Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford EcoSport (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=195)
-   -   [EcoSport 2017- ] Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288288)

skylla1 02-02-2019 13:44

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Kupujesz nowe, dobrze wyposażone auto i zamiast wydać 4 stówki na czujniki, które mogą mieć też wpływ na bezpieczeństwo (przy szybkiej jeździe lepiej wcześniej dowiedzieć się, że powietrze uchodzi) wolisz januszować? Do tego chwalisz się publicznie, że kolega fałszuje przeglądy?

weuek 02-02-2019 13:51

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 3088782)
spróbuj z tym komunikatem podjechać na przegląd SKP.

Mam w rodzinie auto, które dobrych kilka lat jeździ na przeglądy z niedziałającym ABSem i pieron wie czym jeszcze. Oczywiście, świeci się to wszystko na zegarach. I przeglądy przechodzi.

Terminator007 02-02-2019 17:41

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 3089162)
Kupujesz nowe, dobrze wyposażone auto i zamiast wydać 4 stówki na czujniki, które mogą mieć też wpływ na bezpieczeństwo (przy szybkiej jeździe lepiej wcześniej dowiedzieć się, że powietrze uchodzi) wolisz januszować? Do tego chwalisz się publicznie, że kolega fałszuje przeglądy?

A po co 4 stówki wydawać jak w niczym to nie przeszkadza i nie jest to warunkiem dokonania przeglądu gwarancyjnego ? Zapytaj w Ford Polska czy odstawią Cię z kwitkiem jak nie będzie czujników, bzdura totalna. Dlatego nikt nie fałszuje przeglądów a ja sobie mogę o tym żartować publicznie bez problemu . Przyznam że chyba tylko raz z ciekawości zaglądałem w menu komputera aby sprawdzić jakie jest ciśnienie w oponach. Gołym okiem widać jak się podchodzi do auta czy jest ok. Dla mnie osobiście ten dodatek może nie istnieć.

kolopeter 02-02-2019 22:44

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Tpms jest systemem informacyjnym, a nie bezpieczenstwa, więc mógłby nie działać i nie powinien być problemem przy przeglądach, mimo iż jest obowiązkowy od 2014 chyba w nowych autach. Ale Nadgorliwosc jakiegoś agenta ubezpieczeniowego mogłaby utrudnić życie, gdyby auto wpadło na przeszkodę z powodu uszkodzenia opony.

Terminator007 18-02-2019 21:11

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 3088782)
spróbuj z tym komunikatem podjechać na przegląd SKP.
pośmiejemy się razem z Twojej oszczędności pieniądza. Szkoda że trafisz tam dopiero za 3 lata, ale zapamiętaj ten moment jak diagnosta nakaże Ci usunięcie usterki systemu i ponowną wizytę

No więc wyobraź sobie że byłem na pierwszym przeglądzie z założonymi kołami bez czujników i wszystko bez proszenia i głaskania przeszło jak po maśle. Nawet słowem nikt nie szepnął że się pali na konsoli uwaga i błąd w komputerze z powodu braku czujników... Jak zobaczyłem że są tacy grzeczni i mili to pomyślałem sobie...echhh jeszcze wyjde na sknerusa to kupię te czujniki bo 4 stówki za komplet to żaden piniondz a tu nagle pech bo mieli w magazynie tylko 3 szt... no i cały czar prysł ... :-) Ale zamówili cały nowy komplet wiec muszę teraz poczekać g:~

ULA-LA 29-04-2019 20:36

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Witajcie sorry że tak długo sprawdzałem czujniki.
Nabyłem drugi komplet felg ,opon oraz używane czujniki ciśnienia.
Niestety po montażu na felgach nie obyło się bez wizyty w serwisie .
Najprawdopodobniej pomieszałem czujniki przód z tyłem , lewo prawo .
Początkowo wszystko ok dopiero po przekroczeni 120 km/h wyskakiwał alarm.
Czujniki 4 szt 45 EUR programowanie 40 PLN Łódż Brzezińska
Pozdrawiam
p.s.
Czujniki są dwa rodzaje tzw kwadraty i trójkąty (namalowane na obudowie) przed kupnem polecam sprawdzić w jakie jest wyposażony wasze autko

TOMAS 04-05-2019 09:53

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
1 załącznik(i)
Czujniki kupione noweczki, felgi też i opony. Teraz muszę pojechać do wulkanizatora aby złożyć kpl i zestaw na zimę gotowy. Tylko jeszcze 1.5 miesiąca trzeba czekać za autem :570:

ULA-LA 06-05-2019 19:31

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Cytat:

Napisał TOMAS (Post 3126314)
Czujniki kupione noweczki, felgi też i opony. Teraz muszę pojechać do wulkanizatora aby złożyć kpl i zestaw na zimę gotowy. Tylko jeszcze 1.5 miesiąca trzeba czekać za autem :570:

Tak wcześnie wiesz w jakie czujniki będzie wyposażone twoje cudo ?
Czujniki ciśnienia w Ecosport
2 036 804 oznakowane trójkątem
2 036 832 oznakowane kwadratem

TOMAS 06-05-2019 20:19

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Czujniki dobierała osoba która zajmuje się częściami Forda, więc chyba babola nie będzie.

A jaka jest różnica?

ULA-LA 11-05-2019 16:35

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Cytat:

Napisał TOMAS (Post 3127575)
Czujniki dobierała osoba która zajmuje się częściami Forda, więc chyba babola nie będzie.

A jaka jest różnica?

Czytaj wyżej


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.