Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Alarm sygnalizuje otwarte drzwi. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272830)

krzysiek1.6 22-11-2017 13:55

Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.
 
Witam, ostatnio rozwiązywałem dużo elektrycznych problemów w mojej foce, wraz z konfiguracją GEM (wszystko z pomocą tego świetnego forum :) ), to myślałem, że zabiorę się też za alarm.

Od kilku już lat, focusa nie daję się zamknąć z pilota, bo sygnalizuję otwarte drzwi poprzez pikanie. To samo pikanie rozbrzmiewa przy otwieraniu auta (tylko jeśli zamknięte zostały pilotem). Owszem, zamki się zamykają i do auta się wejść nie da, ale zazwyczaj w ciągu godziny alarm zaczyna dzwonić sam z siebie. Nie ma żadnej kontrolki otwartych drzwi na desce rozdzielczej ani nic podobnego. W związku z tym już dawno się przyzwyczaiłem do zamykania kluczykiem - lecz chciałbym to zmienić. Nagrałem film, sytuacja wygląda dokładnie tak: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W innym temacie powiedziano mi, że mój alarm nie jest fabryczny. Jednak auto kupione nowe przez ojca w polskim salonie, na 100% wyjechało z tym alarmem, foto: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

Próbowałem wyłączyć totalnie alarm (liczę na rozwiązanie problemu w ten sposób, bo alarmu i tak nie używam) przez ELMConfig, jednak tam jest on już wyłączony, fotki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

Umie ktoś mi poradzić jak wyłączyć ten alarm, żebym mógł zamykać auto w cywilizowany sposób, tj. z pilota? (ewentualnie wskazać w czym może być problem)

Dzięki i pozdrawiam.

hindus 22-11-2017 14:05

Odp: Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.
 
Ale auto kupione w polskim salonie nie musiało mieć alarmu fabrycznego. A skoro nie ma fabrycznego, to nie będzie też widoczne w GEM (i nie da się go stamtąd wyłączyć).

krzysiek1.6 22-11-2017 14:10

Odp: Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 2891141)
Ale auto kupione w polskim salonie nie musiało mieć alarmu fabrycznego. A skoro nie ma fabrycznego, to nie będzie też widoczne w GEM (i nie da się go stamtąd wyłączyć).

Rozumiem, dlatego pytam czy może ktoś wie jak go wyłączyć, albo czy spotkał się z podobnym problemem i wie jak ten problem zaatakować. Jeśli nie przez GEM, to jak?? Trochę frustrujące to jest, szczególnie jak komuś auto użyczę, lub zostawię u mechanika, który przy odbiorze skarży mi się, że ciągle dzwonił mu alarm.

Pamiętam jeszcze za dzieciaka jak foka była młoda i alarm był sprawny, ten dźwięk dzwonił jak któreś drzwi były niedomknięte, wtedy wystarczyło domknąć i wszystko było OK.

hindus 22-11-2017 14:32

Odp: Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.
 
To już zależy od alarmu. Musisz się dostać do centralki, w papierach nie ma żadnej instrukcji ani chociaż wzmianki co tam zamontowano? Jakbym miał strzelać to bym strzelił, że to alarm Cobra - instrukcje: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

krzysiek1.6 22-11-2017 14:54

Odp: Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.
 
Masz łeb chłopie, masz łeb!

Nie przeszło mi przez myśl, żeby zajrzeć do papierów....
Otwieram zeszycik a tam - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

Już siadam do czytania jak to ****o wyłączyć. Dzieki, po rozwiązaniu problemu napisze jak poszło.

Pozdrawiam!!

Bump: W instrukcji nic nie wspominają o totalnym wyłączaniu tego alarmu - nie dziwne. Orientujesz się może jakie kroki trzeba podjąć?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.