Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298791)

polcad 24-07-2019 16:30

Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
s-max, automat,2tdi, 2014r.
Akumulator mi się rozładowuje w pewnych okolicznościach.
Mam czasem zwyczaj zostawiania auta w garażu na ręcznym, z biegiem w pozycji D lub N, czasem niedomkniętymi szybami, drzwi zatrzaśnięte, ale nie zaryglowane. Nie naciskam wtedy na pilocie przycisku by zamknąć auto. Zresztą, auto nie da mi go zamknąć jesli nie ustawie skrzyni w pozycji P.
Ale stoi sobie taki samochód, wszystko wyłączone i akumulator potrafi mi sie rozładować w 4 dni do zera. Ale to tak do kompletnego zera. Kilka dni temu zrobiłem taka akcje i zostawiłem auto w takim stanie i po niecałych 4 dniach nawet zegary się nie paliły po otwarciu drzwi.
Zmierzyłem napięcie na aku i było 2,7V !!!
A mamy lato.

Nie zaobserwowałem jeszcze jakiejś regularności w tym wszystkim, ale podejrzewam, ze winny jest właśnie taki stan pozostawienia samochodu jak opisałem, tzn nie zamknięty z pilota. W zimę potrafi stać miesiąc i odpali bez problemu jak samochód byl zostawiony zamknięty na pilota.
W instrukcji cos piszą, ze samochód przechodzi w tryb uspienia po 5 dniach od nieruszania go, nie wiem czemu nie przechodzi od razu. Co on takiego robi przez te piec dni, ze nie może iść spać od razu? Ale nieważne, aku rozładowuje mi sie kompletnie w znacznie krótszym czasie. I jeszcze nie zdążyła mi sie taka akcja o ile zarygluje zamki pilotem. Na pewno nie zostawiam nic włączonego.
Co jest grane?

gtx13 24-07-2019 19:03

Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
Jeśli napięcie na aku aż tak spada to powinieneś zacząć od sprawdzenia sprawności samego aku. Mówię tu o urządzonku, w którym wpisujesz parametry aku a ono dokonuje analizy sprawności akumulatora.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

karloss 24-07-2019 19:46

Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
Cytat:

Napisał polcad (Post 3156059)
s-max, automat,2tdi, 2014r.
Akumulator mi się rozładowuje w pewnych okolicznościach.
Mam czasem zwyczaj zostawiania auta w garażu na ręcznym, z biegiem w pozycji D lub N, czasem niedomkniętymi szybami, drzwi zatrzaśnięte, ale nie zaryglowane. Nie naciskam wtedy na pilocie przycisku by zamknąć auto. Zresztą, auto nie da mi go zamknąć jesli nie ustawie skrzyni w pozycji P.
Ale stoi sobie taki samochód, wszystko wyłączone i akumulator potrafi mi sie rozładować w 4 dni do zera. Ale to tak do kompletnego zera. Kilka dni temu zrobiłem taka akcje i zostawiłem auto w takim stanie i po niecałych 4 dniach nawet zegary się nie paliły po otwarciu drzwi.
Zmierzyłem napięcie na aku i było 2,7V !!!
A mamy lato.

Nie zaobserwowałem jeszcze jakiejś regularności w tym wszystkim, ale podejrzewam, ze winny jest właśnie taki stan pozostawienia samochodu jak opisałem, tzn nie zamknięty z pilota. W zimę potrafi stać miesiąc i odpali bez problemu jak samochód byl zostawiony zamknięty na pilota.
W instrukcji cos piszą, ze samochód przechodzi w tryb uspienia po 5 dniach od nieruszania go, nie wiem czemu nie przechodzi od razu. Co on takiego robi przez te piec dni, ze nie może iść spać od razu? Ale nieważne, aku rozładowuje mi sie kompletnie w znacznie krótszym czasie. I jeszcze nie zdążyła mi sie taka akcja o ile zarygluje zamki pilotem. Na pewno nie zostawiam nic włączonego.
Co jest grane?

