ciekawa historia,czekam z ciekawością co powiedzą w serwisie

Zoltyy 01-02-2011 06:31

Odp: 2.5T - strata mocy, szarpanie.
 
Samochód w serwisie, a w razie czego mam namiar na niezależny warsztat specjalizujący się w benzynowych Fordach - mam jednak nadzieję że ASO się wykaże.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.