Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Biegi cięzko wchodzą,ale... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172670)

misio2401 31-12-2012 16:10

Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
Witam.
W moim Mondeo mam problem z biegami cięzko wchodzą,jak auto stoi biegi wchodzą idealnie,gdy tylko kilka razy wcisnę sprzęgło biegi jakby blokują się wtedy zapalam motor i dodaje gazu tak do ok.3 tys obrotów i biegi wchodzą idealnie.
Póżniej biegi wchodzą tak jak powinny dopóki nie ruszę pedału sprzęgła.
Gdy auto zimne wciskając bieg bez sprzęgła auto delikatnie posuwa sie do przodu.
W mroz biegi wogóle ciagneły calym autem bez sprzęgła(gęsty olej?).:diabel2:

Ciekawi mnie ten przypadek nie znalazłem podobnych objawów w sieci.

Objawy nasilają się głównie gdy jeżdżę po mieście(małe predkości)
Po trasie nie ma tych objawów(biegi normalnie wchodzą).

NAJWAŻNIEJSZE/SPRZĘGLO ROBIONE CALE/.

Niewiem co to może być?
1.olej w skrzyni gęsty?
2.płyn hamulcowy za stary?
3.poduszka skrzyni biegów?
4.cięgna zmiany biegów?

aprox99 01-01-2013 17:48

Odp: Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
Gdy auto zimne wciskając bieg bez sprzęgła auto delikatnie posuwa sie do przodu???nie rozumiem jak wciskając bieg bez sprzęgła?.według mnie nie jest dostatecznie wysprzęglone dlatego biegi wchodzą ciężko

misio2401 01-01-2013 18:14

Odp: Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1931017)
Gdy auto zimne wciskając bieg bez sprzęgła auto delikatnie posuwa sie do przodu???nie rozumiem jak wciskając bieg bez sprzęgła?.według mnie nie jest dostatecznie wysprzęglone dlatego biegi wchodzą ciężko

tak jakbym próbował wrzucić bieg bez sprzegła.np.jedynkę delikatnie napieram w polożeniu na 1 bieg -auto delikatne drgnie do przodu.

co ma wpływ na wysprzęglanie???

aprox99 01-01-2013 18:38

Odp: Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
A przed wymianą sprzęgła był wsio ok?wymiana płynu hamulcowego bo wysprzęglik jest hydrauliczny i jego odpowietrzenie,prawidlowy montaż cięgien po wymianie sprzęgła,

misio2401 01-01-2013 18:54

Odp: Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1931050)
A przed wymianą sprzęgła był wsio ok?wymiana płynu hamulcowego bo wysprzęglik jest hydrauliczny i jego odpowietrzenie,prawidlowy montaż cięgien po wymianie sprzęgła,

Wymiane sprzęgla robił poprzedni właściciel.
Po zakupie (lipiec) biegi też wchodziły cięzko,ale nie tak jak teraz.
To mówisz zeby plyn hamulcowy wymienić?

hastur 02-01-2013 10:44

Odp: Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
Chyba płyn skrzyni biegów ?!

Poza tym tylko remont całej skrzyni biegów obliguje do wymiany płynu, bo olej nie ma gdzie uciec.

Tomass 02-01-2013 11:16

Odp: Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
Witajcie.
U mnie tez ten problem występuje, a wszystko zaczęło się po wymianie dwu masy i sprzęgła. Czasami jak stoje na światłach to jedynka nie chce wejść, czasami gdy zablokuje to auto do przodu lekko ruszy masakra jakaś. Jak by ktoś miał pomysł co sprawdzić, bo mechaniory to pewnie pół auta by rozebrali.
Pozdro i dzięki

Jakub 02-01-2013 13:46

Odp: Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
Brak dostatecznego wyprzęglania. Możliwe że tarcza jest lekko przypieczona na wałku sprzęgłowym i podczas wysprzęglania lekko "ciągnie".

aprox99 02-01-2013 14:02

Odp: Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
Próbowałem dzisiaj to ,ciągnięcie" na 1 biegu.Jak stoje i wrzucam jedynkę bez sprzęgła to czuje opór ale samochód nie rusza,stoi

karloss 02-01-2013 14:20

Odp: Biegi cięzko wchodzą,ale...
 
Autorowi wątku albo coś się pomyliło podczas pisania, albo gdzieś źle doczytał.
Gdy wciśniemy sprzęgło i próbujemy wrzucić jedynkę, a auto próbuje się toczyć to oznacza, że problem jest z wysprzęglaniem, a najczęściej winowajcą jest wałek wieloklinowy (problem znany między innymi w volvo).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.