Kilka dni temu miałem to samo. Przy pozostawieniu auta miałem małe zamieszanie jak to przy małym dziecku, gdy pierdylion rzeczy trzeba zrobić i nie pamiętam czy zamknąłem auto, ale po 3 dniach aku kompletny kaput. Podłączyłem w między czasie amperomierz - niemal 1,3 A jeszcze coś pobierało! Akumulator naładowałem i od 5 dni jest spokój, chodzę i monitoruję napięcie raz dziennie. Nie mam pojęcia co to, czy jakiś moduł się nie wygasił. Dodam, że po ok. 15 minutach pobór prądu spada do ok. 50 mA.

polcad 24-07-2019 20:14

Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
Aku jest w porządku. To pewne.
Wydaje mi się, ze objawia się to w sytuacji, kiedy nie nacisnę na pilocie blokowania samochodu. Nie wiem czy jeszcze czegoś nie robię co wywołuje taki stan. Ale pewności nie mam. Nigdy mi się to nie zdarzyło przy zablokowanych drzwiach, a zdarzyło sie kilka razy jak zostawiam niezablokowany samochód.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak sprawdzałeś pobór prądu, odłączając klemę i podłączając przez amperomierz?

Marcin112 24-07-2019 20:48

Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
A nie masz tak ze szyby domykają ci się jak pada deszcz.
Z togo co piszesz zostawiasz niedomknięte szyby.
Jeżeli masz ta funkcje to moduł przechodzi w stan czuwania.

polcad 24-07-2019 20:59

Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
Auto stoi w garażu. Tam trudno o deszcz.
Nie wiem, czy zamykanie podczas deszczu rzeczywiście jest w samochodzie. Nigdy nie sprawdzałem. Ten czujnik chodzi zawsze?
Ostatnio szyby były zamknięte i pomimo tego aku się rozładował.
Kiedyś stal z otwartymi szybami, ale drzwi były zablokowane i było ok.

Marcin112 24-07-2019 21:11

Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
Wiem ze w garażu nie ma deszczu.
Chodzi o moduł jak masz niedomknięte szyby on nie wie ze stoisz w garażu i tak przechodzi w stan czuwania.
Zostaje ci tylko pomiar na bezpiecznikach, inaczej nikt Ci z fusów nie wywróży, bo przyczyn może być tysiące
Były przypadki niewyłączających się modułów bluetooth, może być jakiś przekaźnik co robi zwarcie.
Miernik w rękę i do dziela
Tu masz metodę żeby nie stracić danych w samochodzie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

karloss 24-07-2019 21:18

Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
Cytat:

Napisał polcad (Post 3156130)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak sprawdzałeś pobór prądu, odłączając klemę i podłączając przez amperomierz?

Tak właśnie zrobiłem. Jeszcze podejrzewam alarm fabryczny, który mógł się jakoś uaktywnić. Nic poza tym do głowy mi nie przychodzi. Trudno to wyłapać, jak występuje tak sporadycznie.
Jakby to było jakieś zwarcie to bezpieczniki by spalilo. Ja dodatkowo poprawiłem połączenia masowe pod puszka filtra powietrza do silnika.

polcad 24-07-2019 21:38

Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
Alarmu nie mam.
I denerwuje mnie, ze auta nie da sie zamknąć jeśli dźwignia biegów nie jest na P.
Tylko, ze jak ja te bezpieczniki wyciągać będę, to to zresetuje te obwody i nie ma gwarancji, ze sie to ujawni.
To i tak sie objawia tylko co jakis czas. Pewnie jest jakaś kombinacja, która to powoduje, ale do konca jej nie znam. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] I jak zdejmowałeś i zakładałeś klemę kilka razy to zawsze był duży pobór prądu? Odpięcie aku nie resetowało tego stanu?
Co trzeba było zrobić by pobór spadł do 50mA?

karloss 25-07-2019 05:25

Odp: Akumulator się rozładowuje w pewnych okolicznościach
 
Jak akumulator zdechł (u mnie do 8,5v) to nie było sensu ładować go w aucie. Klucz chyba 10 odkrecasz klime plusowa i w szereg amperomierz. Nie miałem nic do stracenia, pin do radia czy szyby sobie zaprogramuje. Wiadomo, że można podpiąć jakiś drugi mały akumulator, który podtrzyma napiecie, ale wtedy nie miałem do tego głowy.
Wg tego co napisalo wiele osób m.in. tutaj na forum pobór prądu w stanie spoczynku powinien oscylowac w okolicy 50-70mA, to jest normalny objaw.
Tak mi jeszcze do głowy przyszło czy nie da się wyłączyć w radio bluetooth, moze on się wzbudził. Osobiście nie mam conwersa+ oraz na i, ale sam bluetooth działa jak się nie mylę bez włączenia radia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.