Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford EcoSport (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=195)
-   -   [EcoSport 2017- ] Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288288)

TOMAS 11-05-2019 17:22

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Ale jaka różnica między kwadratami a trójkatami?
Poza wzorem, czy oznaczają rocznik do któregoś któryś wzór był montowany czy co?

Hansolo 12-05-2019 00:40

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał TOMAS (Post 3129679)
Ale jaka różnica między kwadratami a trójkatami?
Poza wzorem, czy oznaczają rocznik do któregoś któryś wzór był montowany czy co?

Pewnie chodzi o mocowanie wentyl - czujnik. W czujniku jest gniazdo trójkąt i wentyl musi mieć trzpień w kształcie trójkąta . Jak już masz zmontowane czujniki i wentyle to znaczenia to nie ma. Różne kształty występują w różnych czujnikach w różnych markach. U mnie są " trójkąty ".

TOMAS 12-05-2019 06:23

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale jak mam kupiony cały kpl (czujnik i wentyl) to chyba nie ma znaczenia?

Hansolo 12-05-2019 07:04

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Cytat:

Napisał TOMAS (Post 3129813)
to chyba nie ma znaczenia

Oczywiście że nie ma. Chodzi, że wentyl / mocowanie / musi mieć kształt taki jak gniazdo w czujniku i nic więcej. Jaki to będzie kształt sprawa drugorzędna. Tylko trzeba pamiętać, że jak byłaby konieczność jakiegoś demontażu czujników / wentyl raczej nie do uratowania / to nie każdy wulkanizator ma od ręki odpowiedni kształt , dlatego warto mieć z jeden w zapasie

TOMAS 12-05-2019 07:34

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Dzięki, to jest profesjonalne wyjaśnienie. Zostawię w garażu pudełka i namaluje wzór :D

Hansolo 12-05-2019 07:46

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Cytat:

Napisał TOMAS (Post 3129831)
Dzięki,

Nie ma sprawy. Rozkminiałem ten temat w ubiegłym roku po zakupie drugiego kompletu felg i czujników. Wentyle możesz kupić na alle po ok 10 zł. Cena oryginału Forda +- 40 zł to rozbój [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

TOMAS 12-05-2019 07:51

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Taki małe OT

Ja kupuję części u naszego admina, nikt nie zbliżył się z ceną za jakie u niego kupiłem, paragon, faktura nie ma problemu co Pan sobie życzy :D
Kupuje tak już kilka lat

TOMAS 15-06-2019 13:14

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Całość zezbrojona, teraz czekamy do późnej jesieni.

am7 01-10-2019 13:25

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
Cześć,

Czy można przełączyć czujniki TPMS na weryfikację ciśnienia z czujników ABS w oprogramowaniu EcoSporta? I przy okazji całkowicie zrezygnować z czujników w kołach?

jaceks 08-10-2019 11:40

Odp: Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie
 
nie, od jesieni 2014 jest to wymóg homologacji każdego auta osobowego, jak ABS czy pasy bezpieczeństwa


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.