Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Kto posiada wersję Euroline ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=235676)

Olo133 22-12-2015 08:26

Kto posiada wersję Euroline ?
 
Witam

Szukam jak w temacie, czyli właścicieli Transitów Euroline.

wojtekjanus 22-12-2015 10:05

Odp: Kto posiada wersję Euroline ?
 
Kolega maciekd ma ładnego Mk6 Euroline i sporo przy nim zrobił. Aby się odezwał, to chyba najlepiej będzie jak napiszesz do niego na priv.

Maciekd zamieścił cały wątek z renowacji tego auta na brytyjskim forum Transita:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jest jeszcze na Forum ze dwóch - trzech innych właścicieli Eurolinów, ale mało aktywnych.

maciekd 25-12-2015 10:11

Odp: Kto posiada wersję Euroline ?
 
:) zgłaszam się.

Kontakt złapany.

Zupełnie przy okazji wszystkiego najlepszego z okazji Świąt!

Rescuer84 03-01-2016 12:44

Odp: Kto posiada wersję Euroline ?
 
Witam od ok miesiąca posiadam wersję Euroline 2001rok. Narazie próbuje doprowadzić ją do świetności bo poprzedni właściciel trochę ją zaniedbał. Chętnie złapę kontakt z innymi właścicielami

kiwekb 09-02-2016 20:06

Odp: Kto posiada wersję Euroline ?
 
Witam, w końcu stycznia kupiłem Euroline'a 2003 125KM. Zakup w kraju numery niemieckie. Też próbuję doprowadzić do świetności: wyciek oleju, klima nie działa, webasto jest ale bez sterownika na tablicy rozdzielczej - trudno o instrukcję obsługi tego typu ogrzewania. Dodatkowy akumulator w podstawie fotela pasażera całkowicie rozładowany. Zwłaszcza Webasto mnie nurtuje, jak je uruchomić. Może ktoś ma doświadczenie jak działa ten typ ogrzewania bez sterownika.

wojtekjanus 09-02-2016 20:34

Odp: Kto posiada wersję Euroline ?
 
Cytat:

Napisał kiwekb (Post 2533514)
Witam, w końcu stycznia kupiłem Euroline'a 2003 125KM. Zakup w kraju numery niemieckie. Też próbuję doprowadzić do świetności: wyciek oleju, klima nie działa, webasto jest ale bez sterownika na tablicy rozdzielczej - trudno o instrukcję obsługi tego typu ogrzewania. Dodatkowy akumulator w podstawie fotela pasażera całkowicie rozładowany. Zwłaszcza Webasto mnie nurtuje, jak je uruchomić. Może ktoś ma doświadczenie jak działa ten typ ogrzewania bez sterownika.

Pokrętłą w podsufitce obsługują tylko tylną nagrzewnicę, nie mają nic wspólnego z webasto.
Źle działa u ciebie tylna nagrzewnica, bo niezależnie czy webasto wodne akurat działa czy nie - jeżeli nagrzewnica ustawiona jest na grzanie, to nawiew ciepłego powietrza powinien wychodzić z dolnych bocznych otworów po lewej stronie kabiny - nad podłogą. Z otworów w podsufitce wychodzi tylko całkowicie zimne powietrze.
Sprawdź czy działa regulacja temperatury i czy daje się wyłączyć całkowicie ciepło z tyłu, pozostawiając zimny nawiew.
Webasto wodne wpinane jest w przewody nagrzewnic - może to cię zmyliło, że grzeje tylną nagrzewnicę...
Tylna klima ma zalety, ale ma i wady. Sposób prowadzenia jej przewodów na tył wymyślił niewątpliwie techniczny... kretyn. Dopóki w końcu nie zabezpieczyłem gołych aluminiowych przewodów warstwą samowulkanizującej gumy - co roku musiałem na wiosnę robić klimę, łatać przewody i napełniać czynnikiem. Masakra.
Zresztą sposób zasilania tylnej nagrzewnicy ciepłem z silnika też woła o pomstę do nieba. Przewody grzewcze skutecznie ogrzewają okolicę, i to w sytuacji permanentnych kłopotów z dogrzaniem silnika zimą. Płyn krąży w gołych przewodach przez całą długość auta cały czas - bez względu czy ogrzewanie z tyłu jest włączone czy nie, bo zawór tylnej nagrzewnicy jest zlokalizowany przy niej z tyłu, zamiast w komorze silnika.

