Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Aktywny tempomat - upgrade z normalnego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264172)

kasprzak 17-04-2019 07:12

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3119361)
Dzięki za informację. Miałem nadzieję że chociaż tego nie trzeba. Czyli jak dobrze rozumiem. Do wymiany/dołożenia, dolny grill, żaluzje chłodnic, radar+ mocowanie, elektryka , moduł ? , przyciski na kierownicy. Pewnie coś jeszcze, bo kwestia hamowania zostaje, a mam aktualnie tylko asystenta pasa, znaki drogowe i automatykę świateł.

Cytat:

Napisał mm32 (Post 3119353)
Nie ma innej opcji,trzeba to zrobić.


Właśnie z tym najgorzej, bo ciężko coś w dobrej cenie wyrwać, a jeszcze gorzej jest z grilem pod ACC do ST-Line'a :/

kasprzak 16-05-2019 13:07

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Jak działa ACC w przypadku manualnej skrzyni? Jedziemy na 6-biegu i np. samochód przed nami zwalania aż go zdusi?

Juzek 16-05-2019 13:31

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której kierowca nie zauważy znacznego spadku prędkości ze 140 na np. 60 i doprowadzi do z duszenia silnika.

Ja np już dawno bym hamował i wykonał jakiś manewr umożliwiający mi dalszą jazdę (np. wyprzedzanie).

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

kasprzak 16-05-2019 14:48

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 3131702)
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której kierowca nie zauważy znacznego spadku prędkości ze 140 na np. 60 i doprowadzi do z duszenia silnika.

Ja np już dawno bym hamował i wykonał jakiś manewr umożliwiający mi dalszą jazdę (np. wyprzedzanie).

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie pytam co kierowca ma zrobić, bo oczywiste, że nie będzie czekał aż go zdusi tylko zredukuje i wznowi ACC przy normalnym użytkowaniu. Pytam pod kątem samej funkcji czy ACC się wyłączy dopiero po naciśnięciu hamulca?

Matych 16-05-2019 15:15

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Polecam zapis instrukcji obsługi tam to jest opisane szczegółowo,Tempomat jest tak zaprojektowany że wyłączy się sam a nie zdusi silnik to chyba oczywiste.

kasprzak 16-05-2019 20:55

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3131762)
Polecam zapis instrukcji obsługi tam to jest opisane szczegółowo,Tempomat jest tak zaprojektowany że wyłączy się sam a nie zdusi silnik to chyba oczywiste.

Dzięki

Mlynek404 20-05-2019 12:37

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
To i ja mam dodatkowe pytanie. Mój Fusion jest fabrycznie wyposażony w radar, tylko nie mam dolnej atrapy. Czy ona spełnia jakieś specjalne zadanie ? Czy bez niej też będzie działać ? A może macie jakieś namiary na nią w jakiejś normalnej cenie bo na allegro kosztuje 700zł :570:

Matych 20-05-2019 13:45

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Po pierwsze jaki radar ,a po drugie co jest nienormalnego w cenie 700 zł -coś kosztuje tyle ile ktoś za to chce i jeśli ktoś chce za to zapłacić tyle to cena jest normalna-możesz zapytać się w ASO

xkaderson 30-06-2019 18:53

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
X-box-2009 kolego czy udalo Ci sie zrobic ten Upgrade we Fusion’ie ?

Vingolf 01-07-2019 11:32

Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
 
Cytat:

Napisał Mlynek404 (Post 3133197)
To i ja mam dodatkowe pytanie. Mój Fusion jest fabrycznie wyposażony w radar, tylko nie mam dolnej atrapy. Czy ona spełnia jakieś specjalne zadanie ? Czy bez niej też będzie działać ? A może macie jakieś namiary na nią w jakiejś normalnej cenie bo na allegro kosztuje 700zł :570:

Bez dolnej atrapy wszystko będzie działać, ona jest tylko po to żeby chronić radar przed uszkodzeniami i zabrudzeniem. W ASO kosztuje koło 800 zł. Na allegro można kupić taką za 200 zł (używaną).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.