Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218217)

debiecm 24-03-2023 22:20

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3449738)
Ale co konkretnie chcesz zrobić? Wymienić tylko tarcze i klocki, czy "przy okazji" dokonać modyfikacji hamulców?

Chce zmodyfikować hamulce, ponieważ obecnie mam do wymiany tarcze (skrzywione) i klocki też.

Najchętniej w Łodzi odpłatnie oddałbym komu¶ do zrobienia, teraz u mnie krucho z wolnym czasem[emoji31]

Ssss 26-03-2023 09:22

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Niestety mój styl jazdy potrafi mocno obci±żyć hamulce, już poczułem że hamowanie z dużej prędko¶ci nie jest zbyt skuteczne a maj±c do¶wiadczenia po poprzedniej galaktyce, mam wrażenie że niedługo mi pożyj± tarcze, z jakimi numerami szukać zacisków od LRE? Co¶ się da wrzucić ciekawego na tył przy mechanicznym ręcznym? A jak nie to czy skomplikowana jest modyfikacja na elektryczny?

planeta58 26-03-2023 09:37

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Land Rover Evogue , trzeba dzwonić do sprzedawcy czy odda bez zwrotnicy.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]




Warto też wspomnieć o tym swapie jest to z s maxa mk2 lub aGalaxy MK4
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: W obu przypadkach należy zmienić przewód hamulcowy, a zestaw z LRE potrzebuje rozwiercenia otworu jarzma lub zastosowania tulejki centruj±cej otwór.

Parch 28-03-2023 20:26

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Pytanie mam do wła¶cicieli aut, w których fabrycznie s±/były zamontowane tarcze 316 mm:

Jakie macie ustawienie hamulców w CCC? Bo s± do wyboru dwie opcje:
1. 16"
2. 16,5" FNR

Ale konkrety poproszę, a nie że "wydaje mi się" albo "powinno", "prawdopodobnie", itp.

Obiboc 29-03-2023 10:20

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Panowie pytanie w temacie, choć nie do końca. W Swoim S-MAx mam z przodu nawiercane tarcze Zimmermann + klocki chyba też Zimmermanna w sumie nie istotne. Jestem zadowolony z hamulców bo jak do tej pory działaj± nie skrzywiły się nie przegrzały itp. Styl jazdy mniej więcej pryszczaty sebix w civicu. Mam pytanie czy kto¶ miał nawiercane po czym zmienił je na nacinane.. Porównanie odczuć.. Pytam ponieważ żonie w aucie wymieniłem tarcze przednie a że koszt nie duży wiec zamocowałem nacinane.... Hamulce przednie to żyleta na prawdę wyci±ga z fotela przy hamowaniu, auto mniejsze lżejsze ale różnica jest kolosalna. Nawiercane w moim mam wrażenie że hamuj± lepiej niż zwykłe, nie pływaj± ale z handejem nie maj± stratu i już.

0tomek 05-04-2023 09:11

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
3 zał±cznik(i)
Witam.
Jaki SWAP będzie odpowiedni do kół ze zdjęcia?
Założone nowe opony zimowe, także wymiana zimowych kół na większe nie wchodzi w rachubę. Letnie mam 18 ¶nieżynki także bez problemu

franciszekmg 05-04-2023 11:57

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Bezproblemowo oryginał tarcza 316 i zaciski do niej + wężyki

0tomek 05-04-2023 15:06

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Cytat:

Napisał franciszekmg (Post 3451635)
Bezproblemowo oryginał tarcza 316 i zaciski do niej + wężyki

Chciałbym jakie¶ lepsze hamulce, a z tego co doczytałem na Ori 316 dużej poprawy nie będzie

planeta58 05-04-2023 15:11

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Na 16" nic więcej nie podejdzie.

franciszekmg 05-04-2023 17:48

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Na 16" stalowe wchodzi tarcza 316mm.
w/w felgi zimowe to 17" więc bezproblemowo.
Ja jestem po zmianie z 300mm na 316mm fomoco + klocki motorcraft + zaciski + wężyki oryginał s± inne.
Również dokonałem zmiany w BCMi w zakładce rodzaj przednich tarcz hamulcowych, tutaj nie miałem nic ustawionego, mozna wybrać dwa rodzaje 16" oraz 16,5"FNR i tak ustawiłem. Po zmianie w BCMi stwierdziłem że hamowanie się poprawiło, przód nie nurkuje tak jak przedtem przy mocniejszym hamowaniu oraz pedał hamulca teraz pracuje bardzie aksamitnie tylko muskanie hamulca bez dociskania, również kierownica w czasie jazdy stała się jakby troszkę sztywniejsza więcej siły trzeba użyć, na parkingu działa tak jak wcze¶niej przed zmian±.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.