Z tym webasto to bym się udał do specjalistów - niech powiedzą czego brakuje i czy da się uruchomić za sensowne pieniądze... Generalnie w Euroline sterowanie jest na desce razem z programowanym zegarem. W niektórych Fordach (np w Mondeo) montowne są niezależne wodne webasta, włączające się automatycznie i dogrzewające silnik po zimnym rozruchu zimą - to z tytułu znanych problemów z dogrzaniem silników Duratorq. Ale wątpię, abyś miał właśnie coś takiego...

heavy 100S 10-02-2016 17:45

Odp: Kto posiada wersję Euroline ?
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2533536)
webasto jest ale bez sterownika na tablicy rozdzielczej - trudno o instrukcję obsługi tego typu ogrzewania. Dodatkowy akumulator w podstawie fotela pasażera całkowicie rozładowany. Zwłaszcza Webasto mnie nurtuje, jak je uruchomić. Może ktoś ma doświadczenie jak działa ten typ ogrzewania bez sterownika.

A na pewno jest to webasto mokre?
Bo gdyby się okazało że to jest webasto suche i nie masz sterownika to chętnie je od Ciebie odkupię - ja z kolei mam całą instalację ze sterownikiem a ktoś wymontował samo webasto :)

Olo133 10-02-2016 19:37

Odp: Kto posiada wersję Euroline ?
 
Cytat:

Napisał kiwekb (Post 2533514)
Dodatkowy akumulator w podstawie fotela pasażera całkowicie rozładowany. Zwłaszcza Webasto mnie nurtuje, jak je uruchomić. Może ktoś ma doświadczenie jak działa ten typ ogrzewania bez sterownika.

Pytanie czy to jest Webasto? Widziałem w Euroline (chyba właśnie z 2003 roku) cudo, gdzie podłącza się jakiś przewód do 230V i dogrzewa silnik przed odpaleniem. Są tez jakieś rozwiązania dogrzewające silnik zasilane z instalcji elektrycznej pojazdu. Ale jak działają, nie wiem. Obawiam się że jeżeli nie ma sterownika (nie ma, bo nigdy nie było, a nie, że ktoś wymontował) to bardziej dogrzewanie samego silnika, niż ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej.

wojtekjanus 10-02-2016 20:26

Odp: Kto posiada wersję Euroline ?
 
Cytat:

Napisał Olo133 (Post 2534155)
Są tez jakieś rozwiązania dogrzewające silnik zasilane z instalcji elektrycznej pojazdu. Ale jak działają, nie wiem.

Ford stosuje dogrzewanie płynu albo wodnym automatycznym webasto, albo grzałkami elektrycznymi (trzy świece żarowe, łączna moc ok 400W).
Grzanie silnika przed rozruchem zimą z sieci 230V też jest stosowane, ale montowane jest indywidualnie. Grzałki te są dostępne na rynku. To popularna metoda w Skandynawii, tam większość przydomowych stanowisk parkingowych ma gniazda sieciowe.

kiwekb 11-02-2016 10:03

Odp: Kto posiada wersję Euroline ?
 
1 załącznik(i)
"Zanurkowałem" pod auto, oczyściłem tabliczkę znamionową urządzenia i okazało się jest to Eberspacher D5WZ. W załączaniu próbuję zamieścić zdjęcie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jest oczywiście "mokre" i jest połączone z układem doprowadzenia płynu do tylnej nagrzewnicy. Próbuję rozeznać temat i podjadę do serwisu tej firmy.
Muszę teraz sprawdzić działanie układu sterowania nawiewem zimnego i ciepłego powietrza na tył pojazdu.
Po przeczytaniu Waszych doświadczeń z zainstalowaniem klimy na tył, zdecydowanie odpuszczam ten temat!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.