Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Wysoka temperatura silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288065)

milekfiesta 02-11-2018 03:38

Wysoka temperatura silnika
 
Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam problem z fiestą otóż jakiś czas temu zauważyłem że jeżdżąc po mieście lub stojąc w korkach nawet w chłodne dni temperatura na wyswietlaczu pomiędzy zegarami rośnie w miarę stania samochodu w jednym miejscu (temperatura dochodzi nawet do 30 stopni wzwyż a na zewnątrz jest koło 15 stopni ) włącza się wentylator jednak nie pomaga to zmniejszyć temperatury na wyswietlaczu, dopiero po przejechaniu dłuższego odcinka drogi bez zatrzymania wpływa na zmniejszanie się temperatury. I faktycznie gdy pewnego razu podjechałem na stacje i otworzyłem maskę to czuć było ze silnik jest o wiele za gorący po przejechaniu krótkiego odcinka drogi. Dzieje się tak bardzo często również podczas jazdy po mieście z małą prędkością. Gdy jeżdżę szybciej powiedzmy 60-70 km/h wskaźnik pomiędzy zegarami pokazuje normalną temperaturę na zewnątrz i wszystko jest w normie nie włącza się wentylator jest w porządku. Co może być nie tak z fiestką ktoś miał taki przypadek ? Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego problemu

Jaryska 02-11-2018 09:27

Odp: Wysoka temperatura silnika
 
Albo pompa wodna uszkodzona, albo chłodnica mocno zabrudzona z zewnątrz, i zakamieniona od wewnątrz.
Tylko wymiana tych części na wiele lat usprawni Twój bolid.

milekfiesta 02-11-2018 16:39

Odp: Wysoka temperatura silnika
 
A jest sens spróbować na początek wymienić płyn chłodniczy czy to nie pomoże

Jaryska 02-11-2018 16:57

Odp: Wysoka temperatura silnika
 
Możesz spróbować, na pewno wymiana nie zaszkodzi.

aprox99 03-11-2018 11:49

Odp: Wysoka temperatura silnika
 
Sprawdzic ilosć płynu i odpowietrzyć a potem patrzeć dalej.W niektórych autach urywało się plastikowe kółko w srodku pompy i niby pompa kręci ale w srodku stoi

Jaryska 21-11-2018 11:47

Odp: Wysoka temperatura silnika
 
Może tracic właściwość na zamarzanie, ale nie na chłodzenie silnika, o ile poziom płynu jest prawidłowy.

romano11 21-11-2018 11:52

Odp: Wysoka temperatura silnika
 
Cytat:

Tak jak koledzy wyżej piszą, problemem może być zarówno termostat, jak i czujnik temperatury oraz wiek płynu w układzie,Najczęstszą jednak usterką jest awaria termostatu więc warto zacząć od tego, zwłaszcza że...
OK, tylko jak to się ma do tego fragmentu opisu:

Cytat:

jeżdżąc po mieście lub stojąc w korkach (...) temperatura na wyswietlaczu pomiędzy zegarami rośnie w miarę stania samochodu w jednym miejscu (temperatura dochodzi nawet do 30 stopni wzwyż a na zewnątrz jest koło 15 stopni ) włącza się wentylator jednak nie pomaga to zmniejszyć temperatury na wyswietlaczu, dopiero po przejechaniu dłuższego odcinka drogi bez zatrzymania wpływa na zmniejszanie się temperatury.
Skoro włączenie się wiatraka nie pomaga, bo jest podejrzenie zamkniętego dużego obiegu = odcięta chłodnica, to co takiego dzieje się, że jazda = pęd powietrza pomaga. Czyżby jednak chodziło o większe obroty silnika? Na wolnych pompa działa zbyt słabo? (współczesne pompy potrafią być biodegradowalne, ze znikającymi łopatkami wirnika; ew. śmigło może być luźne na ośce pompy).

Mateusz647 29-11-2018 13:07

Odp: Wysoka temperatura silnika
 
Sprawdź działanie pompy wody

milekfiesta 18-02-2019 15:26

Odp: Wysoka temperatura silnika
 
Witam wszystkich, chciałbym przeprosić za dłuższa nieobecność miałem ostatnio na głowie dużo obowiązków. W sprawie fiesty wymieniłem plyn chłodniczy już dłuższy czas temu niestety nic nie pomogło, co więcej przez okres zimy wiatrak w fiescie był włączony cały czas, od odpalenia samochodu do wyłączenia nie ważne czy samochód stał odpalony czy jechał wiatrak cały czas chodził pora zając się tym termostatem i pompą wody, dzięki za nakierowanie mnie co może być nie tak, ale pytanie jak sprawdzić tą pompę wody


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.