Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233060)

Wojtek-Z 02-12-2016 20:11

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Chciałem założyć ale nie ma prefiksu a admin na razie nie odpowiada:(

Pildid 12-12-2016 13:24

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Witam. Przymierzam się do zakupu Edge'a, chcę importować z USA.
Słyszałem, że Ford USA i Ford EU to dwa całkowicie różne systemy kodowania podzespołów które wymagają adaptacji. Czy też kluczyk - wersja EU nie da się zaadoptować do USA.
Słyszałem to w salonie. I chciałbym trochę tą wiedzę zweryfikować.
Czy ktoś już się w tym temacie trochę orientował?
Kolega LESZCZ spolszczał, czy to znaczy że gdy stanę się już szczęśliwym posiadaczem Edge'a to nie będzie tam m.in strojenia radia w skali EU, polskiego Menu, Nawigacji itp... Będzie się to dało wgrać bez problemu? Tudzież zaktualizować. Jaki koszt takiego pełnego spolszczenia wersji EU?
Nie wiem jeszcze czy chcę V6 3,5 czy 2.0 EcoBoost. W zasadzie bez różnicy.
Mam 2.0+PowerShift w S-Maxie i jest cudownie :)
Ponoć tylko ta skrzynia jest awaryjna - mechatronika siada. Mója ma przejechane 43tyś i nic się nie dzieje.
Na jakiś czas Ford wycofał się z tych skrzyń - patrz mondeo mk5, testowałem. Nie podoba mi się. Mam Mondeo mk4 i wolę je :) Ale czas zmienić na coś młodszego...
Stąd pomysł na Edge'a, którego znowu można spotkać ze skrzyniami PowerShift. Czy ktoś orientuje się w tym temacie? Poprawili coś w nich? Skoro zaczęli oferować zamiast klasycznych znowu te dwusprzęgłowe? Do jazdy to wspaniałe rozwiązanie. Naprawdę. podoba mi się. Tyle że drogie w naprawie. 7tyś w ASO. Poza ASO raczej bym nie ryzykował... Za delikatna sprawa. To moja opinia. Chyba że ktoś miał już doświadczenia w tej materii, to może to zweryfikować. Ale póki co ciekawi mnie powrót do PowerShift. Mnóstwo Fusion'ów było bez PowerShifta... dlatego że zbyt awaryjny. A tu nagle bah bah i mamy ją w Edge'u.

Pozdrawiam

biner 16-12-2016 16:59

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
w edge dwusprzegłowa jest tylko w dieslach a w benzynie hydrokinetyk, ford wycofał się z PS w benzynach.

Renard 24-12-2016 12:55

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Witam wszystkich klubowiczów. Od dwóch tyg. Jestem szczęśliwym posiadaczem Edge'a. Wcześniej też był ford, ale mondeo. Teraz nowa miłość - edge. Zwykle wszyscy się chwalą, jakimi to nie jeździli autami, i który lepszy od drugiego, dla mnie takie porównania nie mają większego sensu. O gustach po prostu się nie rozmawia. Poza tym niektórzy wolą chodzić w jeansach, a inni w bermudach. Pogoń za porównywaniem najdrobniejszych parametrów ekspoatacyjnych, mierzenie stopnia spasowania tapicerki w kokpicie, czy liczenie współczynnika poziomu utraty wartości po roku- to nie dla mnie. Motoryzacja to namiętność, nie tylko głowa i chłodna kalkulacja, ale też serce. A mnie nowy Edge po prostu urzekł. Nie jest najszybszy, nie pochodzi z Bawarii ;), sporo kosztuje a i pali zdecydowanie więcej niż deklarują producenci, ale jest jakiś! Zupełnie inny od niemieckich pudełek czy japońskich przetłoczeń. Odkąd Ford zdecydował się na sprzedaż w Polsce Edge i Mustanga, duch amerykańskiej motoryzacji troszkę trochę śmielej rozgościł się nad Wisłą. Pozdrawiam wszystkich jeżdżących " na krawędzi".

jurekmi 31-12-2016 22:39

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Tak.Zdecydowanie sie zgadzam.Odbieram 9.01

dubik77 03-01-2017 11:23

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Cytat:

Napisał Renard (Post 2715478)
Witam wszystkich klubowiczów. Od dwóch tyg. Jestem szczęśliwym posiadaczem Edge'a. Wcześniej też był ford, ale mondeo.

To mam do Ciebie Kolego pytanie. Mam dylemat czy wybierać ponownie auto typu SUV czy przesiąść się do nadwozia typu mondeo. Jeździłem QQ, teraz Kugą a sedanem czy kombiakiem nigdy.
Siedząc w Edgu miałem odczucie że pozycja kierowcy jest nieco inna niż w Kudze i poniekąd można usadowić się podobnie jak w mondeo.
Jakie masz odczucia jako użytkownik Mondeo ?

Renard 04-01-2017 16:08

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Podobieństwa między Edge'm a Mondeo zawierają się w kilku , aczkolwiek bardzo istotnych kwestiach. Najważniejszą jest pewnie wspólna płyta podłogowa. Zatem istotnie mondziakowi bliżej do edge niż do kugi, która jest zdecydowanie mniejsza. Mondeo daje komfort siedzenia nawet dla takich klocków jak ja: 186cm i 110kg. Fotele Edge'a, przynajmniej w wersji którą posiadam (titanium czarne salerno) odrobinę gorzej trzymają na zakrętach, regulowana kolumna kier. daje natomiast możliwość niejako "wsunięcia" głębiej kolan. Jesli potrzebujesz wiekszego i pakownego auta,ale niekoniecznie "stodoły na kółkach", wybór naprawdę przepastnego mondziaka zdaje sie być dobrą decyzją. Jeśli te subiektywne farmazony w jakikolwiek sposób Ci pomogą kolego, proszę bardzo:).

Renard 09-01-2017 22:16

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
[QUOTE=jurekmi;2718732]Tak.Zdecydowanie sie zgadzam.Odbieram 9.01[/QUOTE
Gratuluję. Jak pierwsze wrażenia?

mondeo_user 14-01-2017 10:56

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czyli sprawdźcie, czy zostały wymieniane naboje poduszek powietrznych i kurtyn w ramach serwisu na te, które same nie odpalają się podczas jazdy

jurekmi 14-01-2017 21:49

Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?
 
Odebrałem 12.01.Wersja Titanium 210 ps.Po ok 200 km nauki /pierwszy raz z automatyczna skrzynią/ jestem oczarowany!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.