Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Totalna porażka ASO i Ford Polska (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292205)

Pionier 13-02-2019 11:55

Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
Jestem posiadaczem Ford Fiesta z 2016r. 1.0. Problemy zaczęły się w 2016 roku kiedy to zauważyłem wodę w miejscu gdzie znajduje się koło zapasowe, więc udałem się do ASO, oni byli "zieloni" w tym temacie bo pierwszy raz mieli taki przypadek.
No i się zaczęło, "milion" doświadczeń z którego miejsca mogłoby to przeciekać, wymiana części nowych na nowe też nic nie wniosła np: listwa na dachu lewa strona którą mam już chyba trzecią (po zakupie auta też była wymieniona bo się odkleiła). Wzywanie inżyniera Ford Polska z Warszawy też nie pomogło.
Dzwonienie do Ford Polska do Warszawy i zgłaszanie reklamacji nie warto bo oni nie pomagają albo nie odpowiadają na emalie na zadane pytanie.
Problemy przecieków wody trwały od 2016 do 2018 były dwa, pierwsza na połączeniu blach pod pokrywą bagażnika a druga to spod masy uszczelniającej w bagażniku która też była wymieniana "n ty" raz. Skutki napraw trwają do dnia dzisiejszego.
Ford Protect do czego to ma być potrzebne skoro zgłaszane reklamacje są nie uwzględniane.
A teraz chyba najlepsze po trzech latach użytkowania rdzewiejąca klapa bagażnika.

weuek 13-02-2019 12:02

Odp: Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
Kiedyś poprawią. Na razie ta usterka występuje od jakichś 15 lat (od czasu wprowadzenia fokusa mk2) i jest za wcześnie na jej usunięcie. Jest tu mnóstwo opisów jak forumowicze sobie z nią radzili "garażowymi" sposobami. Usunięcie istotnej wady u forda trwa tak ze dwie dekady. Ja miałem odpadająca plastikową listwę na klapie bagażnika i została ona wreszcie usunięta w mk3 fl. Ford się zorientował i zrobił klapę tak, jak miałem w aucie zaprojektowanym pod koniec ubiegłego wieku. :-)

Jedyny pożytek z tego doświadczenia to to, że wiesz jakich wyrobów samochodopodobnych unikać w przyszłości.

slawek-kali 13-02-2019 12:09

Odp: Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
napisal kierowca 1.4tsi.. :570:

p.saw 14-02-2019 16:08

Odp: Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3093860)
...jakich wyrobów samochodopodobnych unikać w przyszłości.

Nie ma to jak kurak na masce. :570:

weuek 14-02-2019 20:37

Odp: Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
Zanim nabyłem forda, to też nijak nie wierzyłem, że może być gorszy od skody.

Robert 68 14-02-2019 21:54

Odp: Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3094539)
że może być gorszy od skody

To co tu jeszcze robisz? Tutaj masz nowych "kumpli" [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ;)

cattani75 14-02-2019 21:58

Odp: Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Więcej konkretów prosimy, a nie ogólniki, że "ford g... wort".

Hansolo 14-02-2019 22:05

Odp: Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
Mi to się kiedyś Levisy na tyłku rozdarły i dlatego są do XXXXXX. No i szwagrowi nitka z podobnych wylazła. Już znudzony jestem tymi dyrdymałami co jest lepsze, a co gorsze. Ford to Ford i trzeba go brać z "dobrodziejstwem" inwentarza. Każda marka ma coś za skórą, tylko że Polak nigdy prawdy nie powie, bo może "somsiad" się śmiać że mu nie poszło.

weuek 15-02-2019 04:44

Odp: Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
Cytat:

Napisał Robert 68 (Post 3094581)
Ale czasem bywa i tak "nie każda mor....a pasuje do Forda";)

O! To jest właśnie to. :-) Bo jak widzę niechlujnie wymyślone rzeczy, to mnie one irytują i chcę się ich pozbyć. Ford jest OK, jeśli "lejemy i jedziemy". A ja lubię posiedzieć z autem w garażu i o nie zadbać. A w fokusie gdzie nie zajrzałem, to raził mnie kicz nadwozia.

Nie zepsuł się, nie był trefnym egzemplarzem, tylko był wymyślony niechlujnie. O szczegółach tyle razy pisałem na forum, że nie będę się tu znów wysilał. Problem opisany przez autora tego wątku to przecież nic nowego, bo właściciele fokusów i b-maksów z tym samym sobie radzili. Mój akurat nie przeciekał, chociaż pod wykładzinę przed przednimi fotelami nie zaglądałem, a tam z gatunku TTTM też stwierdzono przeciekanie:

https://images91.fotosik.pl/124/e0a834bf451f5b29.jpg

Przy okazji, widać jaki jest pomysł forda na podłogę - jedna stopa niżej, a druga wyżej. Bo projektant-amator nie wiedział, że blachę trzeba ukształtować tak, żeby po położeniu nawiewu na tył podłoga była równa. To jest właśnie szczegół ilustrujący tysiąc pińcet sto dziewińcet fordzianych wtop. Takie detale mnie zniechęciły. A są tacy, co ich nie widzą i jeżdżą zadowoleni.

wojtekn 18-02-2019 15:40

Odp: Totalna porażka ASO i Ford Polska
 
Część postów nie na temat poleciała więc pilnować się :!!:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.